2023 04 20 /13:52

Kyjive vieši NATO generalinis sekretorius J.Stoltenbergas

Vizito į Kyjivą ketvirtadienį atvyko NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas, pranešė ukrainiečių žiniasklaida ir vienas Aljanso pareigūnas.
NATO vadovas Jensas Stoltenbergas Kyjive
NATO vadovas Jensas Stoltenbergas Kyjive / „Reuters“/„Scanpix“

Angliškas naujienų portalas „Kyiv Independent“ pirmasis pasidalijo nuotraukomis, kuriose matomas J.Stoltenbergas vienoje Kyjivo aikščių prie memorialo žuvusiems kariams.

Nuotraukose J.Stoltenbergas užfiksuotas nulenkęs galvą prie šio memorialo.

Daugelis į Kyjivą vykstančių Vakarų pareigūnų saugumo sumetimais apie savo keliones iš anksto nepraneša.

„NATO generalinis sekretorius yra Ukrainoje. Daugiau informacijos paskelbsime kaip įmanoma greičiau“, – sakė vienas NATO pareigūnas.

J.Stoltenbergo vizitas vyksta praėjus 14 mėnesių po Rusijos invazijos pradžios ir prieš numatomą Ukrainos kontrpuolimą.

NATO pažadėjo palaikyti Ukrainą kovoje su Rusija.

Anksčiau šį mėnesį J.Stoltenbergas pakvietė Ukrainos prezidentą Volodymyrą Zelenskį į liepą Vilniuje įvyksiantį NATO viršūnių susitikimą.

Be didelės simbolinės šio vizito reikšmės, konkretus J.Stoltenbergo apsilankymo tikslas kol kas nėra aiškus. NATO neturi oficialaus atstovavimo Ukrainoje. Kaip 31 valstybės organizacijos, Aljanso parama Kyjivui neapima letalių ginklų – tiekiami tokie dalykai kaip generatoriai, medicininė įranga, palapinės, karinės uniformos.

J.Stoltenbergas viso karo metu yra stiprus Aljanso balsas ir vaidina svarbų vaidmenį renkant bei koordinuojant šalių narių paramą Ukrainai.

Prieš karą J.Stoltenbergas lankėsi Kyjive, bet šis jo vizitas yra pirmasis vykstant karo veiksmams ir pabrėžia senus Aljanso įsipareigojimus palaikyti Ukrainos nepriklausomybę.

NATO pažadėjo palaikyti Ukrainą kovoje su Rusija.

Anksčiau šį mėnesį J.Stoltenbergas pakvietė Ukrainos prezidentą Volodymyrą Zelenskį į liepą Vilniuje įvyksiantį NATO viršūnių susitikimą.

Balandžio pradžioje į NATO įstojo Suomija, taip suduodama didelį smūgį Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui. Šį istorinį Europos saugumo struktūros po Šaltojo karo pasikeitimą išprovokavo Maskvos invazija į Ukrainą.

Suomijai tapus NATO nare, didžiausio pasaulyje saugumo aljanso sienos su Rusija ilgis padvigubėjo. Artimiausiais mėnesiais į NATO turėtų įstoti ir Švedija, galbūt prieš liepos 11–12 dienomis Vilniuje rengiamą viršūnių susitikimą, kuriame dalyvaus ir JAV prezidentas Joe Bidenas.

NATO sutelkė dėmesį į savo teritorijos gynybos stiprinimą, kad V. Putinas nenorėtų pulti jokios šalies narės. Pagal Aljanso kolektyvinio saugumo principą vienos narės užpuolimas būtų laikomas visų narių užpuolimu.

JAV ir daug kitų NATO priklausančių valstybių dvišaliu pagrindu ar grupėmis tiekia Ukrainai ginklų, šaudmenų, apmoko ukrainiečių karius, bet kaip organizacija NATO nenorėtų būti įtraukta į galimą karą su branduolinį ginklą turinčia Rusija.

Penktadienį J.Stoltenbergas dalyvaus Ukrainos gynybos kontaktinės grupės susitikime Ramšteino oro pajėgų bazėje Vokietijoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų