L.Savčiuk į Sankt Peterburgo teismą kreipėsi dėl to, kad buvęs darbdavys nesugebėjo suteikti jokios darbo sutarties ar kitų dokumentų, įrodančių moters įdarbinimą ir atleidimą.
L.Savčiuk buvo atleista po to, kai žiniasklaidai prabilo apie įmonę „Internet Research“, kurią ji apibūdino kaip Rusijos „trolių fabriko“ dalį.
„Internet Research“ siejama su kita įmone panašiu pavadinimu – „Internet Research Agency“, kuri pavasarį susiliejo su firma „New Technologies“, kuri oficialiuose dokumentuose yra statybų įmonė.
„Trolių fabriko“ pagrindas – labai keistos schemos, tačiau visos įmonės yra viena su kita susijusios, net jeigu teisiškai jos ir yra atskiri dariniai“, – tuomet aiškino L.Savčiuk.
Po atleidimo moteris ėmėsi visuomeninio judėjimo prieš „trolius“ organizavimo, kurį pavadino „Informatsionny Mir“ – tai galima išversti ir „Informacijos pasaulis“, ir „Informacijos taika“.
Reikėjo dirbti 12 valandų pamainas, kurių metu turėjo rašyti politinius komentarus įvairiuose interneto puslapiuose už 41 tūkst. rublių (dabartiniu kursu – apie 700 eurų) atlyginimą.
„Tarp mūsų yra ir opozicijos aktyvistų, ir valdžios rėmėjų, bet mes visi tikime, kad tokie informacinio karo metodai yra nepriimtini“, – sakė ji.
Žmogaus teisių gynimo organizacijos „Kommanda-29“ advokatė Darja Sukich, kuri atstovauja L.Savčiuk, teigė, kad ši byla yra pretekstas priversti slaptą organizaciją pasirodyti visuomenei. Advokatai galės reikalauti įmonės pateikti dokumentus.
Radusi darbo skelbimą L.Savčiuk „Internet Research“ įsidarbino gruodžio mėnesį. Jos teigimu, buvo prašoma dirbti 12 valandų pamainas, kurių metu turėjo rašyti politinius komentarus įvairiuose interneto puslapiuose už 41 tūkst. rublių (dabartiniu kursu – apie 700 eurų) atlyginimą. Pinigai buvo išmokami grynais. Moteris buvo atleista kovo mėnesį.