„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Koronavirusas pasaulyje: Vokietijos kanclerė A.Merkel karantinuota, koronavirusu užsikrėtė JAV senatorius

Naujų viruso SARS-CoV-2 sukeltos COVID-19 ligos atvejų pasaulyje sekmadienį padaugėjo 30,4 tūkst., o mirčių nuo jos – kiek daugiau nei 1,6 tūkstančio. Pranešama, kad užsikrėtusiųjų skaičius Europoje jau viršijo 150 tūkst. Karantinuota Vokietijos kanclerė Angela Merkel. Koronaviruso infekcija nustatyta JAV senatoriui Randui Paului.
Angela Merkel
Angela Merkel / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Naujausias žinias apie koronaviruso plitimą pasaulyje sekmadienį sekite žemiau:

Rūšiavimas
Naujausi viršuje
Naujausi apačioje

COVID-19 atvejų pasaulyje sekmadienį padaugėjo per 30 tūkst., mirčių – 1,6 tūkst.

00:02

Bene naujausius naujojo koronaviruso pandemijos oficialius duomenis skelbiantis portalas „Worldometers“ praneša, kad naujų viruso SARS-CoV-2 sukeltos COVID-19 ligos atvejų pasaulyje kovo 22-ąją padaugėjo 30,4 tūkst., o mirčių nuo jos – kiek daugiau nei 1,6 tūkstančio.

„Worldometers“ skelbia, jog šiuo metu pasaulyje yra beveik 335,4 tūkst. oficialiai patvirtintų COVID-19 ligos atvejų, o nuo jos yra mirę per 14,6 tūkst. žmonių.

Daugiausiai užsikrėtimų šia liga oficialiai patvirtino Kinija (81,1 tūkst.), Italija (59,1 tūkst.), JAV (32,4 tūkst.), Ispanija (28,6 tūkst.), Vokietija (24,8 tūkst.), Iranas (21,6 tūkst.), Prancūzija (16,0 tūkst.), Pietų Korėja (8,9 tūkst.), Šveicarija (7,5 tūkst.), Jungtinė Karalystė (5,7 tūkst.).

Daugiausiai COVID-19 aukų iki šiol – Italijoje (5476), Kinijoje (3261), Ispanijoje (1756), Irane (1685), Prancūzijoje (674), JAV (414), Jungtinėje Karalystėje (281), Nyderlanduose (179), Pietų Korėjoje (104), Šveicarijoje (98).

Užkrėtusiųjų koronaviruso skaičius Turkijoje perkopė 1000, mirčių – 30

23:16

Naujojo koronaviruso ligos COVID-19 patvirtintų atvejų skaičius Turkijoje viršijo 1000, sekmadienį vakare pranešė Turkijos sveikatos apsaugos ministras Fahrettinas Koja.

„Šiandien nuo COVID-19 ligos mirė dar devyni žmonės, patvirtinti 289 nauji jos atvejai šalyje“, – pranešė ministras.

Jo žodžiais, iki šiol Turkijoje dėl COVID-19 patikrinta daugiau kaip 20 tūkst. žmonių, iš jų 1236-ių testai teigiami, o mirčių dėl ligos užregistruota 30.

Pirmasis užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejis Turkijoje užfiksuotas kovo 10-ąją. Kaip skelbta, tai buvo iš Europos grįžęs šalies gyventojas.

Prancūzijos parlamentas dėl koronaviruso skelbia ekstremalią sveikatos apsaugos padėtį

23:05

Abeji Prancūzijos parlamento rūmai sekmadienį paskelbė šalyje sveikatos apsaugos ekstremalią padėtį, siekiant pažaboti koronaviruso plitimą.

Naujoji tvarka vyriausybei suteikia didesnius įgaliojimus kovoti su pandemija.

Nutarimo tekstas, kuriam pirmiausiai pritarė Senatas, vakare buvo priimtas žemųjų rūmų – Nacionalinio Susirinkimo, kuriame dominuoja prezidento Emmanuelio Macrono valdančioji partija.

Vyriausybei taip pat leidžiama imtis priemonių paremti įmonėms ir pritariama jos sprendimui atidėti savivaldos rinkimų antrąjį ratą mažiausiai iki birželio.

Nutarimu, pagrįstu po 2015 metų Prancūzijoje įvykdytų teroro atakų priimtais įstatymais, skelbiama „ekstremali sveikatos apsaugos padėtis“, galiosianti kartu su nepaprastąja padėtimi, paskelbta dėl grėsmių nacionaliniam saugumui.

Ekstremali padėtis galios du mėnesius nuo jos paskelbimo, bet šis terminas gali būti pratęstas.

Prancūzijoje nuo antradienio galioja karantinas. Žmonėms iš namų leidžiama išeiti tik neatidėliotinais reikalais, siekiant pažaboti koronaviruso epidemiją, šalyje jau nusinešusią 674 žmonių gyvybes.

Tik nedaugelis deputatų fiziškai dalyvavo priimant šį teisės aktą. Dauguma balsavo per atstumą, laikydamiesi taisyklių vengti tiesioginių kontaktų su kitais žmonėmis.

Teisės akto priėmimą Senate, kontroliuojamame opozicijos, trikdė nesutarimai tarp abiejų parlamento rūmų, dešiniosioms partijoms baiminantis pilietinių teisių suvaržymo.

„Sutariame ne dėl visų punktų“, – sakė opozicinės Respublikonų partijos frakcijos Senate lyderis Bruno Retailleau.

„Vis tik nubalsavome už jį, nes nenorime užlaikyti vyriausybės veiksmų“, – pridūrė jis.

Tuo metu Prancūzijos civilinės saugos generalinis direktorius Alainas Thirionas pranešė apie 91 824 atvejus, kai policijai teko skirti baudas už karantino tvarkos pažeidimus. Už tokį nusižengimą numatyta mažiausiai 135 eurų bauda.

Užkrėtusiųjų koronaviruso skaičius Turkijoje perkopė 1000, mirčių – 30

22:28

Naujojo koronaviruso ligos COVID-19 patvirtintų atvejų skaičius Turkijos viršijo 1000, sekmadienį vakare pranešė Turkijos sveikatos apsaugos ministras Fahrettinas Koja.

„Šiandien nuo COVID-19 ligos mirė dar devyni žmonės, patvirtinti 289 nauji jos atvejai šalyje“, – pranešė ministras.

Jo žodžiais, iki šiol Turkijoje dėl COVID-19 patikrinta daugiau kaip 20 tūkst. žmonių, iš jų 1236-ių testai teigiami, o mirčių dėl ligos užregistruota 30.

Pirmasis užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejis Turkijoje užfiksuotas kovo 10-ąją. Kaip skelbta, tai buvo iš Europos grįžęs šalies gyventojas.

Čekijoje – pirmoji koronavirusu užsikrėtusio paciento mirtis

22:00

Čekija sekmadienį pranešė apie pirmąjį šalyje mirusį pacientą, kuriam buvo nustatyta naujojo koronaviruso infekcija – auka tapo 95 metų vyras, sirgęs kitomis ligomis.

„Čekijoje mirė pirmasis pacientas, kuriam buvo nustatytas koronavirusas, – per „Twitter“ parašė sveikatos apsaugos ministras Adamas Vojtechas. – Šis 95 metų vyras buvo hospitalizuotas kovo 18-ąją, kai jam buvo tyrimais nustatyta infekcija. Jam taip pat pasireiškė kitų sveikatos sutrikimų.“

Čekija, turinti 10,7 mln. gyventojų, iki sekmadienio patvirtino 1 120 infekcijos COVID-19 atvejų. Šeši pacientai pasveiko.

Anksčiau sekmadienį A.Vojtechas sakė, kad ligoninėje gydomi 74 koronavirusu užsikrėtę žmonės, iš jų 19 – intensyviosios terapijos skyriuose.

Mėgindama sustabdyti viruso plitimą Čekijos vyriausybė uždarė šalies sienas, taip pat mokyklas, barus, teatrus, kino teatrus ir kitas įstaigas, taip pat žmonėms išeiti iš namų neprisidengus nosies ir burnos.

JAV senatorius Randas Paulas tapo pirmuoju koronavirusu užsikrėtusiu Senato nariu

20:55 Atnaujinta 21:00

JAV Senato narys Randas Paulas tapo pirmuoju senatoriumi, kuriam buvo nustatyta naujojo koronaviruso infekcija COVID-19, sekmadienį pranešė šio respublikono biuras.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Randas Paulas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Randas Paulas

Gydytojo išsilavinimą turinčiam R.Paului, 2016 metais siekusiam JAV prezidento posto, jokie simptomai nepasireiškė, jis „jaučiasi gerai ir yra karantine“, vienas darbuotojas parašė senatoriaus „Twitter“ paskyroje“.

JAV senatoriai šiuo metu diskutuoja dėl kelių trilijonų dolerių finansinės pagalbos paketo koronaviruso pandemijos smarkiai sukrėstai JAV ekonomikai.

57 metų R.Paulas tapo trečiuoju JAV Kongreso nariu, kuriam buvo diagnozuota COVID-19. Anksčiau apie teigiamus testus pranešė du Atstovų Rūmų nariai – Jutoje išrinktas Benas McAdamsas ir Floridoje išrinktas Mario Diazas-Balartas.

R.Paulas, jaunesnysis Kentukio senatorius, „buvo patikrintas dėl visa pikta, nes daug keliauja ir dalyvauja renginiuose“, sakoma jo biuro pranešime.

Pranešime sakoma, kad senatoriui nežinoma apie kokius nors jo tiesioginius kontaktus su užsikrėtusiais asmenimis. Taip pat nurodoma, kad jo biuras Vašingtone dar prieš 10 dienų pradėjo dirbti nuotoliniu būdu, todėl „praktiškai jokie darbuotojai nekontaktavo su senatoriumi Paulu“.

Kol kas neaišku, kad R.Paului buvo atliktas koronaviruso testas.

Trečiadienį R.Paulas balsavo prieš 100 mlrd. dolerių ekonomikos skatinimo paketą, turintį padėti įveikti viruso krizę.

Šiame projekte, priimtame 90 balsų prieš aštuonis, raginama užtikrinti nemokamą tikrinimą dėl koronaviruso, taip pat apmokėti kai kurių nušalintų darbuotojų nedarbingumą.

Senatorius, uolus biudžeto deficito mažinimo politikos šalininkas, argumentavo, kad Kongresas turėtų rasti lėšų šiai priemonei apkarpydamas karams arba kitoms „lengvabūdiškoms“ programoms skiriamas išlaidas, rašė Luisvilyje leidžiamas dienraštis „Kentucky Courier-Journal“.

R.Paulas ragino kitus senatorius „liautis automatiškai tvirtinus švaistūniškas išlaidas“.

Anksčiau šį mėnesį jis taip pat pasipriešino abiejų partijų paremtam pasiūlymui skirti 8 mlrd. dolerių skubioms kovos su koronavirusu priemonėms finansuoti.

Italijoje mirė dar 651 koronavirusu užsikrėtęs žmogus, aukų skaičius artėja prie 5 500

20:54

Italijoje naujojo koronaviruso pandemijos aukų skaičius sekmadienį priartėjo prie 5,5 tūkst., šaliai pranešus apie dar 651 paciento mirtį.

Vėliausias paros aukų skaičius yra mažesnis už šeštadienio rekordą, kai mirė 793 žmonės, bet yra antras didžiausias, užregistruotas per mėnesį Italijoje besitęsiančią krizę.

Naujų patvirtintų užsikrėtimo atvejų padaugėjo 10,4 proc. iki 59 138.

Nuo protrūkio pradžios Italijoje mirė 5 476 žmonės, kuriems buvo diagnozuota koronaviruso infekcija COVID-19.

„Šiandien paskelbti skaičiai yra mažesni už vakarykščius“, – žurnalistams sakė civilinės saugos tarnybos vadovas Angelo Borrelli.

„Tikiuosi – ir mes visi tikimės – kad šiuos skaičius įstengsime atlaikyti ateinančiomis dienomis. Tačiau rankų nenuleiskite“, – pridūrė jis.

Sekmadienio statistika leidžia manyti, kad griežtos karantino priemonės, nuo kovo 8 dienos įvestos šiauriniame krizės epicentre netoli Milano, galbūt pradeda pasiteisinti.

Lombardijos regionas, kuriam priklauso ir Milanas, sekmadienį pranešė 30,4 proc. mažiau patvirtintų naujų užsikrėtimo atvejų, palyginus su ankstesne para.

Šiame regione užregistruota apie du trečdaliai visų mirtinų Italijos COVID-19 atvejų.

Mirusieji Lombardijoje, turinčioje 10 mln. gyventojų, sudarė 55,5 proc. visų COVID-19 pacientų, apie kurių mirtį buvo paskelbta sekmadienį.

Ispanija laikinai uždraudžia trečiųjų šalių piliečių atvykimą

20:51

Ispanijos ministras pirmininkas Pedro Sanchezas sekmadienį paskelbė laikinąjį draudimą į šalį atvykti trečiųjų šalių piliečiams, siekiant sulėtinti koronavirusinės infekcijos plitimą.

Toks draudimas kol kas galios 30 dienų, jis nebus taikomas Europos Sąjungos narių ir Šengeno erdvės šalių piliečių grįžimui namo, taip pat diplomatiniam personalui.

Kaip jau buvo skelbta, nepaprastosios padėties Ispanijoje galiojimas, kuris turėjo baigtis kovo 31-ąją, vyriausybės sprendimu pratęstas iki balandžio 15 dienos.

Naujausiais duomenimis, Ispanijoje užfiksuoti 28 603 COVID-19 atvejai, 1756 mirtys nuo šios ligos. Sekmadienį jų padaugėjo atitinkamai 3107 ir 375.

Latvijos premjerui ir aštuoniems ministrams koronaviruso infekcija nenustatyta

20:12 Atnaujinta 23:17

Latvijos vienam parlamentarui diagnozavus naująjį koronavirusą, dėl COVID-19 buvo patikrinti su juo kontaktavę premjeras Krišjanis Karinis ir aštuoni ministrai – visų jų testai neigiami.

Apie tai K. Karinis sekmadienį pranešė „Twitter“ socialinio tinklo žinute.

Dėl COVID-19 buvo patikrinti kultūros ministras Nauris Puntulis, vidaus reikalų ministras Sandis Girgensas, gerovės ministrė Ramona Petraviča, švietimo ir mokslo ministrė Ilga Šuplinska, teisingumo ministras Janis Bordanas, finansų ministras Janis Reiras ir aplinkos apsaugos bei regionų plėtros ministras Juris Pūcė.

K.Karinis pranešė, jog su valdančiosios koalicijos partnerių atstovu, parlamento deputatu Artusu Kaiminiu, kuris kovo 21-ąją patvirtino, kad jam diagnozuotas koronavirusas, pastarąjį kartą bendravęs kovo 16-ąją, todėl turės saviizoliuotis iki kovo 30 dienos. Kiti aštuoni ministrai taip pat izoliavosi.

Latvijos vyriausybės kanceliarija šeštadienį pranešė, jog dėl šio įvykio vyriausybės ir kitas valdančiosios koalicijos darbas vyks nuotoliniu būdu.

Užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius buvo pripažintas neturėjusiu kontakto su A. Kaiminiu, bet nuo sekmadienio jis taip pat dirbs nuotoliniu būdu.

Koronaviruso infekciją diagnozavus A.Kaiminiui Ligų profilaktikos ir kontrolės centro specialistai atliks testus visiems Saeimos deputatams ir darbuotojams.

Angela Merkel karantine

20:09 Atnaujinta 20:53

Vokietijos kanclerė turėjo kontaktą su koronavirusu užsikrėtusiu asmeniu, todėl Angela Merkel nuo sekmadienio karantine.

Valstybei kanclerė vadovaus iš namų. Informaciją apie tai sekmadienio vakarą išplatino Vyriausybės atstovas spaudai.

Kaip teigiama, penktadienį A.Merkel buvo profilaktiškai paskiepyta nuo pneumokoko, o sekmadienį paaiškėjo, kad ją skiepijęs gydytojas yra užkrėstas koronavirusu.

Sekmadienį Vokietijos kanclerė dar buvo susitikusi su žiniasklaida, apie gydytojo užsikrėtimą sužinojo tik po šio susitikimo. Jai ketinama atlikti testą jau artimiausiomis dienomis. Kol kas A.Merkel dirbs iš namų.

Vokietijoje dar labiau apriboti socialiniai kontaktai

Vokietijoje uždraudžiami daugiau kaip dviejų žmonių susibūrimai viešose vietose, pranešė kanclerė Angela Merkel po pasitarimo su 16-os federalinių žemių vadovais sekmadienį.

Naujos taisyklės išimtis – tik platesnėms nei dviejų asmenų šeimoms.

„Viešoje erdvėje leidžiama būti vienam, su kitu asmeniu ar su šeima“, – sekmadienį žurnalistams sakė A.Merkel.

Ji pabrėžė, kad toks papildomas socialinių kontaktų apribojimas yra būtinas „laimėti laiko ir pristabdyti koronaviruso plitimą“.

„Tačiau nepriimtinu laikytinas ir platesnis susibūrimas privačioje erdvėje“, – pridūrė ji.

Vokietijos vyriausybės vadovė pabrėžė, jog naujosios tvarkos laikymąsi stebės teisėsaugos pareigūnai, o pažeidėjai bus baudžiami.

Viešose vietose rekomenduojama laikytis mažiausiai 1,5-2 metrų atstumo tarp žmonių.

Naujų COVID-19 atvejų Vokietijoje sekmadienį padaugėjo 1610 iki 23 974, o mirčių nuo šios ligos – devyniomis iki 93.

Paskutinis atnaujinimas 2020-03-22 20:09

Per parą mirusiųjų padaugėjo 1,7 tūkst.

Nuo šeštadienio 21 val. Lietuvos laiku užsikrėtusiųjų skaičius pasaulyje padidėjo 28,674 tūkst., o mirusiųjų – 1,702 tūkstančio.

Šie skaičiai buvo apskaičiuoti remiantis AFP biurų surinktais nacionalinių institucijų duomenimis ir Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) informacija.

Tačiau tikrasis užsikrėtimų skaičius gali būti gerokai didesnis, nes daugelyje šalių tyrimai dėl koronaviruso atliekami tik tais atvejais, kai susirgusiuosius reikia guldyti į ligoninę.

Kinijoje, neįskaitant Honkongo ir Makao, iki šiol buvo paskelbta apie 81,054 tūkst. užsikrėtimo atvejų, įskaitant 3,261 tūkst. mirties atvejų. Šioje šalyje, kur gruodį atsirado naujasis koronavirusas, pasveiko 72,244 tūkst. žmonių.

Nuo šeštadienio šalis pranešė apie 46 naujus užsikrėtimo atvejus ir šešis mirusiuosius.

Italijoje, kurioje pirmoji mirtis nuo koronaviruso buvo užregistruota vasarį, COVID-19 jau pasiglemžė daugiau gyvybių negu Kinijoje – čia mirė 4,825 tūkst. žmonių, užsikrėtė – 53,578 tūkst. žmonių, o pasveiko – 6,072 tūkstančio.

Trečioji labiausiai nukentėjusi šalis yra Ispanija – čia mirė 1,72 tūkst. žmonių, o užsikrėtė – 28,572 tūkstančio.

Toliau rikiuojasi Iranas (mirė – 1,685 tūkst., o užsikrėtė – 21,638 tūkst.), Prancūzija (562 ir 14,459 tūkst.) ir Jungtinės Valstijos (340 ir 26,747 tūkst.).

Nuo šeštadienio 21 val. Lietuvos laiku apie pirmuosius mirties nuo koronaviruso atvejus pranešė Kosovas, Kolumbija, Kongo Demokratinė Respublika, Rumunija, Čilė ir Kipras.

O apie pirmuosius užsikrėtimo atvejus paskelbė Angola, Gazos Ruožas, Rytų Timoras, Uganda ir Eritrėja.

Italijoje šeštadienį per dieną fiksuota beveik 800 mirčių, iš viso mirė jau beveik 5 tūkst.; tai yra 38,3 proc. visų pasaulio mirčių nuo viruso.

Turkija šeštadienį sustabdė oro susisiekimą su 46 valstybėmis. Londono benamius nuspręsta izoliuoti viešbučiuose. Pranešta, kad Rusijoje paskubomis statoma „Kinijos įkvėpta“ ligoninė. Apie visa tai skaitykite čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs