2023 08 13 /13:50

Lenkija planuoja referendume klausti, ar rinkėjai pritaria tūkstančių migrantų priėmimui

Lenkijos valdančioji partija nori per referendumą paklausti rinkėjų, ar jie pritaria tūkstančių nelegalių imigrantų iš Artimųjų Rytų ir Afrikos priėmimui pagal Europos Sąjungos perkėlimo planą, sekmadienį pareiškė ministras pirmininkas.
AFP-Scanpix nuotr.
AFP-Scanpix nuotr.

Premjeras Mateuszas Morawieckis (Mateušas Moraveckis) įvardijo referendumo klausimą naujame vaizdo įraše, paskelbtame socialiniuose tinkluose. Tai rodytų, kad jo partija „Įstatymas ir teisingumas“ (PiS) siekia panaudoti migracijos klausimą savo visuotinių rinkimų kampanijoje – tai taktika, kuri padėjo jai patekti į valdžią 2015 metais.

Lenkija yra priėmusi daugiau kaip milijoną ukrainiečių pabėgėlių, kurie daugiausia yra baltaodžiai ir krikščionys, tačiau vietos pareigūnai jau seniai aiškiai nurodė, kad musulmonus ir kitų kultūrų atstovus laiko grėsme šalies kultūriniam identitetui ir saugumui.

Vyriausybė anksčiau sakė, kad nori surengti referendumą kartu su rudenį vyksiančiais parlamento rinkimais, kurie numatyti spalio 15 dieną. Pastarosiomis dienomis lenkų lyderiai kalbėjo apie kitus du planuojamo plebiscito klausimus.

Bus klausiama rinkėjų nuomonės dėl valstybinių įmonių privatizavimo ir ar jie pritaria pensinio amžiaus didinimui, kurį PiS sumažino iki 60 metų moterims ir 65 metų vyrams.

M. Morawieckis sekmadienį sakė, kad rinkėjų taip pat būtų klausiama: „Ar pritariate tūkstančių nelegalių imigrantų iš Artimųjų Rytų ir Afrikos priėmimui pagal Europos biurokratijos nustatytą priverstinio perkėlimo mechanizmą?“

Klausimą pristatančiame vaizdo įraše rodomos degančių automobilių ir kitokio smurto gatvėse Vakarų Europoje scenos. Juodaodis vyras laižo didžiulį peilį, matyt, ruošdamasis įvykdyti nusikaltimą. Tada PiS lyderis Jaroslawas Kaczynskis (Jaroslavas Kačinskis) klausia: „Ar norite, kad taip atsitiktų ir Lenkijoje? Ar norite nustoti būti savo šalies šeimininkais?“

Europos Sąjungos vidaus reikalų ministrai birželį patvirtino planą, pagal kurį būtų pasidalijama atsakomybė už migrantus, neteisėtai atvykstančius į Europą. Ministrai pritarė susitarimui, kuriuo subalansuojama našta šalims, į kurias atvyksta daugiausia migrantų, ir numatomas reikalavimas, kad kitos narės teiktų paramą – prisidėtų finansiškai arba pačios priimtų pabėgėlius.

PiS jau seniai konfliktuoja su Europos Sąjunga, nes blokas mano, kad Varšuvos vykdomi pokyčiai teismų sistemoje ir žiniasklaidoje reiškia demokratijos eroziją.

Prieš aštuonerius metus daugiau nei milijonui žmonių, kurių dauguma bėgo nuo konflikto Sirijoje, atvykus į žemyną ir perpildžius priėmimo centrus Graikijoje bei Italijoje, Europa patyrė vieną didžiausių savo politinių krizių.

Nuo tada 27 ES šalys ginčijasi dėl to, kurios šalys turėtų prisiimti atsakomybę už asmenis, atvykstančius be leidimo, ir ar kitos narės turėtų būti įpareigotos padėti joms susitvarkyti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai