Lenkijos opozicijos lyderis: vyriausybė padeda V.Putinui

Lenkijos opozicijos lyderis, buvęs Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas sekmadienį apkaltino šalies vyriausybę vykdant tarptautinę darbotvarkę, atitinkančią Rusijos prezidento Vladimiro Putino politiką.
Donaldas Tuskas
Donaldas Tuskas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Lenkijos valdančioji partija „Įstatymas ir teisingumas“ (PiS) neseniai su kitomis Europos dešiniojo sparno euroskeptiškomis partijomis pasirašė bendrą deklaraciją dėl didesnio Europos Sąjungos narių „suverenumo“.

„Šie naujieji [PiS lyderio] Jaroslawo Kaczynskio draugai skirtingi, bet vienu dalyku yra panašūs: Putino Rusija jų širdžiai artimesnė už Europos Sąjungą“, – sakė D.Tuskas.

„Pasekmės gali būti daug pavojingesnės nei galime įsivaizduoti“, – sakė buvęs Lenkijos premjeras D.Tuskas, kalbėdamas kitą dieną po paskyrimo liberalios opozicinės partijos „Pilietinė platforma“ (PO) lyderiu.

Pasak D.Tusko, PiS pasirašyta bendra deklaracija yra dar vienas žingsnis Lenkijos „visiškos izoliacijos“ link.

„Tikrai, vienintelis žmogus, po tokio dalyko atidarantis dar vieną šampano butelį,... yra Putinas Kremliuje“, – žurnalistams sakė D.Tuskas.

Varšuvos santykiai su ES jau ne vieni metai yra prasti dėl virtinės nesutarimų, įskaitant kontroversiškos teismų reformos klausimą. Kritikai Briuselyje Lenkijos vyriausybę kaltina demokratijos normų nepaisymu.

D.Tuskas 2007–2014 metais buvo Lenkijos premjeras, o 2014–2019 metais – EVT pirmininkas ir vadovavo ES per kelias krizes, įskaitant migracijos ir „Brexito“.

Minėtą bendrą deklaraciją taip pat pasirašė Vengrijos premjero Viktoro Orbano partija „Fidesz“, Marine Le Pen vadovaujamas Prancūzijos kraštutinių dešiniųjų „Nacionalinis sambūris“ (RN), Italijos kraštutinių dešiniųjų partijos „Lyga“ ir „Italijos broliai“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai