Kremliaus versija: kokie Rusijos pareigūnų turtai?

Kremliaus kasmet skelbiamas Rusijos pareigūnų pajamų sąrašas parodė, kas vyriausybėje yra turtingiausias. Tiesa, tik oficialiai – bet kuris Rusijos ekspertas puikiai žino, kad tikroji daugelio iš jų turto vertė tebėra neaiški.
Aukštų Rusijos pareigūnų pajamos didėjo sparčiau nei eilinių piliečių
Aukštų Rusijos pareigūnų pajamos didėjo sparčiau nei eilinių piliečių / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Tarp stebėtinų rezultatų agentūra AFP, be kita ko, mini vieną senatorių, kurio pajamos yra 230 kartų didesnės negu ankstesniais metais, ir kelis vyriausybės „sunkiasvorius“, kurių pajamos nublanksta prieš jų žmonų uždarbį.

Nors apie asmeninius Rusijos prezidento Vladimiro Putino turtus sklando daug kalbų, jo oficialiai deklaruotos pajamos dokumentuose yra gana kuklios – 2017 metais jis uždirbo 18,7 mln. rublių (242 tūkst. eurų).

Iš nekilnojamojo turto, jis tėra deklaravęs 77 kvadratinių metrų ploto butą ir garažą, o 1,5 tūkst. kvadratinių metrų ploto sklypas, kuris buvo nurodytas ankstesniais metais, nebeminimas.

„Scanpix“/AP nuotr./Vladimiras Putinas
„Scanpix“/AP nuotr./Vladimiras Putinas

Tuo tarpu ministras pirmininkas Dmitrijus Medvedevas, kuris, pasak su korupcija kovojančio Aleksejaus Navalnio, valdo prabangaus nekilnojamojo turto imperiją, deklaravo tik 8,56 mln. rublių pajamas, vieną butą ir nuomojamą sklypą.

Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas 2017 metais uždirbo 14,3 mln. rublių, tačiau jis yra vedęs Tatjaną Navką, šokių ant ledo olimpinę čempionę, kuri, Rusijos naujienų agentūros „Interfax“ duomenimis, vadovauja dviem įmonėms, gavusioms pelningų valstybės užsakymų.

T.Navka, kurios vardas buvo paminėtas „Panamos popierių“ skandale, pernai uždirbo 200 mln. rublių ir jos pajamos per metus padidėjo 66 procentais.

„Scanpix“/„RIA Novosti“ nuotr./Dmitrijus Peskovas ir Tatjana Navka
„Scanpix“/„RIA Novosti“ nuotr./Dmitrijus Peskovas ir Tatjana Navka

Kultūros ministro Vladimiro Medinskio žmonos Marinos Medinskajos pajamos taip pat gerokai viršijo jos vyro uždarbį, nes ji, „Interfax“ duomenimis, vadovauja nekilnojamojo turto ir reklamos įmonėms.

Kas nori tapti milijardieriumi?

Laikraščio RBK skaičiavimais, vidutinės aukščiausiojo rango Rusijos pareigūnų šeimos pajamos 2017 metais padidėjo 18 proc., nors šalies ekonomika vis dar sunkiai atsitiesia po recesijos.

Iš Rusijos parlamento narių, 2017 metais daugiausiai uždirbo Grigorijus Anikejevas – jo pajamos pernai sudarė 4,3 mlrd. rublių ir buvo aštuonis kartus didesnės negu metais anksčiau. Žurnalas „Forbes“ G.Anikejevą, mėsos perdirbimo grupės ABI savininką, yra įtraukęs į 200 turtingiausių rusų sąrašą.

Iš senatorių, kaip rodo dokumentai, turtingiausias yra Suleimanas Kerimovas, kurio pajamos pernai buvo 230 kartų didesnės negu 2016-aisiais ir dėl kurio Prancūzijoje šiuo metu vyksta tyrimas dėl mokestinio sukčiavimo.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Suleimanas Kerimovas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Suleimanas Kerimovas

51 metų amžiaus S.Kerimovas pernai buvo sulaikytas Nicoje ir apklaustas dėl įtariamo mokesčių slėpimo, susijusio su prabangaus nekilnojamojo turto pirkimu.

Vienas tyrimui artimas šaltinis naujienų agentūrai AFP tuomet pranešė, kad S.Kerimovas buvo apkaltintas nuslėpęs nuo valdžios dešimtis milijonų eurų mokesčių, kai per tarpininkus įsigijo virtinę nekilnojamojo turto objektų prabangioje Prancūzijos Rivjeroje.

Maskva tąkart pareiškė protestą dėl jo sulaikymo.

Tačiau Kremliaus paskelbtame sąraše nenurodyta jokio S.Kerimovo nekilnojamojo turto užsienio šalyse. Dokumentuose nurodoma, kad jam Rusijoje priklauso tik 38 kvadratinių metrų ploto butas.

Rusijoje nuolat kyla korupcijos skandalai, į kuriuos patenka įvairūs aukščiausio rango pareigūnai, ministrai ir regionų gubernatoriai.

Nepriklausomo laikraščio „Novaja gazeta“ vykdomasis redaktorius Aleksejus Poluchinas piktame redakciniame straipsnyje „Kas nori tapti milijardieriumi?“ pareigūnų pajamų padidėjimą pavadino „fenomenaliu“.

„Pasirodo, dirbant valstybinėje tarnyboje, savo pajamas galima padidinti šimtus kartų“, – parašė jis ir paminėjo vicepremjero Aleksandro Chloponino pavyzdį. Šis pareigūnas 2017 metais uždirbo 2,9 mlrd. rublių – 293 kartus daugiau negu 2016 metais.

„O taip yra dėl to, kad A.Chloponinas pardavė užsienyje turėtą nekilnojamąjį turtą. Kitaip tariant, jis pasielgė ne tik praktiškai, bet ir patriotiškai“, – sarkastiškai pastebėjo straipsnio autorius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų