Korupcija kaltinamas Brazilijos eksprezidentas tapo vyriausybės nariu

Brazilijos prezidentė Dilma Rousseff trečiadienį paskyrė savo pirmtaką Luizą Inacio Lulą da Silvą vadovauti savo administracijai, tokiu būdu apsaugodama jį nuo potencialaus arešto dėl įtariamos korupcijos, taip pat vildamasi, kad jo politiniai gebėjimai padės rasti išeitį iš besivystančios krizės.
Luizus Inacio Lula da Silva
Luizus Inacio Lula da Silva / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Korupcija Brazilija

Abu kairiųjų pažiūrų veikėjai, vadovavę Brazilijai pastaruosius 13 metų, kovoja dėl savo politinio išlikimo, o žinia, kad jie vėl kartu dirbs vyriausybėje, Brazilijoje buvo įvertinta labai prieštaringai.

Sąjungininkai sako, kad L.I.Lula da Silva yra vienintelis žmogus, galintis išgelbėti į keblią padėtį patekusią D.Rousseff administraciją, bet oponentai smerkia faktą, kad dabar jam bus taikoma teisinė neliečiamybė, kuri apsaugos nuo įprasto teisminio persekiojimo.

Brazilijoje ministrų kabineto narius gali teisti tik Aukščiausiasis Teismas.

Šis paskyrimas laikomas rizikingu žingsniu prezidentei, kuri kovoja iškart su keliomis krizėmis: pastangomis surengti jai apkaltą, gilia recesija, masiniais protestais ir didžiulio korupcijos skandalo valstybinėje naftos milžinėje „Petrobras“ padariniais.

Praeitą trečiadienį įtūžę brazilai protestavo sostinėje Brazilijoje ir San Paule. Apie 2 000 tūkst. žmonių vėl spontaniškai susirinko sostinėje, reikalaudami, kad L.I.Lula da Silva ir D.Rousseff pasitrauktų iš savo postų.

„Atsistatydinkit!“ – skandavo keli tūkstančiai protestuotojų prie San Paulo pramonės federacijos FIESP dangoraižio, apšviesto žaliai ir geltonai – Brazilijos vėliavos spalvomis. Ant pastato taip pat švietė didelis užrašas „Apkaltą dabar“.

L.I.Lula da Silva buvo labai populiarus, kai atsistatydino prieš penkerius metus, kai šalies ekonomika sparčiai augo. Tačiau jis grįžta į sostinę su sunkiu bagažu: pats eksprezidentas kaltinamas pinigų plovimu, susijusiu su „Petrobras“ skandalu.

Brazilijoje ministrų kabineto narius gali teisti tik Aukščiausiasis Teismas.

Opozicija nedelsdama pasmerkė jo paskyrimą.

„Užuot pasiaiškinęs ir prisiėmęs atsakomybę, buvęs prezidentas Lula pasirinko pabėgti per užpakalines duris“, – sakė įstatymų leidėjas Antonio Imbassahy, opozicinės partijos PMDB frakcijos žemuosiuose rūmuose seniūnas.

„Tai yra kaltės pripažinimas ir antausis visuomenei. Prezidentė Dilma, jį paskirdama, tapo jo bendrininke, – pridūrė A.Imbassahy. – Paskutinis skyrius šioje istorijoje bus jos apkalta.“

Socialiniuose tinkluose kritikai piktdžiugiškai citavo L.I.Lulos da Silvos žodžius, ištartus, kai jis buvo populiarus profsąjungų lyderis: „Kai Brazilijoje apsivagia neturtingas žmogus, jis keliauja į kalėjimą. Kai apsivagia turtingas žmogus, jis tampa kabineto ministru!“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų