„Ukrainiečiai mums sako: padėkite mums išsilaikyti 2024 m., o 2025 m. galėsime atnaujinti puolimą“, – leidinys citavo Prancūzijos pareigūną, kuris neseniai kalbėjosi su Ukrainos valdžios institucijomis.
Jis taip pat pažymėjo, kad Ukraina ypatingą dėmesį skiria vidutinio nuotolio žemė-oras sistemai SAMPT. Tačiau labiau nei sistemos Ukrainai reikia raketų, o Prancūzijos raketų gamintoja MBDA artimiausiu metu negalės tiekti daugiau nei 30 raketų „Aster“.
Kartu, pasak vieno šaltinio, „laimės tas, kuris pirmas mobilizuosis“.
„Tačiau abi stovyklos nenori žengti ryžtingo žingsnio. Ukrainoje visuomenė rodo nuovargio ženklus nuo karo, kuris atrodo beviltiškas, nors tai, kas pastatyta ant kortos, yra gyvybiškai svarbu. Rusijoje Kremliaus režimas mieliau vengtų nepopuliaraus sprendimo, galinčio sukelti vidinį pasipriešinimą“, – rašo „Le Figaro“.
Kaip ilgai Rusija galės kariauti Ukrainoje
Anksčiau leidinys „Forbes“ teigė, kad Rusija turi tankų ir kovos mašinų atsargų tik iki 2025 m. vidurio. Rusijos pramonė kasmet pagamina 500-600 naujų tankų, tačiau per metus rusai praranda daugiau kaip tūkstantį tankų ir apie 2000 kovos mašinų. Tuo pat metu Rusijos kariuomenė dabar yra 15 proc. didesnė nei invazijos pradžioje.
Tuo pat metu, kaip pažymėjo amerikiečių generolas Christopheris Cavoli, be JAV pagalbos po kelių savaičių artilerijos sviedinių balansas fronte bus 10:1 Rusijos naudai. O pralaimi ta pusė, kuri negali atsakyti į ugnį.