Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Kritikos lavina „Apple“: naujų produktų pristatymo metu moteris priverčiama šypsotis

Technologijų sektorius yra dažnai kritikuojamas dėl seksizmo, ir naujausios „Apple“ produkcijos pristatymo metu trečiadienį dar kartą buvo pademonstruota, kad ši problema – labai reali. Pirmoji moteris, kuri pasirodė ant scenos pristatymo metu – modelis, kurios veido išraiška nuotraukoje buvo neutrali. Tuomet nuotrauka buvo pakoreguota, kad moteris šypsotųsi.
„Apple“ produktų pristatymas
„Apple“ produktų pristatymas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Ericas Snowdenas pristatymo metu demonstravo naujajame „iPad Pro“ esančios „Photoshop“ programos galimybes. Nors technologija ir atrodo įspūdingai, nemažai žmonių suerzino tai, kad moters lūpos buvo pakeistos taip, kad ji šypsotųsi.

„Nusišypsok“, „Turėtum daugiau šypsotis“, „Kodėl tokia pikta“ – tai frazės, kurios žemina ir pykdo moteris, tačiau vis dar dažnai ištariamos – ypač nepažįstamų vyrų lūpomis gatvėje. Jeigu moteris neišpildo stereotipo, kad ji visuomet turi būti žavi, laiminga ir besišypsanti, dažnai vyrai jaučia poreikį tai joms priminti. 

„Pasakymas moterims nusišypsoti neturi nieko bendro su vyro bandymu ją paskatinti pasijusti geriau. Tai yra jėgos ir kontrolės parodymas. Tai yra mėginimas moterį paversti tokia, kokia jam atrodytų labiau moteriška. Galiausiai – tai rodo, kad vyras nori matyti moterį tokią, kokią nori. O moterys turėtų šypsotis tada, kai jos nori“, – viename interviu yra sakiusi menininkė Tatyana Fazlalizadeh, sukūrusi projektą „Stop Telling Women to Smile“.

Po „Apple“ demonstracijos „Twitter“ pasipylė nuomonės, ką apie tai mano socialinio tinklo vartotojai:

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos