Kraujyje Maidaną paskandinę buvę Ukrainos vadai mėgaujasi prabanga Maskvoje

Maskva yra saugus prieglobstis daugeliui nuverstų possovietinės erdvės valstybių vadovų. Tuo mielai naudojasi ir buvę Ukrainos vadai, prieš metus kraujyje paskandinę Maidane protestavusius savo šalies žmones. Praėjo metai, o tokie žmonės, kaip buvęs Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius, saugiai ir prabangiai gyvena Rusijos sostinėje, rašo „The Moscow Times“, kurį cituoja Tvn24.pl.
Buvęs Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius ir buvęs Ukrainos prokuroras Viktoras Pshonka
Buvęs Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius ir buvęs Ukrainos prokuroras Viktoras Pšonka / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Ukraina reikalauja nuverstojo prezidento, kitų buvusių įtakingų politikų ekstradicijos, bet Maskvai tai nė motais – vienintelis jos atsakymas yra tas, kad šie žmonės „persekiojami dėl politinių motyvų“.

V.Janukovyčius iš Kijevo paspruko naktį, išsiveždamas turtus ir dokumentus iš savo vilos sunkvežimiais. Jo per visą šį laiką beveik niekas nematė, jis nesirodo viešumoje, nedalina interviu. Tačiau „RBC News“ rašo, kad nuverstas Ukrainos prezidentas gyvena prabangiame kurortiniame Maskvos priemiestyje, visiškai netoli paties Rusijos prezidento Vladimiro Putino.

Nuverstojo Ukrainos prezidento sūnus Oleksandras pernai liepą portalui lb.ua teigė, kad jo tėvas „susitinka su žmonėmis ir visą laiką analizuoja situaciją“. „Esu tikras, kad mano tėvas turėdamas tiek patirties ir žinių bus naudingas mūsų valstybei, nežiūrint į tai, kaip nerealiai tai dabar skamba“, – teigė jis.

Gruodį skelbta, kad su nuverstuoju prezidentu susitiko garsusis režisierius Oliveris Stone'as, kuris kuria dokumentinį filmą apie Maidaną.

O.Janukovyčiui taip pat neblogai sekasi Rusijoje. Tėvui vadovaujant Ukrainai jis buvo vienas įtakingiausių šalies verslininkų. Prieš metus jis pabėgo į Krymą, kur sulaukė pusiasalio aneksijos, o tada įsikūrė Maskvoje. Dabar jis vadovauja dviem bendrovėms Sankt Peterburge.

V.Janukovyčius iš Kijevo paspruko naktį, išsiveždamas turtus ir dokumentus iš savo vilos sunkvežimiais. Jo per visą šį laiką beveik niekas nematė, jis nesirodo viešumoje, nedalina interviu.

Mykola Azarovas buvo Ukrainos premjeras, jis taip pat spruko po Maidano įvykių į Rusiją, dabar čia ir gyvena. Vasario pradžioje jis dalyvavo spaudos konferencijoje Maskvoje, kurioje pristatė savo knygą apie „politinę krizę Ukrainoje“. Tačiau atskleisti, ką veikia be rašymo, jis nepanoro.

„RBC News“ tvirtina, kad M.Azarovas gali būti 4 tūkst. kv.m žemės sklypo savininkas Istros gyvenvietėje Pamaskvėje, maždaug už 50 km nuo pačios sostinės.

Buvęs vidaus reikalų ministras Vitalijus Zacharčenka, įtariamas kruvinų akcijų Maidane organizavimu, gavo Rusijos pilietybę ir užima valstybinės bendrovės „Rostek“ konsultanto pareigas. Apie tai sausį pranešė agentūra TASS.

Maskvoje gyvena ir buvęs vicepremjeras Sergejus Arbuzovas, jis dirba Sankt Peterburge.

Apie buvusį Ukrainos generalinį prokurorą Viktorą Pšonką žinoma nedaug, jis dingo griuvus režimui. Sprendžiant iš ES sankcijų, kurios palietė ir jį, jis turėtų gyventi Maskvoje.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Susirėmimai Kijeve 2014-ųjų vasarį
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Susirėmimai Kijeve 2014-ųjų vasarį

Visų šių veikėjų ieško Ukraina. V.Janukovyčiaus ir M.Azarovo ieško ir Interpolas už finansines machinacijas. Rusija yra pasirašiusi su Ukraina sutartį dėl ekstradicijos, bet praėjusią savaitę Rusijos generalinis prokuroras Jurijus Čaika pareiškė, kad Maskva V.Janukovyčiaus neišduos. Esą todėl, kad Kijevas jį persekioja dėl politinių priežasčių. Tad, generalinio prokuroro teigimu, remdamasi tarptautine teise Rusija Ukrainos prašymą dėl ekstradicijos atmes.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų