„Sveiki, aš taip pat skridau tuo lėktuvu ir turiu keletą paaiškinimų:
– žmonės, kurie turėjo lagaminus, buvo verslo klasės klientai. Šie lagaminai nedideli ir niekam netrukdė;
– nebuvo jokios grūsties. Viena moteris nukrito ant tako, tačiau greitai buvo pakelta ir išnešta;
– tarp tų, kurie sėdėjo toliau, nei 12 eilėje, beveik niekas neišgyveno. Galiniuose išėjimuose nebuvo išskleisti trapai. Dauguma žmonių tiesiog mirė iškart;
– deguonies kaukės neiškrito. Dešinėje pusėje temačiau tris ar keturias;
– Nepaprastųjų situacijų ministerijos atstovai atvyko greitai, tačiau nebuvo ką gelbėti;
– tame chaose ir ir netvarkoje paslaugos buvo teikiamos nuosekliai. Visais nukentėjusiais buvo pasirūpinta, duota maisto ir net išgerti“, – taip viename forumų rašė katastrofą išgyvenęs O.Molčanovas.
Degė kaip plastikinis puodelis
Kalbant apie lėktuvo degimo greitį, jis teigė pats nesitikėjęs, kad „jis degs kaip plastikinis puodelis“.
„Degė staigiai. Mano eilėje langai išsilydė dar orlaiviui nė nesustojus. Išgyventi pavyko nepanikuojant ir nusišypsojus sėkmei. Vienas dūmų įkvėpimas ir žmogus tiesiog nepakiltų nuo sėdynės. Lėktuve nebuvo nieko matyti, todėl niekas ir negalėjo jų išgelbėti. Kvėpuoti buvo neįmanoma. Orlaivyje nebuvo visą veidą dengiančių kaukių arba jie tiesiog negalėjo jų rasti“, – taip viename forumų rašė katastrofą išgyvenęs O.Molčanovas.
„Lėktuvo važiuoklė atlaikė lėktuvo smūgį į žemę. Prieš jam sustojant visi žmonės, bent jau mano eilėje, sėdėjo ant grindų. Aš pasitraukiau paskutinis. Eilėse už savęs neįžiūrėjau žmonių“, – tęsė jis.
Vyras teigė negalintis pasakyti, kodėl 12 žmonių žuvo iškart. Pirmiausia, pasak jo, taip galėjo nutikti dėl grūsties prie artimiausio išėjimo, nepavykus atidaryti durų. Antra galimybė – jie žuvo liepsnose arba prisikvėpavę dūmų.
Per klyksmą nebuvo girdėti nieko daugiau
Po pirmojo smūgio į žemę moterys ėmė klykti. Anot vyro, nieko neįmanoma buvo išgirsti – visi aplink tiesiog klykė. Tokioje aplinkoje, pasak jo, neįmanoma suvokti, kas ir ką liepia daryti, tačiau spūsties orlaivyje esą nebuvo.
Vyras teigė išbuvęs orlaivyje iki to laiko, kai paskutinis žmogus dar galėjo būti iš jo išgelbėtas.
Priminsime, kad Šeremetjevo oro uoste sekmadienį užsidegus avariniu būdu besileidusiam laineriui „Sukhoi SuperJet 100“ žuvo 41 žmogus. Lėktuve iš viso buvo 78 žmonės, įskaitant įgulos narius.