Krikščionių Didžiojoje Britanijoje ir toliau mažės, o musulmonų ir nereligingų asmenų skaičius augs

Labiau musulmoniška ir mažiau krikščioniška – tokia bus ateities Didžioji Britanija. Kaip rašo bbc.com, remdamasi naujausiais „Pew“ tyrimų centro duomenimis, krikščionių dalis iki 2050 m. šioje šalyje susitrauks nuo 64 iki 45 proc. Tuo pačiu laikotarpiu musulmonų skaičius išaugs nuo 5 iki 11 proc.
Londone vykęs protestas prieš islamo plitimą Europoje
Londone vykęs protestas prieš islamo plitimą Europoje / „Scanpix“/„RIA Novosti“ nuotr.

Didžiojoje Britanijoje taip pat išaugs jokiai religijai savęs nepriskiriančių asmenų skaičius. 2010 m. jis buvo 28 proc., o 2050 m. tikriausiai pasieks 39 proc. ribą.

„Pew“ tyrimų centras taip pat atskleidė, kad visame pasaulyje 2070 m. gali būti daugiau musulmonų nei krikščionių. Manoma, kad abi religijos pagal savo pasekėjų skaičių pasaulyje susilygins apie 2050 m.

Be to, bendras Europoje gyvenančių musulmonų skaičius išaugs nuo dabartinių 6 iki 10 proc.

Skelbiama, kad 2050 m. ne tik Didžiojoje Britanijoje, bet ir Prancūzijoje, Nyderlanduose, Bosnijoje ir Hercegovinoje, Australijoje ir Naujojoje Zelandijoje krikščionys jau sudarys tik mažiau negu pusę gyventojų.

Be to, bendras Europoje gyvenančių musulmonų skaičius išaugs nuo dabartinių 6 iki 10 proc. To priežastis – didesnis musulmonų gimstamumo lygis.

Vis dėlto, krikščionių skaičius pasaulyje taip pat augs, tačiau Europa jau nebebus šios religijos centras.

1910 m. Europoje gyveno 66 proc. visų pasaulio krikščionių, o 2050 m. ši dalis susitrauks iki 16 proc. Ateityje keturi iš dešimties krikščionių gyvens subsacharinės Afrikos šalyse, kuriose augs gimstamumas ir ilgės gyvenimo trukmė.

„Gyvename didžiausio religinio lūžio nuo Reformacijos laikų XVI a. sąlygomis“, – teigė Lankasterio universiteto sociologijos profesorė Linda Woodhead.

Profesorė pridūrė, kad daugelis krikščionių bažnyčių Didžiojoje Britanijoje pralaimėjo kovą dėl jaunimo simpatijų. 

„Anglijos ir Škotijos bažnyčios žlunga. Bažnyčia prarado ryšį su kasdieniu gyvenimu ir tapo į vidų orientuota institucija, vietoje to, kad taptų bažnyčia visai visuomenei“, – sakė L.Woodhead.

Profesorė pridūrė, kad daugelis krikščionių bažnyčių Didžiojoje Britanijoje pralaimėjo kovą dėl jaunimo simpatijų. Ji taip pat pridūrė, kad katalikų bažnyčios narius skaičius išlieka stabilus dėl imigracijos.

L.Woodhead manymu, didžiausias iššūkis, laukiantis ateities Didžiosios Britanijos – galimas konfliktas tarp visiškai religijos išsižadėjusių ir labai tikinčių bendruomenės narių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai