Per aviakatastrofą žuvo tuometinis Lenkijos prezidentas Lechas Kaczynskis (Lechas Kačinskis), jo žmona ir dešimtys kitų Lenkijos aukšto rango pareigūnų.
Trečiadienį Krokuvoje vykusioje ceremonijoje prezidentas A. Duda šią katastrofą, per kurią žuvo 96 žmonės, pavadino „viena iš sunkiausių, tragiškiausių, bet kartu ir labai svarbių mūsų laikų akimirkų“.
Nelaimė įvyko tuo metu, kai į Smolenską Lenkijos vadovas, jo žmona bei gausi politikų, istorikų, ekonomistų delegacija vyko minėti 70-ųjų Katynės žudynių metinių. Katynėje palaidoti tūkstančiai lenkų kariškių, 1940 metais sušaudytų Sovietų Sąjungos NKVD.
Trečiadienį A. Duda aplankė savo pirmtako L. Kaczynskio ir jo žmonos Marios Kaczynskos (Marijos Kačynskos) kapus Vavelio katedros požemiuose.
„Šiandien dar sykį atiduodame pagarbą, meldžiamės už jų sielas ir prisimename tuos, kurie žuvo 2010-ųjų balandžio 10-ąją“, – pareiškė A. Duda.
Prezidentas taip pat sakė, kad „istorinė atmintis, atmintis apie mūsų tėvynės didvyrius, pavyzdžiui, tuos lenkų karininkus (...), kuriuos sovietai nužudė Katynėje“, yra nepaprastai svarbi.
Trečiadienį prie prezidentūros Varšuvoje taip pat buvo surengta aviakatastrofos aukų pagerbimo ceremonija, kurioje dalyvavo konservatyviosios partijos „Teisė ir teisingumas“ (PiS) politikai, įskaitant L. Kaczynskio brolį dvynį, PiS lyderį Jaroslawą Kaczynskį (Jaroslavą Kačinskį).
Anksčiau netoliese esančioje bažnyčioje už aukas buvo laikomos mišios.
Trečiadienį žemųjų ir aukštųjų parlamento rūmų pirmininkai Szymonas Holownia (Šimonas Holovnia) ir Malgorzata Kidawa-Blonska (Malgožata Kidava-Blonska), gynybos ministras ir vicepremjeras Wladyslawas Kosiniakas-Kamyszas (Vladislavas Kosiniakas Kamišas) bei Varšuvos meras Rafalas Trzaskowskis (Rafalas Tšakovskis) taip pat buvo tarp politinių veikėjų, padėjusių gėlių prie paminklo aukoms Varšuvos Povonzkų karių kapinėse.