„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Lenkija pasirengusi padėti evakuoti lietuvius iš Izraelio, sako premjeras

Lenkija pasirengusi padėti evakuoti lietuvius iš Izraelio, antradienio vakarą pareiškė lenkų ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis (Mateušas Moraveckis).
AFP-Scanpix nuotr.
AFP-Scanpix nuotr.
Temos: 2 Lietuva Lenkija

„Lietuviai yra dideli mūsų draugai. Kadangi mūsų nuomonės strateginiais klausimais beveik identiškos, stengsimės padėti Lietuvai evakuoti jos piliečius iš Izraelio“, – per Lenkijos visuomeninę televiziją sakė M. Morawieckis.

Sekmadienį, kitą dieną po to, kai „Hamas“ kovotojai surengė netikėtą didelio masto puolimą prieš Izraelį, Lenkija pradėjo evakuoti savo piliečius iš šios šalies.

Pasak Nacionalinio saugumo biuro vadovo, iš Izraelio jau evakuota daugiau kaip 670 Lenkijos piliečių ir dar tiek pat laukia galimybės išvykti.

„Lenkija nepalieka savo piliečių“, – pareiškė ministras pirmininkas.

Lenkijos nacionalinis oro vežėjas LOT ir vengrų pigių skrydžių bendrovė „Wizz Air“ nuo sekmadienio atšaukė skrydžius į Tel Avivą ir iš jo.

Lietuvos institucijų savaitgalį skelbtais duomenimis, Izraelyje gyvena apie 7 tūkst. Lietuvos piliečių, dar maždaug puspenkto šimto šalyje viešėjo laikinai.

Iš Izraelio Tel Avivo miesto trečiadienio naktį pakilo privatus orlaivis, skraidinantis per 140 žmonių, iš jų – beveik šimtas Lietuvos piliečių, jie Lietuvoje turėtų būti po pietų. Dukart atidėtą skrydį suorganizavo „Avia Solutions Group“ bendrovė „Skyllence“, jis vėlavo ir trečiadienio naktį.

Antradienį į Artimuosius Rytus Lietuva išsiuntė kariuomenės „Spartan“ orlaivį. Šis 38 vietas turintis transporto lėktuvas Turkijoje budės savaitę tiems atvejams, jeigu Lietuvos piliečiams prireiks kitų evakuacinių skrydžių iš Izraelio.

Grupuotė „Hamas“ šeštadienį netikėtai užpuolė Izraelį, įsiverždama į jo teritoriją ir vykdydama raketų atakas. Izraelis surengė atsakomuosius smūgius Gazos Ruožui. Per konfliktą žuvo šimtai žmonių tiek Izraelyje, tiek Gazos Ruože.

„Hamas“ yra palestiniečių kovotojų grupuotė, valdanti Gazos Ruožą, ji buvo įsitraukusi į keletą karų su Izraeliu nuo šio anklavo perėmimo 2007-aisiais. Grupuotę teroristine yra pripažinęs Izraelis, Jungtinės Valstijos, Europos Sąjunga, Jungtinė Karalystė bei kai kurios kitos valstybės.

„Hamas“ remia Iranas, finansuodamas ginklų įsigijimą, juos pats tiekdamas ir suteikdamas karinius apmokymus. „Hamas“ politinis biuras veikia Katare, čia įsikūrę kai kurie jų lyderiai.

Gazos Ruože gyvena 2,3 mln. žmonių, tačiau teritorijai Izraelis su Egipto pagalba nuo 2007 metų taiko blokadą – apribojo prekių ir pačių palestiniečių galimybes palikti ar atvykti į šią teritoriją vandeniu, jūra ar oru, išskyrus kelias dešimtis tūkstančių darbininkų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs