15 metų įšaldytas konfliktas dėl Esekibos regiono, priklausančio Gajanai, atgijo pasklidus gandams, kad šiame regione atrasti gausūs naftos telkiniai.
Nepaisant to, kad dar 1966 metais Didžioji Britanija, Venesuela ir Britų Gajana pasirašė susitarimą taikiai išspręsti teritorinį konfliktą, tačiau jis vis atgaivinamas Venesuelos iniciatyva.
N.Maduro kritikai teigia, kad šalies lyderio laiškas „ExxonMobil“ atstovams, sudariusiems sutartį su Gajana dėl Esekibos naftos išteklių tyrimo, yra tik viešųjų ryšių kampanija, siekiant nukreipti dėmesį nuo savo šalies problemų.
Buvusio kandidato į Venesuelos prezidentus, Mirandos valstijos gubernatoriaus Henrique Caprileso teigimu, šis žingsnis tėra bandymas išgelbėti į rekordines žemumas smukusius šalies lyderio reitingus.
„Jis atsitraukia nuo Hugo Chavezo idėjų. Maduro nieko nekalbėjo apie šią teritoriją, kai pats buvo užsienio reikalų ministru Chavezo kabinete“, – tikino buvęs Venesuelos ambasadorius Gajanoje Sadio Garavinis.
„Tai naujas būdas, kuriuo Venesuelos politinis elitas bando rasti priešą už valstybės ribų. Anksčiau jie bandė demonizuoti Obamą, po to Ispaniją, o dabar taikiniu tapo Gajana ir jos prezidentas“, – aiškino buvęs Venesuelos ambasadorius Jungtinėse Tautose Emilio Figueredo.
Tiesa, kritikai netrukdo N.Maduro veikti. Jis jau kreipėsi į JT vadovą Ban Ki-mooną reikalaudamas pradėti naujas derybas dėl teritorijos savininko, taip pat viešai paskelbė venesueliečiams, kad atsiims galimai naftos išteklius turinčią Esekibą.
Venesueloje jau įkurtas „Esekibos regiono gelbėjimo biuras“, kuriam vadovauja buvęs aukšto rango karininkas. Pradėta reklamos kampanija, aiškinanti tame regione gyvenantiems Gajanos gyventojams apie galimus prisijungimo prie Venesuelos privalumus, taip pat dalinamos Venesuelos tapatybės kortelės.