Liepsnos apėmė apie 6 tūkst. hektarų – maždaug 10 proc. parko teritorijos, rašo BBC.
Tuo metu Valstybinės priešgaisrinės tarnybos atstovas Krzysztofas Batorskis ketvirtadienį ryte naujienų televizijai TVN24 sakė, kad gaisrų apimtas plotas išaugo iki daugiau kaip 8 000 hektarų.
NASA palydovų padarytose nuotraukose matyti iš gaisrų Bebros parke nutįsęs dūmų debesis.
Aplinkos ministerijos teigimu, greičiausiai gaisrą sukėlė nelegaliai žolę deginę ūkininkai.
Situaciją dar labiau pablogino tai, kad Lenkija kenčia nuo vienos didžiausių sausrų per pastaruosius dešimtmečius.
„Nėra įmanoma, kad ugnis dabar pati įsipliekstų – dabar ne vasaros vidurys, nėra karščio ar audrų. Nežinau, kaip tai pavadinti. Kvailumu? Neatsakingumu?“ – parko direktorių Andrzejų Grygoruką cituoja BBC.
„Pavasaris – staigus gyvybės išsprogimas. Neįmanoma suskaičiuoti nuostolių. Tai – tragedija, kurios neįmanoma apibūdinti. Su šiais gaisrais gali tekti kovoti kelis mėnesius“, – parko gidė Janina Agnieszka Zach sakė transliuotojui TVN.
Žiniasklaida skelbia, kad įvykio vietoje dirba apie 150 ugniagesių. Gesinti gaisro buvo nusiųsti šeši lėktuvai, regione esantys kariai, papildomos ugniagesių pajėgos ir policijos sraigtasparniai, rašo BNS.
IAR pranešime nurodoma, kad su gaisru, kuris yra didžiausias regione per daug metų, kovoja 36 ugniagesių komandos.
Šiame nacionaliniame parke gyvena įvairių laukinių gyvūnų, aptinkama nemažai saugomų rūšių paukščių ir augalų.
Vidaus reikalų ministras Mariuszas Kaminskis sakė, kad ugniagesiams iš oro padės du policijos sraigtasparniai, „Black Hawk“ ir „Bell“.
Ministras pridūrė, kad parkas yra unikalus Europoje.
Liepsnos siaučia apie 50 km nuo Lietuvos. Bent jau kol kas taršūs dūmai mūsų šalies neturėtų pasiekti, nes vėjas pučia į kitą pusę.
„Galime pasidžiaugti, kad kol kas vėjo kryptis mums yra palanki, pastarosiomis dienomis vyrauja vakarų, šiaurės vakarų krypčių vėjai, ir meteorologinė situacija nelabai keisis iki kitos savaitės“, – 15min ketvirtadienį komentavo Aplinkos apsaugos agentūros Oro kokybės vertinimo skyriaus vedėja Vilma Bimbaitė.
Jei vėjo kryptis pasikeis, gali būti, kad taršą ore užuos ir gyventojai.
„Galbūt kai kurie ir užuos. Praeitais metais balandžio pabaigoje buvo panaši situacija, kai gaisrai buvo fiksuojami Baltarusijoje, Ukrainoje, buvo pasisukęs vėjas iš pietryčių ir nešė teršalus būtent iš tų gaisraviečių, ir visą savaitę jautėme labai padidėjusį oro užterštumą visoje Lietuvoje“, – komentavo V.Bimbaitė.
Lietuvos Užsienio reikalų ministerija 15min nurodė kol kas nėra gavusi pagalbos prašymo iš Lenkijos dėl besitęsiančio gaisro Bebros nacionaliniame parke.