Teigiama, kad naikintuvai buvo perkelti iš Voronežo aviacijos bazės „Baltimorė“, esančios už 200 km nuo sienos su Ukraina. Šis aerodromas atliko ypač svarbų vaidmenį Rusijos ginkluotosioms pajėgoms vykdant smūgius Ukrainos teritorijoje valdomomis aviacinėmis bombomis.
Laiške nurodoma, kad taip pat ištuštėjo sraigtasparnių bazė Rovenkiuose, Belgorodo srityje, ir kitos didelės pasienio oro pajėgų bazės.
Ekspertų nuomone, veiksmai, kurių ėmėsi Rusijos gynybos ministerija, neturės įtakos Rusijos oro smūgių Ukrainos teritorijoje dažnumui ir tikslumui, tačiau apsunkins Ukrainos darbą naikinant Rusijos kovinius orlaivius, pažymėjo naujienų svetainė „The Moscow Times“.
Gegužės pabaigoje JAV prezidentas Joe Bidenas leido Kyjivui naudoti šaliai perduotus JAV ginklus prieš karinius taikinius Rusijos teritorijoje. Tačiau Vašingtonas apribojo smūgių nuotolį iki 100 km nuo sienos, atimdamas iš Ukrainos pajėgų galimybę smogti svarbiausiems Rusijos aerodromams, anksčiau pažymėjo „The Washington Post“.
Vėliau Valstybės departamentas pareiškė, kad leistų Ukrainai smogti toliau, bet tik tuo atveju, jei Rusija „bandys išplėsti frontą“.
Liepos 18 d. Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis paragino Jungtines Valstijas ir kitas Vakarų šalis leisti Kyjivui tiekiamomis ilgojo nuotolio raketomis smūgiuoti taikiniams giliai Rusijos teritorijoje, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos galėtų sunaikinti visus aerodromus, iš kurių Rusijos lėktuvai kyla apšaudyti Ukrainos miestų.
Kitą dieną Baltieji rūmai pareiškė, kad Jungtinės Valstijos gali persvarstyti savo poziciją dėl Ukrainai taikomų smūgių apribojimų amerikietiškais ginklais. Keliomis dienomis anksčiau Pentagonas padarė panašų pareiškimą. Tačiau iki šiol oficialiai apribojimai nebuvo sumažinti.