„Tik bendras spaudimas agresoriams, bendros ES ekonominės sankcijos ir karinis NATO atgrasymas gali atstatyti taiką Rytų Europoje“, – teigė Lenkijos gynybos ministras, kalbėdamas apie atsaką Rusijai.
„Turime elgtis kaip 28 muškietininkai … Vienas už visus ir visi už vieną“, – sakė A.Macierewiczius, pridurdamas, kad tuojau aljansą papildys ir Juodkalnija, o vadinamųjų muškietininkų bus jau 29.
Ministro teigimu, Lenkija supranta, kad atsakomybė krinta ant visų NATO narių pečių. „Esame pasirengę ją prisiimti ir įnešti savo indėlį“, – ryžtingai teigė Lenkijos gynybos ministras.
„Žinome, ko tikisi mūsų partneriai ir esame dėkingi jiems už sprendimą dislokuoti mūsų teritorijoje karines pajėgas“, – komentuodamas JAV sprendimą skirti Lenkijai brigadą ir vadovauti batalionui, sakė jis.
Ministras priminė, kad Lenkija skyrė karinių oro pajėgų dalį Baltijos oro erdvės policijos misijai, o šiemet jau pasiektas susitarimas lenkų karo lėktuvus skirti ir Bulgarijos bei Rumunijos oro erdvei.
„Mūsų motorizuoti pėstininkai rotacijos sąlygomis veikė Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Čia, Varšuvoje, patvirtinome ryžtą prisidėti prie Kanados vadovaujamo bataliono Latvijoje. Gegužės 24-ąją pasirašėme Višegrado šalių susitarimą su Čekija, Slovakija ir Vengrija, kuriuo sutarėme bendradarbiauti, užtikrinant rytinio flango saugumą“, – dėstė A.Macierewiczius.
Jis taip pat pridūrė, kad pasiektas dvišalis susitarimas su Rumunija, kuris leis abiejų šalių pajėgoms veikti viena kitos teritorijoje.
„Krymo aneksija, Ukrainos ir Gruzijos užpuolimas iškėlė klausimą, ar ir mes patys galime atsakyti į tokius kompleksinius iššūkius. Turime išlikti aktyvūs ne tik rytiniame flange, bet ir pietuose, Viduržemio jūroje“, – sakė jis.
„Susitikimas Varšuvoje yra lūžis, bet tai tik pirmas žingsnis kelyje, atstatant taiką ir stabilumą žemyne. Mes tai galime padaryti, nes dalinamės tomis pačiomis vertybėmis, o tai net labiau svarbu nei karinė galia“, – emocingai kalbėjo ministras.