Korupcijos skandalas Pietų Amerikoje: įtarimai krinta ir ant Nobelio taikos premiją gavusio Kolumbijos lyderio

Korupcijos skandalas įsižiebė Pietų Amerikoje. Antradienį Peru generalinis prokuroras paprašė arešto orderio buvusiam šalies lyderiui, o tą pačią dieną Kolumbijos pareigūnai paskelbė, kad jų prezidento rinkimų kampanija galėjo būti finansuota neteisėtomis lėšomis, rašo „The New York Times“.
Juanas Manuelis Santosas
Juanas Manuelis Santosas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Buvęs Peru prezidentas Alejandro Toledo kaltinamas paėmęs 20 milijonų JAV dolerių kyšį iš Brazilijos statybų giganto „Odebrecht“ ir padėjęs jiems laimėti didelio masto statybų konkursus. Vienas jų – strategiškai itin svarbus greitkelis, jungiantis Peru ir Braziliją.

Naudojosi bičiulio sąskaita

Paradoksalu, bet kalėjime atsidurti galintis A.Toledo Peru atėjo į valdžią protestuotojų miniai privertus atsistatydinti buvusį šalies vadovą Alberto K.Fujimori, kaltintą korupcija ir savivale.

Generalinis prokuroras Pablo Sanchezas paskelbė, kad reikalaus „laikinųjų sulaikymo priemonių“ A.Toledo atžvilgiu.

A.Toledo šiuo metu yra Prancūzijoje, Paryžiuje. Peru teisėsauga ragina jį bendradarbiauti. Tiesa, buvęs šalies vadovas gali išvengti kalėjimo bausmės, nes šiuo metu jam yra 70 metų, o pagal Peru įstatymus vyresni nei 65 metų asmenys gali išvengti kalėjimo, jiems taikomas namų areštas.

Pats A.Toledo ginasi nesąs kaltas dėl jokių veiksmų: „Pasakykite, kada, kaip, kur, koks bankas man davė tuos dvidešimt milijonų.“

Prokurorų teigimu, didžiąją dalį pinigų (apie 11 mln. dolerių) A.Toledo gavo per savo bičiulio Josefo Maimano ofšorinės įmonės sąskaitą.

Prokurorų teigimu, didžiąją dalį pinigų (apie 11 mln. dolerių) A.Toledo gavo per savo bičiulio Josefo Maimano ofšorinės įmonės sąskaitą.

Brazilų statybos kompanija „Odebrecht“ užmezgė korupcijos tinklą ir pačioje Brazilijoje. Čia dėl galimos korupcijos buvo sulaikyti keli buvusio šalies lyderio Luizo Inacio Lula da Silvos bendražygiai.

Pačios kompanijos vadovas Marcelo Odebrechtas praėjusiais metais nuteistas 19 metų kalėjimo dėl korupcijos ir pinigų plovimo atvejų.

Pasak JAV valstybės departamento pareigūnų, įžūlusis M.Odebrechtas netgi turėjo savo įmonėje skyrių, kuris darbavosi būtent politikų papirkinėjimo klausimais.

Įtarimai ir Nobelio taikos premiją gavusiam Kolumbijos lyderiui

Kolumbijos prokurorai antradienį pranešė, kad 2014 metais perrinkimo siekęs Kolumbijos lyderis Juanas Manuelis Santosas taip pat gavo milijoną dolerių iš „Odebrecht“.

Tyrimą atliekantis prokuroras Nelsonas Martinezas pranešė, kad pinigai Nobelio taikos premiją gavusio Kolumbijos lyderio rinkimų kampaniją pasiekė per dukterinę „Odebrecht“ įmonę.

Pats J.M.Santosas kol kas įtarimų nekomentavo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų