Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Lagose gaisras smarkiai apgadino vieną pagrindinių tiltų, nuniokojo dešimtis parduotuvių

Nigerijos komercinėje sostinėje Lagose trečiadienį kilęs gaisras smarkiai apgadino vieną pagrindinių miesto tiltų, nuniokojo dešimtis po juo buvusių parduotuvių ir sukėlė transporto chaoso pavojų, pranešė pagalbos tarnybos ir liudininkai.
Gaisras Lagose
Gaisras Lagose / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Gaisras kilo visoje šalyje tebesitęsiant elektros trūkumui, kurį didžiausios Afrikos ekonomikos namų ūkiai ir įmonės patiria kartu su pasauliniu degalų kainų šuoliu.

„Gaisras apėmė Eko tiltą. Apdegė tilto atkarpa Apongbono gatvėje, Ebute Ero rajone. Tiltas yra fiziškai pažeistas“, – naujienų agentūrai AFP sakė Nacionalinės nepaprastųjų situacijų valdymo agentūros atstovas Ibrahimas Farinloye.

Eko tiltas yra vienas iš trijų viadukų, jungiančių žemyninę Lagoso dalį su prabangiais ir verslo rajonais miesto salose, esančiose tarp lagūnos ir Atlanto vandenyno.

Po tiltu ir šalia jo yra įsikūrę daug nedidelių verslo įmonių ir parduotuvių.

„Sudegė daug parduotuvių“, – nurodė I.Farinloye. Pasak jo, labiausiai nukentėjo kepiniams skirtų produktų ir virtuvės priemonių pardavėjai.

I.Farinloye sakė, kad per incidentą niekas nenukentėjo, tačiau dėl tilto apgadinimo valdžios institucijos turės patikrinti estakados saugumą, kad ją galima būtų vėl atidaryti.

Viena vietos prekeivių lyderių Rukayat Balogun sakė, kad gaisras kilo staiga atnaujinus elektros tiekimą.

„Šešias dienas neturėjome šviesos. Kai pagaliau apie 2 val. ryto elektrą įjungė, kilusi kibirkštis sukėlė gaisrą“, – sakė moteris, AFP žurnalistui rodydama apdegusius laidus.

Nigerija, pirmaujanti pagal naftos gavybos apimtis tarp Afrikos šalių, pastarosiomis savaitėmis patyrė elektros energijos tiekimo sutrikimų visoje šalyje. Namai ir įmonės elektrą apšvietimui ir kitoms reikmėms gaminosi benzininiais ar dyzeliniais generatoriais.

Dujų ir kuro kainų augimą iš dalies lėmė Rusijos pradėtas karas Ukrainoje, kuris taip pat sutrikdė grūdų ir naftos produktų tiekimą pasaulyje.

Nigerija importuoja didžiąją dalį kuro vidaus vartojimui, nes šiuo metu neturi visiškai veikiančių naftos perdirbimo gamyklų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?