Savaitgalį išrinktasis JAV lyderis pareiškė, kad pradės dvišalius santykius nuo pasitikėjimo Vladimiru Putinu. Jo teigimu, jei Rusija sumažins savo branduolinį arsenalą, galima kalbėti ir apie sankcijų atšaukimą.
Aukščiausio rango Rusijos vadovai į šiuos pareiškimus kol kas nesureagavo, tačiau Aukštųjų Rusijos parlamento rūmų – Federacijos Tarybos – užsienio reikalų komiteto pirmininkas Konstantinas Kosačiovas pirmadienį sakė, kad Rusijos noras, jog jai nebebūtų taikomos sankcijos, nėra toks stiprus, kad Maskva būtų pasiruošusi „kažką aukoti, ypač jeigu tai susiję su saugumu“.
K.Kosačiovas pirmadienį sakė naujienų agentūrai „RIA Novosti“, kad D.Trumpo komentarai, išsakyti interviu Didžiosios Britanijos dienraščiui „The Times“, turėtų būti vertinami atsargiai, nes jie nėra oficialūs pareiškimai, o išrinktasis prezidentas dar nėra pradėjęs eiti pareigų.
JAV ir Europos Sąjunga kelis kartus skelbė Rusijai ekonomines sankcijas po Maskvos 2014 metais įvykdytos Ukrainai priklausančio Krymo aneksijos.
Panašią poziciją išsakė ir Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.
„Šiek tiek kantrybės, palaukime, kol ponas D.Trumpas pradės eiti JAV prezidento pareigas, ir jau tuomet vertinsime vienas ar kitas iniciatyvas“, –sakė Kremliaus atstovas.
Paklaustas, ar Rusija apskritai svarsto galimybę mažinti branduolinį potencialą, D.Peskovas atsakė: „Šiuo metu, kaip žinote, jokios derybos tuo klausimu nevyksta.“
Paprašytas pakomentuoti sankcijų klausimą, V.Putino atstovas spaudai priminė prezidento žodžius, kad „sankcijos nėra Rusijos darbotvarkės klausimas tiek vidaus politikos plane“, tiek bendraujant su užsienio partneriais.
„Ne Rusija inicijavo šiuos suvaržymus, ir Rusija, kaip nekart pabrėžė prezidentas, neketina kelti klausimo dėl šių sankcijų per kontaktus su užsienio partneriais“, – sakė D.Peskovas.