2020 03 14 /2020 03 15

D.Trumpas koronavirusu neserga, Ispanijoje dėl epidemijos griežtai ribojamas judėjimas

Koronavirusas pasaulyje sparčiai plinta ir toliau. Ispanijoje dėl koronaviruso epidemijos šeštadienį judėjimas pradėtas griežtai riboti. Italijoje užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius perkopė 21 tūkst. Koronaviruso užkrato atvejų skaičiai sparčiai auga ir Baltijos šalyse. Latvija uždarė visas šalies mokymo įstaigas. Vėlyvą šeštadienio vakarą Baltieji rūmai pranešė, kad JAV prezidento D.Trumpo koronaviruso tyrimas – neigiamas.
Donaldas Trumpas, Jairas Bolsonaro
Donaldas Trumpas, Jairas Bolsonaro / „Scanpix“/AP nuotr.

Visame pasaulyje nuo koronaviruso mirė jau daugiau kaip 5 tūkst. žmonių, užsikrėtusiųjų skaičius jau viršija 136 tūkst. Užkrato atvejų iš viso fiksuojama 123-ose pasaulio šalyse.

Penktadienio vakarą JAV prezidentas Donaldas Trumpas šalyje paskelbė nepaprastąją padėtį. Lenkija, Danija, Ukraina ir Čekija nurodė uždarančios savo šalių sienas. Estijoje virusas jau plinta tarp žmonių šalies viduje. Daugelyje pasaulio šalių uždarytos mokyklos ir taikomi apribojimai dėl kelionių.

Naujausias žinias apie koronaviruso plitimą pasaulyje sekite žemiau:

Rūšiavimas
Naujausi viršuje
Naujausi apačioje

D.Trumpas koronavirusu neserga

01:49

JAV prezidento Donaldo Trumpo koronaviruso tyrimas neigiamas, vėlai šeštadienį pranešė Baltųjų rūmų gydytojas Seanas P.Conley.

„Praėjus savaitei po prezidento vakarienės su Brazilijos delegacija, prezidentui taip ir nepasireiškė jokie simptomai“, – nurodė medikas.

Ispanijoje dėl koronaviruso epidemijos griežtai ribojamas judėjimas

23:08

Koronaviruso plitimą siekianti suvaldyti Ispanija šeštadienį uždraudė gyventojams palikti savo namus, išskyrus atvejus, kai tenka vykti į darbą arba nusipirkti būtiniausių atsargų.

Premjeras Pedro Sanchezas paskelbė judėjimo suvaržymus, apie 46 mln. gyventojų turinčioje šalyje užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius staigiai pagausėjus ir viršijus 5 700.

Čilė paskelbė karantiną dviem kruiziniams laivams su 1,3 tūkst. žmonių

22:53

Čilė karantinavo daugiau kaip 1,3 tūkst. žmonių dviejuose kruiziniuose laivuose, vienam senyvam britui patvirtinus koronaviruso infekciją, šeštadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Abu laivai plaukioja po Patagonijos regiono fiordus.

Laivu „Silver Explorer“ plaukusiam 85 metų vyrui pasireiškė koronaviruso infekcijai būdingi simptomai, kai jis išlipo pietiniame Kaleta Tortelio uoste, esančiame už 2,4 tūkst. km nuo sostinės Santjago.

Vėliau šis britas buvo perkeltas į ligoninę Koihaikės mieste, kur jam buvo patvirtinta infekcija COVID-19.

„Šis laivas karantinuotas prie Kastro uosto. Britanijos piliečio būklė gera, bet jo testas dėl koronaviruso buvo teigiamas“, – per spaudos konferenciją sakė sveikatos apsaugos ministras Jaime Manalichas.

Kitas laivas „Azmara Pursuit“, kuriame yra 665 keleiviai ir beveik 400 įgulos narių, anksčiau įplaukė į Čilės vandenis iš Argentinos pietinio Ušuajos uosto.

Pasak J.Manalicho, šiam laivui buvo uždrausta išlaipinti keleivius Čakabuko uoste, nes jame, kaip įtariama, esama koronavirusu užsikrėtusių asmenų.

„Azmara Pursuit“ yra išplaukęs į 21 dienos kruizą iš Buenos Airių į Kaljao uostą, esantį šalia Peru sostinės Limos.

Čilė šeštadienį paskelbė, kad užsikrėtusių koronavirusu šalyje padaugėjo iki 61 žmogaus, per parą diagnozavus šią infekciją dar 18-ai žmonių.

J. Manalichas sakė, kad koronaviruso krizė Čilėje šiuo metu yra pasiekusi „3-ąją fazę“ – kai fiksuojama ne vien iš užsienio atvykstančių, bet galbūt ir šalies viduje užsikrėtusių pacientų. Ministras pripažino, kad dėl to protrūkis tampa sunkiau suvaldomas.

Čilė ėmėsi plačių priemonių viruso plitimui stabdyti. Šalyje uždrausti renginiai, į kuriuos susirenka daugiau kaip 500 žmonių; gyventojams rekomenduojama dirbti iš namų. Be to, buvo skirtas karantinas 2,6 tūkst. moksleivių, lankančių vieną elitinę privačią mokyklą Santjage.

Prancūzijoje užsikrėtusiųjų koronavirusu padaugėjo iki 4,5 tūkst., mirčių – iki beveik 100

22:04

Prancūzijos visuomenės sveikatos agentūra šeštadienio vakarą pranešė apie šalyje patvirtintus 4499 naujojo koronaviruso ligos atvejus.

Oficialiais duomenimis, Prancūzijoje dėl COVID-19 ligos jau mirė 91 žmogus.

Prieš parą Prancūzija skelbė 3661 COVID-19 ligos atvejus, 79 mirtis dėl jos. Tai reiškia, kad per parą užsikrėtusiųjų padaugėjo beveik 23 proc., o mirčių dėl šio ligos – kiek daugiau nei 15 procentų.

Estijoje užsikrėtusių koronavirusu padaugėjo iki 115

21:43

Estija šeštadienio vakarą paskelbė, kad šalyje patvirtintų užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų padaugėjo iki 115, šį susirgimą diagnozavus dar šešiems pacientams.

Kiti šeštadienį paimti mėginiai tebėra analizuojami; rezultatų tikimasi sulaukti sekmadienį ryte.

Nuo sausio 31 dienos Estijoje buvo atlikti tyrimai 853 asmenims, kuriems buvo įtarta koronaviruso infekcija COVID-19. Sprendimą, kuriems asmenims turi būti atliekami testai koronaviruso infekcijai nustatyti, priima sveikatos apsaugos darbuotojai.

Ketvirtadienį vakare Estijoje buvo paskelbta nepaprastoji padėtis dėl koronaviruso pandemijos ir šios ligos galimo tolesnio plitimo šalyje. Nuo kovo 16-osios šalyje stabdoma įprasta švietimo įstaigų veikla ir pereinama prie mokymosi per atstumą. Iki gegužės 1-osios buvo uždrausti visi vieši susirinkimai, uždaryti kino teatrai ir muziejai, nevyks koncertai, konferencijos ir sporto rungtynės.

Šalies sienas kertantys žmonės bus tikrinami, ar jiems nepasireiškė koronaviruso simptomų. Taip pat sustabdyti kruiziniai reisai maršrutu Talinas–Stokholmas–Talinas. Bibliotekos liks atidarytos, bet jų darbas bus ribojamas.

Šeštadienį vakare vyriausybė paskelbė uždraudžianti keliones į Estijos vakarines salas – Hyjumą, Saremą, Muhu, Vormsį, Kihnu ir Ruhnu – visiems žmonėms, išskyrus vietos gyventojus. Visi ten esantys lankytojai galės grįžti namo. Be to, šis susisiekimo draudimas netaikomas krovinių ir gyvybiškai svarbių atsargų gabenimui.

Latvijoje laikinai uždaromos mokymo įstaigos

21:20

Latvijos vyriausybės sprendimu, koronaviruso plitimo prevencijos tikslu laikinai uždaromos visos mokymo įstaigos.

Šis laikinas veiklos draudimas kol kas negalios ikimokyklinio ugdymo įstaigoms, tačiau savo atžalas į juos leidžiantys tėvai privalės kas savaitę patvirtinti, kad nė vienas jų nebuvo ar nėra užsienyje, nebendravo su asmenimis, kurie gali būti užsikrėtę koronavirusu SARS-CoV-2 ar serga jo sukelta COVID-19 liga.

Ministras pirmininkas Krišjanis Karinis tokį sprendimą paaiškino taip: vaikų darželiai, skirtingai nei kitos švietimo įstaigos, privalo dirbti toliau, nes dabar valstybei svarbu, kad operatyviųjų tarnybų darbuotojai, kurie taip pat turi mažų vaikų, galėtų tęsti darbą.

Kovo 13-ąją Latvijoje dėl CIVID-19 pandemijos paskelbta nepaprastoji padėtis. Ji kol kas galios iki balandžio 14 dienos.

Latvijoje iki šiol patvirtinti 26 COVID-19 atvejai.

JAV užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius išaugo iki 2,5 tūkst., mirčių – iki pusšimčio

21:07

Jungtinėse Valstijose patvirtintų užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų padaugėjo iki beveik 2,5 tūkst., 50 žmonių nuo COVID-19 ligos mirė, pranešė CNN televizija.

Sveikatos priežiūros institucijų, valstijų administracijų bei Ligų kontrolės ir prevencijos centrų duomenimis, užsikrėtimai koronavirusu patvirtinti 49 valstijose bei sostinės Vašingtono Kolumbijos apygardoje – iš viso 2430 atvejų.

Į šį skaičių įtraukti trys iš Kinijos Uhano atvykę, kruizinių laivų „Diamond Princess“ ir „Grand Princess“ – atitinkamai 46 ir 21 asmuo.

Vienintelė koronaviruso SARS-CoV-2 kol kas neužfiksavusi valstija – Vakarų Virdžinija.

Italijoje užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius perkopė 21 000

21:06

Italija šeštadienį pranešė iki šiol didžiausią šalyje per vieną parą patvirtintų naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičių – infekcija COVID-19 buvo diagnozuota 3 497 pacientams, tai yra, apie 20 proc. daugiau nei per ankstesnę parą.

Kiek daugiau nei pusė naujų užsikrėtimo atvejų nustatyti Lombardijoje – gausiai apgyventame šalies šiauriniame regione, labiausiai šios epidemijos paveiktame Europos kampelyje.

Nuo protrūkio pradžios Italijoje užfiksuota 21 157 koronaviruso infekcijos COVID-19 atvejai.

Per parą mirė dar 175 šia liga užsikrėtę žmonės.

Ankstesnę dieną tarnybos tebeprognozavo, kad Italijai dar gresia per parą registruojamų užsikrėtimo atvejų šuolis, nors šalyje nuo kovo 9 dienos taikomos griežtos karantino priemonės. Pareigūnai sakė, kad tai gali lemti daugelio piliečių neatsakingas elgesys. Nors anksčiau žmonės buvo perspėti vengti didelių susibūrimų, daugelis išvyko į paplūdimius arba slidinėjimo kurortus, taip pat pramogavo miestų centruose, ypač kai buvo paskelbtas nurodymas uždaryti mokyklas.

Dėl koronaviruso infekcijos Sirija atšaukia parlamento rinkimus

21:02

Sirija šeštadienį pranešė, kad ateinantį mėnesį suplanuoti parlamento rinkimai bus atidėti, šaliai imantis priemonių prieš koronaviruso epidemiją.

Per socialinius tinklus paskelbtame prezidentūros pranešime sakoma, kad balandžio 13-ąją turėję vykti rinkimai bus atidėti iki gegužės 20 dienos.

Nors Sirija kol kas nėra pranešusi nė apie vieną šalyje patvirtintą užsikrėtimo koronavirusu atvejį, Damaskas paskelbė keletą kitų „artimų kontaktų visuomenėje vengimo“ priemonių, įskaitant atšaukiamas penktadienines pamaldas ir maldos sambūrius.

Rinkimai, turėję vykti karo krečiamos šalies vyriausybės kontroliuojamose teritorijose, bus jau trečias tokio pobūdžio balsavimas nuo 2011 metų kovo, kai Sirijoje prasidėjo konfliktas, iki šiol nusinešęs mažiausiai 384 tūkst. žmonių gyvybių.

Prezidento Basharo al Assado pajėgos šiuo metu kontroliuoja daugiau kaip 70 proc. šalies teritorijos. 

Penktadienį vyriausybė pranešė iki balandžio 2-osios uždaranti mokyklas, universitetus ir technikumus. Taip pat buvo atšaukti sporto ir kultūros renginiai, uždrausta rūkyti kaljanus.

Kitaip negu Sirija, jos penkios kaimynės – Izraelis, Irakas, Jordanija, Libanas ir Turkija – yra pranešusios apie nustatytus užsikrėtimo koronaviruso sukeliama infekcija COVID-19 atvejus.

Sukilėlių kontroliuojama tankiai apgyventa šiaurės vakarinė Idlibo provincija, apsiausta vyriausybės pajėgų ir smarkiai stokojanti medicinos priemonių bei įstaigų, nuo koronaviruso protrūkio nukentėtų labiausiai.

Vietos tarnybos pranešė, kad Idlibe savaitei uždaromos mokyklos ir universitetai. Tuo metu kurdų administruojamoje Sirijos šiaurės rytinėje dalyje švietimo centrų veikla buvo sustabdyta neribotam laikui.

Latvija stabdo bet kokį tarptautinį keleivių pervežimą

20:09

Latvija koronaviruso plitimo prevencijos tikslu stabdo bet kokį tarptautinį keleivių pervežimą – oro transportu, traukiniais, laivais, autobusais.

Toks Vyriausybės ir Krizių valdymo tarybos jungtiniame posėdyje priimtas sprendimas įsigalios nuo kovo 17 dienos 0 valandų ir galios iki balandžio 14 dienos, pranešė premjeras Krišjanis Karinis.

Šis laikinas draudimas kelionėms asmeniniais automobiliais kol kas nebus taikomas.

Susisiekimo ministras Talis Linkaitis paragino užsienyje esančius Latvijos gyventojus suskubti grįžti namo, nes laiko tam lieka vis mažiau.

Paskutinis atnaujinimas 2020-03-14 20:09

„Didžiausia krizė per šimtmetį“

COVID-19, atsiradusi gruodį Kinijoje, smarkiai išplito pasaulyje, nors Azijoje pastarosiomis dienomis susirgimo atvejų mažėja.

Pietų Korėjoje, kuriai teko susidurti su didžiausiu ligos protrūkiu už Kinijos ribų, naujai pasveikusių pacientų skaičius pirmą kartą viršijo naujų užsikrėtimų skaičių, ir šalyje užregistruota mažiausiai naujų atvejų per tris savaites.

Šią savaitę Kinija pareiškė, kad pandemijos „pikas“ jos teritorijoje jau praėjo, nors ji vis dar pirmauja pagal mirčių ir užsikrėtimo atvejų skaičių.

Pekinas šeštadienį pranešė apie 11 naujų užsikrėtimo atvejų, ir pirmą kartą nuo protrūkio pradžios dauguma jų buvo įvežtiniai.

15min vizualizacija/Koronaviruso simptomai
15min vizualizacija/Koronaviruso simptomai

Italija, kuri yra labiausiai nukentėjusi šalis Europoje, užfiksavo didžiausią vienos dienos mirčių skaičių: per pastarąsias 24 valandas mirė 250 žmonių, o Ispanija paskelbė pavojaus padėtį, užsikrėtusiųjų skaičiui viršijus 3 000.

Daugybė Europos šalių uždarė savo sienas užsieniečiams, uždarė neesmines parduotuves, restoranus, viešbučius bei muziejus ir uždraudė viešus susibūrimus.

Lankomiausia pasaulio šalis Prancūzija uždarė Eiffelio bokštą ir Luvrą dėl to, ką prezidentas Emmanuelis Macronas pavadino „didžiausia sveikatos krize Prancūzijoje per šimtmetį“.

Naujų priemonių imtasi po to, kai D.Trumpas šią savaitę uždraudė visiems keliautojams iš žemyninės Europos atvykti į Jungtines Valstijas 30 dienų, o Briuselis, kuris stengiasi palaikyti ES ekonomiką, netrukus pasmerkė tokį jo sprendimą.

Visose JAV uždaromos mokyklos, o vis daugiau amerikiečių lieka namuose. Tuo metu Luiziana tapo pirmąja valstija, atidėjusia savo Demokratų partijos pirminius rinkimus, per kuriuos renkamas kandidatas į prezidentus, o oro linijos paskelbė apie tolesnius planus nutraukti skrydžius.

Pentagonas nuo pirmadienio uždraudžia visiems savo kariškiams ir civiliams darbuotojams keliauti šalies viduje, kad padėtų sustabdyti viruso plitimą.

J.Trudeau laikosi karantino

Virusas smarkiai paveikė kasdienį gyvenimą. Parduotuvės, aikštės ir kavinės, kuriose paprastai būna daug žmonių, Italijoje ištuštėjusios. Šalyje nacionaliniu mastu imtasi uždarymo priemonių, dar niekada nematytų taikos metu.

Liga neaplenkia ir garsių žmonių. Anksčiau šią savaitę Holivudo žvaigždė Tomas Hanksas pareiškė, kad jis ir jo žmona yra užsikrėtę, vėliau Kanados ministras pirmininkas Justinas Trudeau paskelbė, kad savarankiškai laikosi karantino po to, kai jo žmonos testas dėl COVID-19 buvo teigiamas.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Justinas Trudeau
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Justinas Trudeau

Brazilijos prezidentas Jairas Bolsonaro penktadienį sakė, kad jo tyrimas buvo neigiamas, susirgus jo aukšto rango patarėjui.

Dėl viruso atšaukta daug sporto renginių ir kilo klausimų dėl Tokijo olimpinių žaidynių likimo. Japonija griežtai atmetė D.Trumpo pareiškimą, kad „gal jie atidėtų jas metams“.

Jungtinės Karalystės vyriausybės pasirinkta atsargi strategija kai kam sukėlė nuostabą, karalienė Elizabeth II atidėjo savo įsipareigojimus, o gegužę numatyti vietos rinkimai buvo atidėti metams.

Valdžiai įspėjant, kad reikėtų vengti didelių susirinkimų, užsidarė tokios pramogų vietos kaip Disneilendas, o Indijos „Premier“ lygos kriketo varžybos buvo atidėtos.

PSO: Europa tapo COVID-19 pandemijos „epicentru“

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) penktadienį pareiškė, kad Europa tapo pasaulinės koronaviruso pandemijos „epicentru“, ir perspėjo, kad neįmanoma prognozuoti, kada protrūkis pasieks savo piką.

„Europa dabar tapo pandemijos epicentru“, – per virtualią spaudos konferenciją sakė PSO vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas.

Jis nurodė, kad žemyne dabar yra „daugiau atvejų ir mirčių nei visame pasaulyje kartu sudėjus, neskaičiuojant Kinijos“.

„Kiekvieną dieną dabar pranešama apie daugiau atvejų, nei skelbta Kinijoje tenykštės epidemijos įkarštyje“, – sakė jis, kalbėdamas apie užsikrėtimo koronaviruso sukeliamos ligos COVID-19 atvejų skaičių kitose pasaulio šalyse.

Kinijoje praėjusiais metais atsiradęs virusas visame pasaulyje jau pareikalavo per 5 tūkst. gyvybių, juo užsikrėtė daugiau nei 134 tūkst. žmonių.

PSO atstovų komentarai pasirodė Europos ir kitoms pasaulio šalims ėmusis griežtų priemonių, kuriomis siekiama sustabdyti viruso plitimą. Daugelyje šalių uždarytos mokyklos ir taikomi apribojimai dėl kelionių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų