Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Lenkijoje formuojamos naujos savanoriškos pajėgos

Lenkija pirmadienį pranešė iki 2019 metų suformuosianti naujas savanoriškas teritorinės gynybos pajėgas, kurias sudarys 53 tūkst. savanorių, siekdama užkirsti kelią bet kokiai galimai Rusijos grėsmei.
Savanoriškos šaulių sąjungos „Strzelec“ kariai
Savanoriškos šaulių sąjungos „Strzelec“ kariai / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Šios pajėgos, kurios bus panašios į JAV nacionalinę gvardiją ir kurias sudarys karinį parengimą įgiję civiliai, turėtų atgrasyti Rusiją nuo mėginimo Lenkijoje pakartoti scenarijų, išmėgintą rytinėje Ukrainoje, kurios teritorijos buvo užimtos infiltruojant kovotojus.

„Iki 2019 metų pajėgas turėtų sudaryti 53 tūkst. žmonių“, – sakė gynybos ministras Antonis Macierewiczius spaudos konferencijoje ir pridūrė, kad naujoji kariuomenė pareikalaus 800 mln. eurų per artimiausius trejus metus.

Jis pabrėžė, kad naujieji „daliniai bus pigiausias būdas sustiprinti ginkluotąsias pajėgas ir šalies gynybinius pajėgumus“.

„Tai taip pat yra geriausias atsakas į tokius hibridinio karo pavojus, kaip Rusijos agresija Ukrainoje“, – pridūrė A.Macierewiczius, kalbėdamas apie Rusijos įvykdytą 2014 metų Ukrainos Krymo pusiasalio aneksiją.

Pasak ekspertų ir pareigūnų, hibridinis karas yra Rusijos naudojama taktika, pasitelkiant apgaulę, nepaskelbus karo oficialiai.

„Profesionalūs kariai sudarys nuo šešių iki aštuonių procentų šių dalinių karių ir vadovaus savanoriams“, – gynybos ministerijos atstovė Beata Perkowska sakė naujienų agentūrai AFP.

Savanoriai, kuriems bus mokamas nominalus atlygis, įgis pagrindinį karinį parengimą ir privalės reguliariai tobulinti savo karinius įgūdžius.

Pirmieji trys savanoriškų pajėgų daliniai bus dislokuoti rytinėje Lenkijoje, kuri, kaip manoma, yra labiausiai pažeidžiama Rusijos spaudimo. Numatyta, kad kiekviena iš 16 Lenkijos vaivadijų turėtų turėti maždaug po 3–3,5 tūkst. savanorių pajėgas.

Lenkijoje jau veikia 12 tūkst. karių turinti savanoriška šaulių sąjunga „Strzelec“ („Šaulys“), kurios pirmtakę XX amžiaus pradžioje įkūrė šalies nepriklausomybės architektas Jozefas Pilsudskis.

NATO lyderiai šią vasarą nusprendė kiekvienoje Baltijos šalyje ir Lenkijoje dislokuoti po tarptautinį sąjungininkų batalioną, siekiant jas nuraminti, kad jos nebus paliktos bėdoje, jeigu Rusija nuspręstų pakartoti savo 2014 metų Ukrainos scenarijų.

Kovo mėnesį JAV pažadėjo didinti savo karinį dalyvavimą Rytų Europoje ir 2017 metų pradžioje dislokuoti šiame regione papildomą šarvuotąją brigadą, kurią sudarys apie 4,2 tūkst. karių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos