Kontrolė bus vykdoma buvusių sausumos valstybės sienos perėjimo punktų vietose prie sienos su Vokietija, Čekija, Slovakija ir Lietuva. Papildomų saugumo bei kontrolės priemonių Lenkijos teisėsaugininkai taip pat imsis šalies oro bei jūrų uostuose.
Valstybės, priklausančios Šengeno erdvei, yra panaikinusios tarpusavio vidaus sienų kontrolę, tačiau kiekviena šalis ją gali laikinai atnaujinti, kai yra būtina imtis saugumo priemonių siekiant efektyviau užkirsti kelią rimtiems vidaus saugumo ir viešosios tvarkos pažeidimams.
Atnaujinus vidaus sienų kontrolę visų šalių, taip pat ir Lietuvos, piliečiai, įvažiuojantys į Lenkiją, šios valstybės pareigūnams privalės pateikti galiojantį kelionės dokumentą - piliečio pasą arba asmens tapatybės kortelę.
Valstybės sienos apsaugos tarnyba primena, kad jokie kiti dokumentai vykti į užsienį netinka, t.y. į kitą valstybę negalima įvažiuoti turint tik vairuotojo pažymėjimą, gimimo liudijimą ir pan.
Atvejai, kai Šengeno erdvės narė pasinaudoja teise laikinai atnaujinti savo valstybės vidaus sienų kontrolę, yra nereti. Anksčiau dėl didelių sporto renginių, įvairių aukščiausio rango politikų susitikimų ir išaugusių migrantų srautų savo vidaus sienų kontrolę buvo atnaujinusios Austrija, Vokietija, Portugalija, Latvija, Švedija, Malta, Prancūzija, Suomija ir kai kurios kitos Šengeno erdvės šalys.
Lenkija pasienio tikrinimus prie savo vidaus sienų atnaujina taip pat ne pirmą kartą. Tai buvo padaryta 2012 m., kuomet ši šalis kartu su Ukraina rengė Europos futbolo čempionatą. 2013 m. Lenkijos sienų kontrolė buvo laikinai atnaujinta dėl Varšuvoje vykusios pasaulinės klimato kaitos mažinimo konferencijos. 2016-ųjų vasarą Lenkija tokias priemones taikė dėl šalyje vykusio NATO viršūnių susitikimo ir Pasaulio jaunimo dienų, kuriose lankėsi popiežius Pranciškus.