2020 04 10 /23:50

Koronavirusas pasaulyje: pandemijos aukų skaičius viršijo 100 000

Pasaulyje koronavirusu serga daugiau nei 1,6 mln. žmonių, o infekcija nusinešė daugiau nei 100 tūkst. žmonių gyvybes, rodo JAV Johno Hopkinso universiteto duomenys.
JAV medikai
JAV medikai / „Scanpix“ nuotr.

Didžiausi ligos židiniai:

  • JAV (daugiau nei 465 tūkst. atvejų)
  • Ispanija (daugiau nei 150 tūkst. atvejų)
  • Italija (daugiau nei 143 tūkst. atvejų)
  • Prancūzija (daugiau nei 118 tūkst. atvejų)
  • Kinija (daugiau nei 82 tūkst. atvejų).

Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas, kuris serga koronavirusu, perkeltas iš intensyvios priežiūros palatos į įprastą.

Tuo metu JAV skaičiuoja, kad infekcijos išplitimas per tris savaites atėmė darbą iš 16,8 mln. amerikiečių. Šalis tikisi, kad gegužę pavyks atsiverti ir stabdyti ekonomikos nuostolius, nepaisant sveikatos ekspertų įspėjimų.

Rūšiavimas
Naujausi viršuje
Naujausi apačioje

Italijoje pratęsiamas karantinas, nepaisant verslo spaudimo

23:50

Koronaviruso epidemijos krečiamos Italijos premjeras Giuseppe Conte penktadienį atsisakė nusileisti verslo spaudimui ir iki gegužės 3-osios pratęsė karantiną, nepaisydamas šios krizės žlugdančio poveikio ekonomikai.

G.Conte šį pareiškimą paskelbė Italijoje per parą mirus dar 570 žmonių, kuriems buvo patvirtinta koronaviruso infekcija COVID-19, o bendras aukų skaičius išaugo iki 18 849 ir yra didesnis negu bet kurioje kitoje šalyje.

Vis dėlto vilčių teikia faktas, kad pacientų dabar miršta daug mažiau negu per didžiausią epidemijos siautėjimą prieš kelias savaites.

Žiniasklaidos pranešimuose sakoma, kad verslo organizacijos regionuose, kuriuose veikia 45 proc. gamybos pramonės įmonių, bet kuriems taip pat tenka 80 proc. koronaviruso epidemijos aukų, savo laiške perspėjo G.Conte, kad bendrovės nebeįstengs mokėti atlyginimų, jeigu uždarymas tęsis.

Tačiau premjeras pabrėžė, kad Italija negali sau leisti naujo užsikrėtimų ir mirčių pliūpsnio, todėl dar ne visiškai įveikus naująją ligą būtina veikti itin atsargiai.

„Įsivaizduoju, kad mes visi nekantraujame vėl imtis darbo“, – per televiziją sakė G.Conte.

Vis dėlto jis pažymėjo, kad sprendimas pratęsti karantiną dar trims savaitėms yra „sunkus, bet sudėtingas, ir už jį prisiimu visą politinę atsakomybę“.

G.Conte šį sprendimą priėmė po kelias dienas trukusių konsultacijų su mokslininkais ir profesinių sąjungų lyderiais, reiškusiais priešingo pobūdžio nuogastavimus.

Bet koks G.Conte apsiskaičiavimas gali lemti naują užsikrėtimo atvejų šuolį arba nebūtiną žalą ekonomikai ir žmonių pragyvenimui, jeigu šalis gyvens užsidariusi ilgiau negu privalu.

Jungtinės Valstijos ir daugelis Europos šalių atidžiai stebi, ką pasirinks Italija, besistengianti įveikti savo didžiausią krizę nuo Antrojo pasaulinio karo.

Pusiausvyros paieškos

G.Conte sutiko atlikti eksperimentą ir leisti vėl atsidaryti saujelei verslo įmonių, neveikiančių nuo kovo 12 dienos, kai dabartinių suvaržymų laikotarpis baigsis antradienio vidurnaktį.

Planuojama, kad visas šių įmonių ir gamyklų sąrašas bus paskelbtas šeštadienį, bet jis tikriausiai bus itin trumpas.

G.Conte konkrečiai paminėjo knygynus ir vaikų drabužių krautuves, argumentuodamas, kad jos retai pritraukia dideles minias ir kad jose galime lengvai pritaikyti priemonės socialiniam atstumui palaikyti.

Italai taip pat tikriausia apsidžiaugs, žiniasklaidai paskelbus, kad pirmąkart per ilgiau kaip mėnesio laikotarpį tikriausiai bus leista vėl atsidaryti automatinėms skalbykloms ir drabužių valykloms.

Nuo kovo 12-osios, kai COVID-19 epidemija šioje Viduržemio pajūrio šalyje buvo pasiekusi piką, buvo leidžiama dirbti tik maisto prekių parduotuvėms ir vaistinėms.

Nauja studija, paskelbta smulkiojo verslo konfederacijos „Confcooperative“, nurodė, kad dėl uždarymo neapmokamų atostogų buvo priversti išeiti pusė iš 1,3 mln. Italijos statybininkų ir daugiau kaip trečdalis iš 11,4 mln. paslaugų sektoriaus darbuotojų.

Kitoje ataskaitoje, paskelbtoje stambiojo verslo konfederacijos „Confindustria“, teigiama, kad kiekvieną karantino savaitę nuo Italijos metinio bendrojo vidaus produkto nurėžiama po 0,75 procentinio punkto.

Šis rodiklis panašus į apskaičiuotą Prancūzijai šios šalies centrinio banko.

Turkija gyventojams 31-ame mieste uždraudė dvi paras palikti namus

23:48

Turkija nurodė savo 31-o miesto gyventojams nuo šeštadienio vidurnakčio dvi paras likti namuose, imdamasi naujų griežtų priemonių, turinčių suvaldyti naujojo koronaviruso plitimą.

Vidaus reikalų ministerijos pranešime sakoma, kad šis nurodymas iki pirmadienio galios dešimtyse miestų, įskaitant šalies ekonomikos ašį Stambulą ir valstybės sostinę Ankarą.

Italijoje nuo koronaviruso pasveiko per 30 000 žmonių

21:23

Italijoje per pastarąją parą nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 pasveiko 1985 žmonės, o bendras pasveikusiųjų skaičius pasiekė 30 455, penktadienį pranešė šalies žiniasklaida, remdamasi Civilinės saugos tarnyba.

Iš viso Italijoje nuo koronaviruso mirė 18 849 žmonės, per pastarąją parą – 579.

Šiuo metu šalyje COVID-19 serga 98 273 žmonės. Ligoninėse gydomi 28 242 žmonės, 3497 iš jų – intensyviosios priežiūros skyriuose.

Pareigūnai pažymi, kad mažėja ligoninių apkrovimas.

„Duomenys patvirtina, kad mažėja ligoninių apkrovimas, prasidėjęs prieš savaitę“, – sakė Civilinės saugos tarnybos vadovas Angelo Borrelli.

Prancūzijoje per parą užfiksuotos 987 mirtys nuo koronaviruso

21:23

Prancūzija penktadienį pranešė apie 987 mirties nuo koronaviruso atvejus, per pastarąją parą užfiksuotus šalies ligoninėse ir slaugos namuose, tačiau pažymima, kad jau antrą dieną iš eilės mažėja intensyviosios priežiūros skyriuose gydomų pacientų skaičius. 

Iš viso šalyje užregistruotos 13 197 mirtys nuo koronaviruso, pranešė sveikatos apsaugos pareigūnas Jerome'as Salomonas. 

Be kita ko, šalyje užfiksuota jaunesnio nei 10 metų vaiko mirtis, tačiau J.Salomonas pabrėžė, kad ją lėmė kelios priežastys. 

J.Salomonas taip pat pranešė, kad pacientų, gydomų intensyviosios priežiūros skyriuose sumažėjo 62. Jų skaičius mažėjo ir ketvirtadienį.

J.Salomonas taip pat pranešė, kad pacientų, gydomų intensyviosios priežiūros skyriuose sumažėjo 62 iki 7 004. Jų skaičius mažėjo ir ketvirtadienį.

„Tai išties blyškus saulės spindulys, – pažymėjo pareigūnas. – Tačiau ši nedrąsi šviesa labai svarbi visiems medicinos darbuotojams.“

J.Salomonas pridūrė: „Atrodo, kad nusistovi plokščia kreive – labai aukšta plokščia kreivė per epidemiją, kuri yra labai dinamiška.“

Prancūzijoje nuo kovo 17-osios buvo įvesti gyventojų judėjimo suvaržymai, turintys sulėtinti epidemijos plitimą. Iš namų leidžiama išeiti tik būtinais atvejais, kurie turi būti patvirtinti pasirašytu dokumentu.

„Per kelias pastarąsias dienas pradėjome matyti pirmuosius karantino rezultatus“, – sakė J.Salomonas, atkreipęs dėmesį į „šiokį tokį epidemijos sulėtėjimą“.

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas pirmadienį planuoja paskelbti jau trečią kreipimąsi į tautą per šią krizę.

Tikėtina, kad jis praneš, jog karantino priemonės, turėjusios pasibaigti balandžio 15-ąją, bus pratęstos.

Manoma, jog E.Macronas atsargiai kalbės apie pirmuosius padėties gerėjimo ženklus, bet tikriausia nurodys žmonėms toliau likti namuose, nors ir pateiks užuominų, kaip galėtų baigtis karantinas.

Prezidentas penktadienį dalyvavo vaizdo konferencijoje su verslo grupių ir profesinių sąjungų lyderiais, kad galėtų geriau parengti savo kreipimąsi.

E.Macronas turi „dvi žinias – [kad] dabar mums ne metas prarasti atsargumą, nes karantinas yra būdas epidemijai sustabdyti. Tačiau turime galvoti apie karantino pabaigą, net jeigu dar jos nesame pasiekę“, sakė profsąjungos FO vadovas Yves'as Veyrier.

Prancūzijos tarnybos penktadien dviem greitaisiais traukiniais TGV perkėlė dar 45 pacientus į šalies pietvakarių regioną, siekdami sumažinti apkrovą, tenkančią ligoninėms Paryžiaus regione.

Nuo balandžio 1-osios iš Paryžiaus regiono evakuota jau apie 200 pacientų. Pietvakarių Prancūzija yra viena mažiausiai COVID-19 epidemijos paveiktų šalies sričių.

Tačiau itin didelį nerimą kelia padėtis slaugos namuose.

Il de Franso regiono, kuriam priklauso Paryžius ir jo apylinkės, vyriausiasis sveikatos apsaugos pareigūnas Aurelienas Rousseau penktadienį sakė, kad daugiau kaip 400-uose iš 700 šio regiono senelių namų yra užregistruota mažiausiai po vieną pacientą, kuriam nustatyta COVID-19.

Tuo metu Prancūzijos lėktuvnešyje „Charles de Gaulle“ nustatyta mažiausia 50 užsikrėtimo koronavirusu atveju tarp įgulos narių, penktadienį informavo Ginkluotųjų pajėgų ministerija.

Turkijoje koronaviruso aukų skaičius viršijo 1000

21:22

Turkijoje nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 mirė daugiau kaip 1000 žmonių, užregistruoti 4747 nauji užsikrėtimo atvejai, penktadienį pranešė šalies sveikatos ministras Fahrettinas Koca.

Ministras naujausius skaičius paskelbė socialiniame tinkle „Twitter“. Jis nurodė, kad per pastarąją parą mirė 98 žmonės, ir bendras mirčių nuo koronaviruso skaičius pasiekė 1006. Šalyje oficialiai patvirtinti 47 029 užsikrėtimo COVID-19 atvejai.

Koronaviruso pandemijos aukų skaičius viršijo 100 000

21:18

Pasaulį apėmusi naujojo koronaviruso pandemija nusinešė daugiau kaip 100 tūkst. žmonių gyvybių, o beveik 70 proc. šio susirgimo aukų mirė Europoje, rodo penktadienį naujienų agentūros AFP surinkta statistika, pagrįsta oficialių šaltinių duomenimis.

Nuo pirminio protrūkio Kinijoje gruodžio pabaigoje pasaulyje mirė iš viso 100 661 koronavirusine infekcija COVID-19 užsikrėtęs žmogus, iš jų 70 245 – Europoje.

Iki šiol daugiausiai pacientų mirė Italijoje – epidemija šioje šalyje nusinešė 18 849 žmonių gyvybes. Jungtinėse Valstijose mirė 17 925, o Ispanijoje – 15 843 žmonės.

AFP pateikiama statistika yra pagrįsta nacionalinių vyriausybių ir Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) skelbiamais duomenimis.

JK per parą užregistruota 980 naujų mirties nuo koronaviruso atvejų

19:57

Jungtinės Karalystės sveikatos sekretorius Mattas Hancockas penktadienį pranešė, kad per parą šalyje buvo užfiksuota rekordiškai daug – 980 – naujų mirties nuo koronaviruso atvejų.

Šiuo metu JK ligoninėse užregistruota beveik 8000 mirčių nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19, o užsikrėtimo šia liga atvejų skaičius viršijo 65 000.

PSO: per greitas apribojimų dėl COVID-19 panaikinimas gali lemti jos „mirtiną atgimimą“

19:57

Pernelyg skubus priemonių, įvestų kontroliuojant koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją, atšaukimas gali lemti naujojo koronaviruso „mirtiną atgimimą“, penktadienį perspėjo Pasaulio sveikatos organizacija (PSO).

PSO vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas sakė, kad organizacija su šalimis aptarinėja, kokiais būdais galima palaipsniui švelninti karantiną, bet perspėjo, kad skubėti gali būti pavojinga.

„Žinau, kad kai kurios šalys jau planuoja perėjimą nuo likimo namie apribojimo. PSO, kaip ir visi, nori, kad apribojimai būtų panaikinti. Tuo pat metu pernelyg greitas apribojimų panaikinimas gali lemti [COVID-19] mirtiną atgimimą. Kelias žemyn gali būti toks pat pavojingas kaip ir aukštyn, jei bus netinkamai valdomas“, – virtualioje spaudos konferencijoje Ženevoje pareiškė jis.

„PSO kuria strategijas su paveiktomis šalimis, siekdama laipsniškai ir saugiai sušvelninti apribojimus“, – kalbėjo Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas.

Pasaulyje koronaviruso aukų skaičius artėja prie 100 000.

Naujienų agentūros AFP renkami duomenys rodo, kad nuo gruodžio, kai Kinijoje atsirado šis virusas, pasaulyje užregistruota per 1,6 mln. užsikrėtimo atvejų.

Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas palankiai įvertino požymius, rodančius, kad viruso plitimas lėtėja kai kuriose labiausiai nuo pandemijos nukentėjusiose Europos šalyse – Ispanijoje, Italijoje, Vokietijoje ir Prancūzijoje.

Tačiau jis taip pat perspėjo apie „nerimą keliantį viruso pagreitį“ kai kuriose šalyse, atkreipdamas dėmesį į Afriką, kur, jo teigimu, virusas pradėjo plisti kaimo vietovėse.

„Dabar matome [užsikrėtimo] atvejų grupes ir plitimą bendruomenėse daugiau kaip 16 šalių“ tame žemyne, sakė PSO vadovas.

„Mes laukiame rimtų sunkumų jau perkrautoms sveikatos sistemoms, ypač kaimo vietovėse, kuriose paprastai trūksta išteklių, kuriais naudojasi miestai“, – pridūrė jis.

Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas taip pat perdavė linkėjimus COVID-19 užsikrėtusiam britų premjerui Borisui Johnsonui, kuris išvakarėse buvo perkeltas į įprastą ligoninės palatą iš intensyviosios priežiūros skyriaus.

Italija planuoja pratęsti karantiną iki gegužės 3 dienos

19:53

Italijos ministras pirmininkas Giuseppe Conte penktadienį pranešė, kad yra pasirengęs pratęsti didžiąją dalį griežtų jau mėnesį galiojančių karantino priemonių iki gegužės pradžios, siekiant išvengti antros užsikrėtimų koronavirusu bangos.

Italijos pagrindiniai laikraščiai pranešė, kad G.Conte penktadienį arba šeštadienį paskelbs potvarkį, draudžiantį žmonių pasivaikščiojimus ir lankymąsi parkuose iki gegužės 3 dienos.

Sprendimas priimtas po kelias dienas vykusių konsultacijų su valstybės mokslininkais ir regionų vadovais.

Italijoje nuo vasario pabaigos nuo koronaviruso mirė 18 279 žmonės – daugiau nei bet kurioje kitoje pasaulio šalyje.

Tačiau kasdien registruojama vis mažiau naujų koronaviruso atvejų ir Italija palaipsniui artėja prie taško, nuo kurio COVID-19 užsikrėtusių žmonių oficialus skaičius gali pradėti mažėti.

Kaip rašo „Corriere della Serra“, G.Conte pasiduos augančiam spaudimui ir nuo balandžio 13 dienos, kai baigsis dabartinis apribojimų terminas, leis atsidaryti nedidelei daliai verslo įmonių.

Pranešama, kad tarp tokių įmonių bus knygynai ir kanceliarijos prekių parduotuvės, taip pat medienos apdirbimo bendrovės bei gamyklos, gaminančios žemės ūkiui reikalingą techniką.

Vyriausybė ir mokslininkai veikiausiai mano, kad šios verslo įmonės gali geriausiai užtikrinti saugų atstumą tarp dirbančiųjų.

Tai bus „mažas, atsargus, simbolinis (įmonių) atidarymas“, rašo „Corriere della Serra“.

„Mes neturime galimybės dabar viską pradėti iš naujo“, – sakė G.Conte profesinių sąjungų ir verslo lyderiams per vaizdo konferenciją antradienį. 

Nuo kovo 12 dienos, kai buvo paskelbtas visuotinis karantinas,  šalyje dirba tik maisto parduotuvės ir vaistinės.

Remiantis nedidelės verslo interesus ginančios grupės „Confcooperative“ tyrimo išvadomis, dėl uždarymo daugiau nei pusė iš 1,3 mln. statybų darbuotojų ir daugiau nei trečdalis iš 11,4 mln. paslaugų sektoriaus darbuotojų buvo priversti išeiti atostogų.

Mokslininkai kol kas reikalauja kuo ilgiau pratęsti žmonių susibūrimų draudimą.

Tačiau, remiantis pranešimais, gegužės 4 dieną G.Conte yra pasiruošęs išleisti italus iš namų pirmą kartą po beveik dviejų karantino mėnesių. 

„Jeigu mokslininkai tam pritars, mes galime pradėti švelninti kai kurias priemones jau iki šio mėnesio pabaigos“, – sakė jis ketvirtadienį britų transliuotojui BBC.

Portugalijoje nepaprastoji padėtis bus pratęsta iki gegužės

19:51

Portugalija pratęs nepaprastąją padėtį, įvestą kovojant su koronavirusu, iki gegužės 1 dienos, penktadienį paskelbė prezidentas Marcelo Rebelo de Sousa.

„Šiuo lemiamu momentu negalime mažinti savo budrumo“, – sakė jis žurnalistams.

Pasak valstybės vadovo, kovo 19 dieną paskelbta nepaprastoji padėtis, šiuo metu galiojanti iki balandžio 19 dienos, bus oficialiai pratęsta kitos savaitės pabaigoje.

Tuo metu premjeras Antonio Costa televizijai TVI pareiškė, kad neatidėliotinų priemonių atšaukimas „pasiųstų šaliai klaidingą žinią“.

Vyriausybė taip pat sugriežtino suvaržymus Velykų savaitgaliui, kai tradiciškai keliauja daugelis žmonių.

Visi šalies oro uostai uždaromi iki pirmadienio, o piliečiams leidžiama palikti gimtuosius miestus tik vykstant į darbą tebeveikiančiuose verslo sektoriuose.

Remiantis penktadienį paskelbta COVID-19 statistika, Portugalijoje nustatyti 15 472 užsikrėtimo ir 435 mirties atvejai.

Kovo viduryje, kai Portugalijoje tebuvo pranešta apie 300 užsikrėtimo atvejų ir nė vienos aukos, vyriausybė uždarė mokyklas ir sieną su Ispanija – viena labiausiai pandemijos paveiktų pasaulio šalių.

Ketvirtadienį portugalų premjeras pažymėjo, kad švietimo įstaigos liks uždarytos iki mokslo metų pabaigos, nors vidurinių mokyklų moksleiviams gali būti leista laikyti egzaminus.

Medicinos ekspertai sutinka, kad Portugalija turėtų išlikti budri.

„Susidaro įspūdis, kad padėtis stabilizuojasi ir kad apsauginės priemonės gali būti sušvelnintos, tačiau negalima leisti to padaryti“, – AFPTV sakė Lisabonoje įsikūrusios Šv. Marijos ligoninės reanimacijos skyriaus vadovė Anabela Oliveira.

Paskutinis atnaujinimas 2020-04-10 19:51

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų