„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Kritikuodamas politines krizes Amerikose, popiežius mini ir Braziliją

Popiežius Pranciškus pirmadienį savo kasmetiniame naujametiniame kreipimesi į ambasadorius pasmerkė „demokratijos silpnėjimą“ Amerikose, paminėdamas vyriausybės pastatų šturmą Brazilijoje.
Popiežius Pranciškus
Popiežius Pranciškus / „AFP“/„Scanpix“

„Daugelyje sričių silpnėjančios demokratijos požymis yra padidėjusi politinė ir socialinė poliarizacija, kuri nepadeda spręsti neatidėliotinų piliečių problemų“, – sakė Pranciškus savo kalboje Vatikane.

Argentinietis pontifikas paminėjo „įvairias Šiaurės ir Pietų Amerikos šalis, kuriose politinės krizės susijusios su įtampa ir smurto formomis, gilinančiomis socialinius konfliktus“.

„Galvoju apie šias kelias paskutines valandas Brazilijoje“, – pasakė jis eilutę, kuri nebuvo įtraukta į iš anksto paskelbtą tekstą.

Jis taip pat paminėjo Peru, kur per visoje šalyje vykusius protestus žuvo mažiausiai 22 žmonės, ir „nerimą keliančią padėtį“ Haityje, kur skurdo kamuojamoje šalyje siautėja gaujų smurtas.

Brazilijoje sekmadienį kraštutinių dešiniųjų eksprezidento Jairo Bolsonaro šalininkai šturmavo valdžios būstinę, o tai priminė 2021 metų sausio 6 dieną įvykusį tuometinio prezidento Donaldo Trumpo šalininkų įsiveržimą į JAV Kapitolijaus pastatą.

Sakydamas kalbą 86 metų popiežius taip pat paragino visame pasaulyje panaikinti mirties bausmę.

„Grėsmė taip pat kyla ir teisei į gyvybę ten, kur ir toliau taikoma mirties bausmė, kaip šiomis dienomis Irane, po neseniai vykusių demonstracijų, kuriose buvo reikalaujama labiau gerbti moterų orumą“, – sakė Pranciškus.

„Mirties bausmė negali būti taikoma tariamam valstybiniam teisingumui vykdyti, nes ji nėra nei atgrasomoji priemonė, nei teisingumas aukoms, o tik skatina keršto troškimą“, – sakė jis.

Irane 17 žmonių buvo nuteisti mirties bausme dėl daugiau nei tris mėnesius trunkančių protestų, susijusių su jaunos kurdės Mahsos Amini mirtimi areštinėje.

Keturiems nuteistiesiems jau įvykdyta mirties bausmė; šios egzekucijos sulaukė tarptautinio pasmerkimo.

Kalbėdamas apie švietimą, Pranciškus sakė, kad nepriimtina, jog kai kuriems žmonėms neleidžiama mokytis, „kaip tai atsitinka Afganistano moterims“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“