Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Kosove dėl įtariamų karo nusikaltimų suimtas pirmasis etninis albanas

Specialusis tarptautinis teismas ketvirtadienį pranešė, kad buvo suimtas buvęs separatistų kovotojų vadas 1998–1999 metų Kosovo kare, atliekant tyrimą dėl karo nusikaltimų ir nusikaltimų žmoniškumui, galimai padarytų kilus konfliktui su Serbija.
Prizrenas, Kosovas
Prizrenas, Kosovas / 123rf.com nuotr.
Temos: 1 Kosovas

Hagoje įsikūrusi Kosovo specialiųjų bylų kolegija pranešė, kad buvęs Kosovo išlaisvinimo armijos (KIA) vadas Salihas Mustafa buvo areštuotas pagal „ikiteisminio tyrimo teisėjo išduotą orderį, perkėlimo nurodymą ir patvirtintą kaltinamąją aktą“. Pranešime nenurodoma, kuo kaltinamas S.Mustafa.

Teisėjai pažymėjo, kad jis bus perkeltas į kalinimo įstaigą Hagoje ir „pernelyg nedelsiant stos prieš ikiteisminio tyrimo teisėją“. S.Mustafa yra pirmasis etninis albanas, suimtas dėl įtariamų karo nusikaltimų, galimai padarytų per konfliktą 10-ąjį dešimtmetį.

Kosovo išlaisvinimo armiją sudarė etninių albanų sukilėliai, siekę Kosovo nepriklausomybės nuo Serbijos. S.Mustafa vadovavo kovotojams Šiaurės Kosove.

Vėliau jis dirbo Kosovo saugumo pajėgų, sukurtų 2009 metais,o vėliau tapusių reguliariąja kariuomene, žvalgybos vadovu.

Kosovo specialiųjų bylų kolegija ir prokuratūra buvo įkurtos prieš penkerius metus, siekiant išnagrinėti įtarimus, kad KIA nariai yra padarę karo nusikaltimų ir nusikaltimų žmoniškumui.

Prokurorai taip pat pareiškė kaltinimus dėl tokių nusikaltimų kaip žmogžudystė, priverstinis dingimas, persekiojimas ir kankinimas Kosovo prezidentui Hashimui Thaci, buvusiam parlamento pirmininkui Kadri Veseli ir kitiems šalies veikėjams.

Per 1998–1999 metais vykusį karą už Kosovo nepriklausomybę nuo Serbijos žuvo per 10 tūkst. žmonių, daugiausia Kosovo albanų. Dar daugiau nei 1 600 asmenų likimas lieka nežinomas. Karas baigėsi įsikišus NATO, kurios pajėgos bombardavo serbų karių pozicijas ir privertė juos atsitraukti.

Kosovas, kurio dauguma gyventojų yra etniniai albanai, 2008 metais paskelbė nepriklausomybę nuo Belgrado. Daugelis Vakarų valstybių pripažino tą žingsnį, tačiau Serbija ir jos sąjungininkės Rusija bei Kinija to nepadarė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos