Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Lenkija sieks savo teritorijoje dislokuoti branduolinį ginklą?

Kaimyninė Lenkija gali tapti viena iš NATO šalių, kuriose dislokuojamas branduolinis arsenalas, praneša „The Guardian“.
Lenkijos kariai
Lenkijos kariai / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Apie tokią galimybę pasisakė Lenkijos gynybos viceministras Tomaszas Szatkowskis. Anot jo, Lenkija gali pasinaudoti galimybe „pasiskolinti“ dalį Amerikiečių branduolinio arsenalo. Tokią galimybę branduolinio ginklo neturinčios NATO narės turi.

Šis T.Szatkowskio pareiškimas šeštadienio vakarą nuskambėjo „Polsat News 2“ televizijos eteryje. Viceministras pareiškė, kad Lenkija „analizuoja ir svarsto“ galimybę kreiptis į JAV dėl branduolinio ginklo dislokavimo.

Situacija tapo kurioziška, mat praėjus kelioms valandoms po T.Szatkowskio pareiškimo, kuris jau puikuojasi pagrindinės žinios statusu Rusijos naujienų portaluose, jo žodžius paneigti suskubo Lenkijos gynybos ministerija, rašo Gazeta.pl.

Oficialiame ministerijos, kurios vienu iš vadovų yra T.Szatkowskis, pareiškime teigiama, kad Lenkijoje „šiuo metu nevyksta jokie veiksmai dėl šalies prisijungimo prie „NATO Nuclear Sharing programos“.

Viceministro pareiškimą ministerija ragina interpretuoti kaip reakciją į įvairius analitikų komentarus, kuriuose kalbama apie galimybę naudoti „Nuclear Sharing“ programą platesne aprėptimi. Šiuo metu šioje programoje dalyvauja penkios NATO narės: Vokietija, Italija, Belgija, Olandija ir Turkija.

Pagal „Nuclear Sharing“ programą, branduolinis ginklas dislokuojamas amerikiečių bazėse NATO šalių teritorijose su galimybe šioms šalims „pasiskolinti“ ginklą karo atveju. Tačiau jo panaudojimas, net prasidėjus karo veiksmams, neleidžiamas be oficialaus Vašingtono sutikimo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos