„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Lenkijoje – COVID-19 rekordai: užsikrėtusiųjų tūkstančiai, o ligoninėse sparčiai mažėja laisvų lovų ir įrangos

Lenkijoje kasdien fiksuojami vis nauji užsikrėtimų COVID-19 rekordai. Ketvirtadienį paskelbta apie 4 280 naujų atvejų, bendras užsikrėtusiųjų skaičius perkopė 111,5 tūkst., mirusiųjų – 2 867. Tačiau dar labiau gąsdina tai, kad Lenkijos ligoninėse sparčiai mažėja laisvų lovų, o kai kur pradeda trūkti įrangos, tarkim, kvėpavimo aparatų.
Koronavirusas Lenkijoje
Koronavirusas Lenkijoje / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Kaip rašo wyborcza.pl, koronaviruso pandemija atneša vis naujų problemų Lenkijoje. Jau dabar pradeda trūkti laisvų lovų, kvėpavimo aparatų ir darbuotojų ligoninėse, o Sveikatos ministerija toliau giriasi tariama sėkme kovoje su COVID-19.

Trūksta kvėpavimo aparatų

Kaip „Gazeta Wyborcza“ žurnalistams sakė infekcinių ligų profilaktikos ekspertas dr. Pawelas Grzesiowskis, jis sulaukė skambučio iš Mazovijos apskrities ligoninės, kurios darbuotojai ieško kvėpavimo aparato COVID-19 liga sergančiam pacientui, tačiau visoje vaivadijoje nerado. Jie teturi 24 valandas paieškoms, nes paskui bus per vėlu.

Mūsų ligoninėje skubios pagalbos skyriuje guli du ligoniai su COVID-19. Prieš savaitę atvykus pacientui su teigiamu testu, uždarinėjo visą skyrių, dabar kasdien turim COVID-19, tad reikėtų užsidarinėti kasdien.

Nauji užsikrėtimo rekordai lemia, kad panašių atvejų Lenkijoje netolimoje ateityje bus ir daugiau. Ligoninės priverstos koronavirusu užsikrėtusius pacientus gydyti tuose pačiuose skyriuose, kaip ir kitus pacientus, apie tai medikai pasakoja uždarose socialinių tinklų grupėse. Štai vienas gydytojas rašo: „Mūsų ligoninėje skubios pagalbos skyriuje guli du ligoniai su COVID-19. Prieš savaitę atvykus pacientui su teigiamu testu, uždarinėjo visą skyrių, dabar kasdien turim COVID-19, tad reikėtų užsidarinėti kasdien.“

Toks pacientų guldymas bendruose skyriuose grasina naujais ligos židiniais. Iki šiol COVID-19 Lenkijoje užsikrėtė jau beveik 1,4 tūkst. gydytojų, 3,2 tūkst. slaugytojų, daugiau nei 300 greitosios pagalbos medikų.

Ties riba, kai nebegalės priimti daugiau pacientų, jau yra ligoninės Gdanske, Krokuvoje, Ciešyne, Radomyje. Varšuvoje beveik visos lovos užimtos Užkrečiamųjų ligų ligoninėje ir dar keliose gydymo įstaigose. Iš Mazovijos vaivadijoje turimų 76 kvėpavimo aparatų naudojami 46. Panašiai yra visoje šalyje – prieš savaitę naudoti 152 respiratoriai, dabar jau net 296. Sveikatos ministerijos duomenimis, jų yra apie 800, lovų šiame ligoniams – apie 9 tūkst., užimtos yra 4138.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Koronaviruso patikros punktas Varšuvoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Koronaviruso patikros punktas Varšuvoje

Reali ir oficiali informacija nesutampa

Tačiau ekspertai baiminasi, kad situacija valdoma tik popieriuje – esą vaivadijų vadovų siunčiamose ataskaitose viskas atrodo kur kas geriau, nei yra iš tikrųjų. Štai viena ligoninė praneša, kad turi 30 kvėpavimo aparatų, o iš tiesų tinkamų naudoti ir tokių, kuriuos yra kam aptarnauti, joje yra tik keturi. Į oficialią statistiką patenka ir ta įranga, kuri guli sandėlyje arba naudojama kitiems pacientams.

O net jei tą įrangą ir turėtų, ligoninėms trūksta slaugytojų intensyvios terapijos skyriuose, kurie mokėtų ja naudotis, „Gazeta Wyborcza“ sako Visos Lenkijos slaugytojų profesinės sąjungos vadovai. O nekvalifikuotas darbuotojas su tokiu aparatu gali kelti mirtiną grėsmę.

Štai viena ligoninė praneša, kad turi 30 kvėpavimo aparatų, o iš tiesų tinkamų naudoti ir tokių, kuriuos yra kam aptarnauti, joje yra tik 4.

Baimę, kaip rašo wyborcza.pl, jau galima justi ir oficialiuose Sveikatos ministerijos pranešimuose bei pasisakymuose. Štai sveikatos ministras Adamas Niedzielskis valstybinėje TVP televizijoje įspėjo, kad beveik pasiekta sveikatos apsaugos sistemos pajėgumų riba.

Visuomenė vis dėlto jau pavargo nuo šitos pandemijos ir juntamas nenoras laikytis nustatytų taisyklių, tarkim, tinkamai dėvėti veido kaukes. Policija grasina baudomis.

Blogėja visoje Europoje

Latvijoje per praėjusią parą atlikus 4 416 testų buvo nustatyta rekordiškai daug naujų COVID-19 atvejų – 109. Nuo epidemijos pradžios Latvijoje nustatyta iš viso 2 370 užsikrėtimo koronavirusu atvejų, 40 žmonių nuo šios ligos mirė, 1 322 pasveiko.

Estijoje per praėjusią parą atlikus 1 500 testų buvo nustatyti 45 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, nuo protrūkio pradžios čia mirė 67 žmonės, iš viso 3 760 užsikrėtimo koronavirusu atvejų.

Latvijoje per praėjusią parą atlikus 4 416 testų buvo nustatyta rekordiškai daug naujų COVID-19 atvejų – 109.

Situacija blogėja ir kitose Europos šalyse. Vokietijoje per pastarąją parą užsikrėtusiųjų skaičius išaugo dar 4058 atvejais iki 310 144, mirė 16 žmonių (bendras mirusių nuo COVID-19 skaičius pasiekė 9578). Didžiausias augimas fiksuojamas Berlyne, Bremene ir Hamburge.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./COVID-19 patikros punktas Vilniuje
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./COVID-19 patikros punktas Vilniuje

Briuselis nuo ketvirtadienio uždaro visus barus. Regiono vadovai nusprendė tokiu būdu mėginti sustabdyti viruso plitimą, nes situacija Briuselyje yra blogiausia lyginant su kitais šalies regionais. Visoje Europoje pagal užsikrėtimų skaičių Briuselis yra antras po Madrido.

Daugėja užsikrėtusiųjų COVID-19 ir Ukrainoje – per pastarąją parą čia užfiksuoti 5397 atvejai, tai didžiausias skaičius nuo pandemijos pradžios. Daugiausia ligos atvejų yra Charkovo apskrityje Rytų Ukrainoje.

Rusijoje per pastarąją parą nustatyti 11 493 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, 191 anksčiau užsikrėtęs žmogus mirė. Nuo epidemijos pradžios šalyje nustatyta iš viso 1 260 112 COVID-19 atvejų, 22 056 užsikrėtusieji mirė.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 142 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. Mirė dar vienas žmogus, sirgęs COVID-19, jis iš Šiaulių apskrities ir priklausė 70–79 metų amžiaus grupei.

NVSC informuoja, kad Lietuvoje iš viso patvirtinti 5625 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 2842 asmenys, 2660 – pasveiko.

Plačiau skaitykite čia: Lietuvoje – 142 nauji COVID-19 atvejai, mirė dar vienas žmogus, virusas toliau plinta sporto klubuose, Blinstrubiškių globos namuose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų