K.Volkeris taip parodė nesutinkantis su Rusijos žurnalistų, dalyvavusių spaudos konferencijoje, prielaidomis, esą padėtis Donbase yra „vidinių Ukrainos nesutarimų“ išraiška.
Rusai specialiojo pasiuntinio klausė, ką jis mano apie Kijevo nenorą užmegzti dialogą su vadinamosios Luhansko ir Donecko liaudies respublikomis.
„Tai nėra vidinis konfliktas. Tai nėra etninis konfliktas. Tai nėra vietinis konfliktas. Tai konfliktas, kurio rytinėje pusėje viską 100 procentų valdo ir kontroliuoja Rusija“, – kalbėjo K.Volkeris.
Diplomatas, tiesa, pripažino, kad prorusiškų separatistų pusėje „akivaizdžiai“ yra vietos žmonių, pasamdytų dalyvauti karinėje operacijoje ir dirbti civilinėse vadinamųjų liaudies respublikų administracijose.
K.Volkeris: „Tai konfliktas, kurio rytinėje pusėje viską 100 procentų valdo ir kontroliuoja Rusija.“
„Bet tam vadovauja Rusija, tad apie Rusiją reikėtų kalbėti kaip apie konflikto dalyvę, – vis dėlto iškart pabrėžė K.Volkeris. – Kaip jau esu sakęs, sprendimus ten priima Rusija, ir manau, kad JAV pastangas reikia kreipti būtent į tiesioginį kontaktą su Rusija.“
JAV specialusis pasiuntinys taip pat paaiškino, kokiomis sąlygomis galėtų aplankyti Donecko ir Luhansko miestus, kuriuose įsitvirtinusi Rusijos remiamų separatistų valdžia.
„Jei mes išspręsima šį konfliktą, jei pasieksime taiką, jei užtikrinsime visų žmonių – rusakalbių, kalbančių ukrainietiškai ir visų kitų – ir jei įgyvendinsime Minsko susitarimus bei atkursime Ukrainos suverenumą, aš tikrai norėčiau apsilankyti ir Luhanske, ir Donecke“, – pareiškė K.Volkeris.