Balta statula, kuria pagerbiamas kol kas vienintelis iš šios itin katalikiškos šalies kilęs pontifikas, miręs 2005 metais, vaizduoja Joną Paulių II ištiesusį rankas, su auksiniu kryžiumi ant kaklo.
Ji sveria 10 tonų ir yra 13,8 metro aukščio – didesnė negu Čilėje esanti 12 metrų aukščio lenko popiežiaus statula, šio projekto sumanytojas ir mecenatas Leszekas Lysonas sakė naujienų agentūrai AFP.
Naujoji statula sudaro didelį kontrastą aplink ją išsidėsčiusiam miniatiūrų parkui, kuriame vaizduojamos įvairios šventosios vietos, tokios kaip Lurdo šventovė Prancūzijoje.
L.Lysonas buvo susitikęs su būsimuoju popiežiumi Karoliui Wojtyla praėjusio amžiaus 7-ajame dešimtmetyje, prieš jį išrenkant Katalikų Bažnyčios vadovu 1978 metais.
Po savo mirties šis pontifikas tapo kultine asmenybe lenkų katalikams, kurie nekantriai laukia jo tikėtinos kanonizacijos.
Daugiau nei 90 proc. iš 38 mln. Lenkijos gyventojų laiko save katalikais. Šios šalies žmonės yra vieni pamaldžiausių Europos Sąjungoje.
Tūkstančiai lenkų kasmet traukia į Čenstakavoje esantį Jasna Guros vienuolyną, kuriame saugomas Juodosios Madonos paveikslas, kaip tikima, turintis stebuklingų galių.
Lenkijoje taip pat stūkso aukščiausia pasaulyje Jėzaus Kristaus statula – 36 metrų aukščio monumentas, iškilęs 2011 metais netoli automagistralės vakariniame Svebodzino mieste.
Lenkų naujienų tinklalapis rp.pl rašo, kad paminklą nuliejo firma, gaminanti dinozaurų figūras, kurias galima pamatyti pramogų parkuose.
Nepaisant to, kad Lenkija yra katalikiškas kraštas, o daugelis lenkų neslepia meilės popiežiui Jonui Pauliui II, šiuo paminklu nesidžiaugiama. Socialiniame tinkle „Facebook“ net buvo įkurta speciali paskyra, kurioje galėjo pasisakyti visi, kuriems šis paminklas nepatinka, ypač dėl to, kad paminklas yra toli nuo miesto. Maža to, jis stovi nugara į Čenstakavą.