„Natūralu, kad NATO rytinio flango šalys daug geriau supranta Rusiją nei tokios valstybės kaip Prancūzija, kurios geografiškai yra toliau, turi tradicinių ryšių su ja ar net tam tikrą natūralų polinkį į Maskvą“, – interviu laikraščiui „Le Figaro“ sakė M.Morawieckis.
„Tokiomis aplinkybėmis svarbu, kad Prancūzija ir Emmanuelis Macronas dažniau kalbėtųsi ne tik su mumis, bet ir su Lietuva, Suomija ir kitomis Vidurio Europos šalimis“, – pridūrė Lenkijos premjeras.
M.Morawieckis sakė, kad Vakarai negali leisti pralaimėjimo kare, ir perspėjo, kad augant kainoms Rusijos propaganda taps vis aršesnė.
„Rusijos propaganda, kaip žinia, Vakaruose bus labai intensyvi, siekiant įtikinti visuomenės nuomonę ir lyderius, kad karą galima baigti ir grįžti prie įprastos veiklos“, – teigė Lenkijos premjeras.
Prancūzų žurnalistės paklaustas, kaip įsivaizduoja Rusijos pralaimėjimą – ar gali žlugti kariuomenė ar kilti liaudies sukilimas, Lenkijos premjeras paragino rengtis visokiems scenarijams. Bet jis neabejoja – Vladimiras Putinas tik silpnės.
„Istorija niekada nesibaigia, ir kartais nutinka nenuspėjamų dalykų. Kartais dešimtmečius nieko reikšmingo neįvyksta, o paskui staiga pasaulyje prasideda laisvės arba smurto etapas. Europos Sąjunga turi būti atspari“, – kalbėjo M.Morawieckis.
M.Morawickis: Prancūzija ir Emmanuelis Macronas dažniau kalbėtųsi ne tik su mumis, bet ir su Lietuva, Suomija ir kitomis Vidurio Europos šalimis.
„Vladimiras Putinas tik dar labiau susilpnės. Net diktatoriai ir totalitariniai režimai yra pažeidžiami visuomenės nuotaikų, ir niekas negali pasakyti, kiek ilgai Rusijos visuomenė išliks stipri ir tvirta. Negalime atmesti galimybės, kad vieną dieną nutiks įvykių, kurie šiandien atrodo nenuspėjami“, – teigė jis.
Lenkijos vyriausybės galva taip pat pakomentavo Rusijos imperialisto propagandisto Aleksandro Dugino dukters Darjos žūtį. Jis neabejoja, kad tai buvo rusų provokacija.
„Taip pat manau, kad neseniai įvykdytas išpuolis prieš artimo Vladimiro Putino draugo Aleksandro Dugino dukterį buvo rusų provokacija. Žinome, ką FSB ir rusai sugebėjo padaryti per karą Čečėnijoje ir kiek daug prezidento V.Putino oponentų, o taip pat ir politinių „draugų“ buvo sunaikinta. Todėl manau, kad reikia atsižvelgti į visus scenarijus“, – teigė jis.