2020 04 01 /23:30

Koronavirusas: pasaulyje mirė daugiau nei 45 tūkst. žmonių, Italija ir Portugalija dar dviem savaitėm pratęsė karantiną

Koronavirusas paveikė visą pasaulį. Mirčių skaičius viršijo 45 tūkstančius, o atvejų skaičius viršijo 900 tūkst. Jungtinė Karalystė trečiadienį pranešė apie 563 per pastarąją parą mirusius pacientus, kuriems buvo nustatyta koronavirusinė infekcija COVID-19. Prancūzijoje mirčių skaičius viršijo 4 tūkst. Italija ir Portugalija dar dviem savaitėm pratęsė karantiną.
Italijos medikai
Italijos medikai / „Scanpix“/„SIPA“ nuotr.

Ankstesnes naujienas apie koronavirusą pasaulyje galite rasti čia.

Rūšiavimas
Naujausi viršuje
Naujausi apačioje

Italija iki balandžio 13-osios pratęsia karantiną

23:29

Italija trečiadienį iki balandžio 13-osios pratęsė karantiną, kuriuo siekiama pažaboti 13 115 gyvybių šalyje pareikalavusio koronaviruso plitimą.

„Jei pradėsime švelninti savo priemones dabar, visos mūsų pastangos nueis veltui“, – pareiškė premjeras Giuseppe Conte, kreipdamasis į tautą per televiziją.

Šio pratęsimo šalyje buvo tikimasi. Pirmadienį Italijos sveikatos ministras pareiškė, kad 60 mln. gyventojų turinčioje šalyje įmonių veikla liks uždaryta, o vieši susirinkimai bus uždrausti bent jau iki balandžio 12 dienos.

COVID-19 atvejų skaičiaus augimas Italijoje lėtėja, tačiau kasdien fiksuojamų naujų mirčių skaičius išliko didelis.

Trečiadienį šalis pranešė apie 727 naujas koronaviruso aukas.

Vien per tris pastarąsias paras buvo užregistruotos 2 376 mirtys.

Pareigūnai dabar diskutuoja, kaip būtų galima atnaujinti bent tam tikrų sričių verslo veiklą neplatinant naujosios infekcijos.

Italų stambiojo verslo asociacija „Confindustria“ prognozuoja, kad kiekviena karantino savaitė nurėžia apie 0,75 proc. nuo Italijos bendrojo vidaus produkto (BVP). Dabar Italijos BVP yra trečias didžiausias Europos Sąjungoje.

Vietos žiniasklaida kelia prielaidą, kad G.Conte galiausiai paliks šį sprendimą regionų lyderiams.

Tokiu atveju vietos pareigūnai galėtų nuspręsti, kurios gamyklos ar įmonės jų regionuose galės saugiai veikti, jei bus laikomasi visų socialinės distancijos taisyklių.

Pareigūnai taip pat laukia, kol jiems bus pristatyta rinkinių, kurie leistų atlikti išsamius tyrimus, kad kai kurie žmonės galėtų atnaujinti darbą.

Tačiau G.Conte nenurodė, kada ir kaip galėtų būti palengvintos dabartinės karantino priemonės, galiojančios nuo kovo 12 dienos.

„Kai ekspertai mums pasakys, kad skaičiai atrodo geriau, mes pradėsime galvoti apie visų priemonių atšaukimą“, – sakė premjeras.

„Bet negaliu jums pasakyti, kad tai įvyks balandžio 14 dieną“, – pabrėžė G.Conte.

Dabartinių apribojimų galiojimo laikas turėjo baigtis penktadienį.

PSO: COVID-19 atvejų pasaulyje – 913 tūkst., mirčių nuo šios ligos – per 45 tūkst.

23:28

Pasaulio sveikatos organizacija trečiadienį vakare paskelbė naujausią naujojo koronaviruso pasaulinės atakos oficialią statistiką – jo sukelta liga jau susirgo 913 tūkst. žmonių, ji pasiglemžė per 45,5 tūkst. gyvybių.

Remiantis oficialiąja statistika, koronavirusas pasiekė 203 valstybes.

Per pastarąją parą virusu SARS-CoV-2 užsikrėtusiųjų padaugėjo daugiau kaip 72 tūkst., o mirčių skaičius išaugo 4,2 tūkstančio.

Daugiausia COVID-19 ir mirčių nuo jos atvejų užfiksuota Europoje – atitinkamai 464,2 tūkst. ir 30,1 tūkstančio. Per pastarąją parą šie skaičiai augo atitinkamai 40,3 tūkst. ir 3,5 tūkstančio.

Izraelyje COVID-19 atvejų skaičius viršijo 5,5 tūkst., mirčių – 25

23:23

Izraelyje per pastarąjį parą užregistruoti 233 nauji COVID-19 ligos atvejai, jų skaičius pasiekė 5591, skelbia Izraelio žiniasklaida, remdamasi Sveikatos apsaugos ministerija.

Pranešama, jog per parą nuo šios ligos mirė penki žmonės, jos aukų padaugėjo iki 25, o 97 užsikrėtusiųjų būklė yra sunki.

COVID-19 jau įveikė 226 žydų valstybės gyventojai.

Praėjusios savaitės pabaigoje Izraelis pranešė pasitelksiąs kariuomenę, kad būtų užtikrinamos gyventojų judėjimą varžančios priemonės, turinčios pažaboti koronaviruso epidemijos plitimą.

„The Times of Israel“ skelbė, jog ginkluoti kariškiai dalyvaus patruliuose, budės prie kelių užtvarų, taip pat prižiūrės, kaip gyventojai laikosi karantino priemonių.

Izraelyje už karantino taisyklių pažeidimus gresia 500 šekelių (126 eurų) bauda. Kai kuriems pažeidėjams gali būti skirtas įkalinimas.

Nuo praėjusio trečiadienio Izraelyje galiojančios taisyklės numato, kad gyventojai negali nutolti nuo savo namų daugiau kaip 100 metrų, išskyrus kai kurias išimtis, tokias kaip kelionės į darbą, apsilankymus parduotuvėse, vizitus pas gydytojus. Tačiau neuždrausta dalyvauti vestuvėse, laidotuvėse arba teismo posėdžiuose.

Turkijoje per parą užfiksuota daugiau kaip 2000 naujų COVID-19 atvejų, 63 mirtys

22:53

Turkijoje per pastarąją parą užfiksuoti 2148 nauji naujojo koronaviruso sukeltos ligos COVID-19 atvejai, 63 mirtys, skelbia Turkijos valstybinė naujienų agentūra „Anadolu“, cituodama šalies sveikatos apsaugos ministrą.

Ministras Fahrettinas Koja trečiadienį vakare pranešė, jog koronaviruso SARS-CoV-2 sukeltos kvėpavimo takų ligos atvejų skaičius šalyje išaugo iki 15,68 tūkst., o mirčių nuo jos – iki 277.

„Tai – karas už mūsų visuomenės sveikatą. Tikslas – kuo greičiau šį karą užbaigti, kuo greičiau suvaldyti virusą“, – spaudos konferencijoje kalbėjo ministras.

Jis taip pat pranešė, jog iki šiol šalyje užfiksuoti 333 pasveikimo nuo COVID-19 atvejai, dėl šio viruso patikrinta 106,8 tūkst. žmonių.

Pirmasis užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejis Turkijoje užfiksuotas kovo 10-ąją. Skelbta, tai buvo iš Europos grįžęs Turkijos gyventojas.

Portugalija karantiną pratęs dar dviem savaitėms

22:17

Portugalijos laukia dar mažiausiai dvi savaitės karantino, vyriausybei trečiadienį nusprendus pratęsti izoliavimo priemonių, kuriomis siekiama sulaikyti beveik 200 aukų šalyje pareikalavusios koronavirusinės infekcijos COVID-19 plitimą, galiojimą.

10 mln. gyventojų turinčioje šalyje apribojimai buvo įvesti kovo 19-ąją, tačiau jie nėra tokie griežti kaip kaimyninėje Ispanijoje, kur koronavirusas pareikalavo per 9 tūkst. gyvybių.

Lisabona nurodė žmonėms likti namie, nebent jie turėtų vykti į darbą, norėtų pasportuoti netoli namų, nueiti į parduotuvę, padėti artimiesiems arba pavedžioti šunį.

Šalyje buvo uždarytos visos nebūtinų prekių parduotuvės ir restoranai, o maisto prekių parduotuvės ir vaistinės toliau dirba.

Ministras pirmininkas Antonio Costa paskelbė apie sprendimą pratęsti nepaprastąją padėtį; ją pratęsti leidžiama dekretais dviejų savaičių laikotarpiams. Ketvirtadienį parlamentas turėtų patvirtinti šią iniciatyvą.

A.Costa gyrė savo tautiečių „pavyzdingą“ atsaką į krizę. Jo teigimu, „šios pastangos... turi rezultatų“.

Iš viso policija sustabdė 84 žmones, kurie iš namų išėjo be pateisinamos priežasties, o 1 600 įstaigų buvo uždarytos, nes nesugebėjo užtikrinti naujų klientų saugumo taisyklių.

Oro linijos „TAP Air Portugal“ atšaukė visus skrydžius bent iki gegužės 4 dienos, išskyrus reisus į Azorų salas ir Madeirą, ir paskelbė, kad 90 proc. iš 11 000 jų darbuotojų dirbs ne visą darbo dieną pagal valstybės pagalbos schemą.

Prancūzijoje mirčių nuo koronaviruso skaičius viršijo 4 000

21:55

Prancūzija trečiadienį paskelbė iki šiol didžiausią per parą mirusių koronavirusu užsikrėtusių žmonių skaičių – šalies ligoninėse mirus 509 pacientams bendras epidemijos aukų skaičius išaugo iki 4 032.

Šiuo metu Prancūzijoje hospitalizuoti 24 639 žmonės, kuriems patvirtinta koronavirusinė infekcija COVID-19. Iš jų 6 017 gydomi intensyviosios terapijos skyriuose, kasdieniame pranešime nurodė sveikatos apsaugos pareigūnas Jerome'as Salomonas.

Ankstesnę dieną buvo užfiksuotos 499 naujos mirtys.

Prancūzija į oficialų epidemijos aukų skaičių įtraukia tik COVID-19 užsikrėtusius pacientus, mirusius ligoninėse. Į šią statistiką nepatenka mirusieji namuose arba senelių globos įstaigose.

Lotynų Amerikoje COVID-19 atvejų skaičius viršijo 20 tūkst.

21:36

Lotynų Amerikoje užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius trečiadienį viršijo 20 tūkst., rodo naujienų agentūros AFP renkami duomenys, paremti oficialiais vyriausybių ir Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) skaičiais.

Pareigūnai regione iš viso užregistravo 537 mirtis ir 20 081 užsikrėtimo koronavirusine infekcija COVID-19 atvejį.

Labiausiai koronavirusas paveikė Braziliją, kur užfiksuota 5 717 atvejų ir 201 mirtis, Ekvadoras, kur užregistruota 2 748 susirgimo ir 93 mirties atvejai, bei Dominikos Respublika su 1 284 užfiksuotais užsikrėtimo ir 57 mirties atvejais.

JK šoktelėjus viruso aukų skaičiui, vyriausybė žada testuoti daugiau žmonių

21:16

Didžiojoje Britanijoje trečiadienį buvo užfiksuotas didžiausias mirčių nuo koronaviruso padaugėjimas per vieną parą, o vyriausybė susidūrė su spaudimu pasirūpinti, kad būtų atliekama daugiau testų priešakinėse linijose dirbantiems medikams ir plačiajai visuomenei.

Sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad iki antradienio 16 val. Grinvičo (19 val. Lietuvos) laiku mirė 2 352  žmonės – 563 daugiau nei ankstesnę dieną.

Patvirtintų susirgimo COVID-19 atvejų skaičius per tą patį laikotarpį padidėjo 4 324-ais iki 29 474.

Britų pareigūnai perspėjo visuomenę, kad artimiausiomis savaitėmis infekuotųjų skaičius tikriausiai staigiai padidės. Jie prabrėžė, kad griežtos socialinio atstumo priemonės gali būti veiksmingos, bet tik praėjus tam tikram laikotarpiui.

Britanijoje pirmadienį įsigaliojo trijų savaičių trukmės karantinas, o nebūtinos įmonės ir paslaugų teikėjos buvo uždarytos, siekiant apriboti viruso plitimą ir sumažinti naštą sveikatos apsaugos sistemai.

Profesinės įstaigos nurodo, kad šiuo metu darbe nesilanko daug gydytojų ir slaugytojų, nes privesti likti namuose dėl pasireiškusių simptomų ar kontakto su užsikrėtusiaisiais.

Šiuo metu Britanijoje pagrindinis dėmesys skiriamas asmenų, kuriems pasireiškia sunkūs simptomai, testavimui. Vis dėlto daugelis reikalauja, kad tyrimai būtų atliekami ir medicinos darbuotojams, siekiant nustatyti, ar jie neserga COVID-19.

„Scanpix“/AP nuotr./Karantinas Londone
„Scanpix“/AP nuotr./Karantinas Londone

Ministrai sulaukė kritikos lavinos dėl testavimo stygiaus, o padėtį „jovalu“ vadina netgi paprastai valdančiają Konservatorių partiją palaikančios žiniasklaidos priemonės.

Lig šiol Didžiojoje Britanijoje buvo iš viso atlikta 153 tūkst. tyrimų, o tuo metu Vokietijoje per dieną testuojama 70 tūkst. žmonių. Iki kovo 30 dienos pastarojoje šalyje mirė 455 žmonės.

COVID-19 buvo diagnozuota britų premjerui Borisui Johnsonui, sveikatos apsaugos sekretoriui Mattui Hancockui ir sosto įpėdiniui princui Charlesui.

Tarp aukų Britanijoje yra vienas 13-metis, kuris, kaip teigia jo šeima, neturėjo kitų sveikatos sutrikimų.

Ismailo Mohamedo Abdulwahabo giminaičiai trečiadienį atidavė duoklę „švelniam ir mielam“ paaugliui, o plačiąją visuomenę paragino „likti namuose“ siekiant išgelbėti kuo daugiau gyvybių.

Andoroje koronavirusas diagnozuotas iš Kubos atvykusiam medikui

19:19

Vienam iš 39 Kubos medicinos darbuotojų, atvykusių į Andorą padėti kovoti su koronaviruso protrūkiu, buvo diagnozuota COVID-19 infekcija, trečiadienį pranešė kunigaikštystės Sveikatos apsaugos ministerija.

Jis buvo izoliuotas, o pareigūnai šiuo metu sprendžia, kaip apsaugoti nuo galimo užsikrėtimo kitus Kubos komandos narius ir tuo pat metu visiškai neprarasti galimybės pasitelkti jų, kaip medikų, įgundžius.

Susirgęs vyras pirmadienio rytą atvyko iš Kubos kartu su 12 gydytojų ir 27 slaugytojų komanda, Andorai paprašius Havanos pagalbos.

Maždaug 60 kunigaikštystės gydytojų jau yra karantine, kol tikrinama, ar jie yra užkrėsti, pranešė sveikatos apsaugos ministras Joanas Martinezas Benazetas.

Visiems kubiečių delegacijos nariams buvo atlikti tyrimai dėl koronaviruso jiems atvykus į šalį ir prieš išklausus įvadinį instruktažą antradienį.

Kuba jau ilgą laiką siunčia savo gydytojus į kitas šalis, norėdama joms padėti: mokėjimai už jų paslaugas yra vienas iš jau beveik šešis dešimtmečius nuo skaudžių JAV sankcijų kenčiančios Lotynų Amerikos valstybės pajamų šaltinių.

Andora yra antroji Europos šalis po Italijos, kuriai bus suteikta šių medikų pagalba.

Tarp Ispanijos ir Prancūzijos esanti nykštukinė valstybė, turinti 77 tūkst. gyventojų, antradienį pranešė apie 12 viruso aukų.

Ukrainoje viešoje vietoje apsauginės kaukės nedėvėjusiam vyrui skirta 565 eurų bauda

18:54

Ukrainos pietrytiniame Sumų mieste be apsauginės veido kaukės maisto prekių parduotuvėje apsipirkinėjusiam vyrui skirta 17 tūkst. grivinų (565 eurų) bauda už karantino taisyklių nesilaikymą, pranešė teismų valdžios spaudos centras.

„2020 metų balandžio 1 dieną vyrą, buvusį maisto produktų parduotuvėje be apsauginės kaukės, Sumų miesto rajono teismas patraukė administracinėn atsakomybėn už karantino taisyklių nesilaikymą ir skyrė 17 tūkst. grivinų baudą“, – sakoma pranešime.

Kovo 30 dieną vyriškis užėjo į parduotuvę „ATB“ be jokių apsaugos priemonių ir taip pažeidė vietos valdžios nurodymą, kuriuo remiantis Sumuose ir jų apylinkėse draudžiama viešose vietose bei viešajame transporte nedėvėti apsaugos priemonių. 

Kol kas teismo sprendimas dar neįsigaliojo ir gali būti apskųstas per 10 dienų.

Paskutinis atnaujinimas 2020-04-01 18:54

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis