Britų meteorologijos tarnyba „Met Office“ trečiadienį perspėjo, kad šiaurės vakarų Anglijoje ir Velse siaus ypač stipri audra. Prognozuojama, kad per artimiausias kelias dienas iškris viso mėnesio kritulių norma, vėjas šėls net iki 44 m/s greičiu, o Temzė pakils į aukščiausią lygį per 60 metų. Tarnyba pavojaus lygį pakėlė iki „raudono“, kuris reiškia, kad yra grėsmė žmonių gyvybėms ir tikėtina didelė žala pastatams.
BBC sinoptikas Darrenas Bettas sakė, kad raudonas įspėjimo lygis yra labai retas. „Per metus paprastai tokių pasitaiko kartą arba du. Tai aukščiausias pavojaus lygis – jis reiškia, kad kyla grėsmė gyvybei ir kad žmonės turi nedelsdami imtis apsisaugojimų priemonių. Blogiau nebūna“, – sakė jis.
Prognozuojama, kad per artimiausias kelias dienas iškris viso mėnesio kritulių norma, o Temzė pakils į aukščiausią lygi per 60 metų
Paskutinį kartą toks pavojaus lygis paskelbtas 2013 metų sausį, kai Velse iškrito daug sniego.
Aplinkos apsaugos agentūra vis dar neatšaukia 16 perspėjimų dėl smarkių potvynių.
Gynybos departamento vadovo pavaduotojas generolas majoras Patrickas Sandersas, kuris koordinuoja ginkluotųjų pajėgų pagalbą, potvynius apibūdino kaip beveik lygių neturinčią gamtos krizę.
Airijoje daugiau nei ketvirtadalis milijono namų dėl gamtos šėlsmo neturi elektros, Velse – 87 tūkst., Anglijoje – beveik 20 tūkst.
„Met Office“ Šiaurės Velse užfiksavo stipriausią vėją – net 48 m/s. Meteorologai įspėja, kad vėjas nerims, o būdamas toks stiprus jis gali pridaryti daug žalos pastatams, nuversti medžius, dėl to gali dingti elektros energija. Šalies gyventojams patariama atsisakyti bet kokių kelionių ir likti namuose.
Trečiadienio vakarą darbą kelioms valandoms nutraukė geležinkelio bendrovė „West Coast Main Line“. „Virgin Trains“ patarė keleiviams traukiniais niekur nevažiuoti, kiti pervežėjai patiria didelių nesklandumų.
„Met Office“ teigia, kad potvyniai ir audros kilo dėl žmogaus nulemtos klimato kaitos. Tiek daug lietaus sausio mėnesį Didžioji Britanija nematė nuo 1766 metų.
Tačiau BBC rašo, kad tokios audros ir potvyniai visgi nėra naujiena. Juo labiau, tikrai nėra baisiausia potvyniai istorijoje. Nuo gruodžio mėnesio pradžios potvyniai užliejo apie 5 800 namų. 2007 metais vanduo buvo apsėmęs 55 tūkst. namų, 1946-1947 metais – net 100 tūkst. Kita vertus, šiuolaikinės technologijos padeda užkirsti kelią tam. Aplinkos apsaugos agentūra skelbia, kad ji nuo potvynių išgelbėjo 1,3 mln. namų, kuriuos be jų įsikišimo būtų užliejęs vanduo.