Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Lenta.ru žurnalistai nuo Kremliaus cenzūros pabėgo į Rygą, kur įsteigė naują portalą

Dar visai neseniai lenta.ru portalas buvo tapęs populiariausia internetine Rusijos žiniasklaidos priemone ir pateko tarp penkių populiariausių naujienų svetainių Europoje. Vis dėlto, 2014 m. pavasarį Kremlius į naujienų svetainės vyriausiojo redaktoriaus postą įsakė pasodinti sau lojalų žmogų. Dešimtys lenta.ru žurnalistų dėl to paliko darbą ir išvykę į Rygą įkūrė naujienų portalą „Meduza“.
„Meduza“ įkūrė į Rygą nuo Kremliaus pabėgę Rusijos žurnalistai
„Meduza“ įkūrė į Rygą nuo Kremliaus pabėgę Rusijos žurnalistai / „Meduza“ paskyros „Facebook“ nuotr.

Kovo mėnesį lenta.ru gavo įspėjimą iš Rusijos pareigūnų dėl publikuoto interviu su Ukrainos nacionalistų lyderiu Dmytro Jarošu. Dar vienas įspėjimas būtų reiškęs naujienų svetainės uždarymą.

Po vieno iš pirmųjų „Meduza“ straipsnių apie galimą Kazachstano rusų separatizmą, šioje Vidurio Azijos valstybėje naujienų svetainė buvo užblokuota kitą dieną po starto.

Kovo 12 d. lenta.ru savininkas atleido vyriausiąją redaktorę Galiną Timčenko. Po jos atleidimo protestuodami iš darbo naujienų portale išėjo apie 60 žurnalistų. G.Timčenko buvo pakeista Kremliui lojaliu Aleksejumi Goreslavskiu, buvusiu naujienų portalo vzglyad.ru redaktoriumi.

G.Timčenko atleidimas sukėlė daugelio Rusijos žurnalistų ir redaktorių pasipiktinimą. Buvęs žurnalo „Afisha“ redaktorius Ilja Krasilčikas neseniai patarė žurnalistams „susirasti kitą profesiją“.

„Šiandien nėra tinkamas metas“, – I.Krasilčikas parašė savo paskyroje socialiniame tinkle  „Facebook“.

I.Krasilčikas kartu su G.Timčenko nusprendė išvykti į Latvijos sostinę Rygą, kur spalio 20 d. drauge su dar keliomis dešimtimis žurnalistų iš Rusijos paskelbė įkuriantys naujienų svetainę „Meduza“. Ji orientuota į Rusijos auditoriją ir bus nepriklausoma nuo Kremliaus kontrolės.

Po vieno iš pirmųjų „Meduza“ straipsnių apie galimą Kazachstano rusų separatizmą, šioje Vidurio Azijos valstybėje naujienų svetainė buvo užblokuota kitą dieną po starto.

G.Timčenko tikino, kad išvykimas į Rygą buvo priverstinis dėl žurnalisto darbui itin nepalankių sąlygų šiandienos Rusijoje.

I.Kolpakovas tikina, kad nei vienas iš dabartinių „Meduza“ žurnalistų nedegė noru vykti į Rygą ir yra pasiryžę bet kada grįžti į Maskvą.

„Būtų geriau dirbti iš Maskvos“, – pripažįsta G.Timčenko ir priduria, kad savo skaitytojams sieks pateikti tikslų ir pilną įvykių Rusijoje paveikslą.

Vienas iš naujojo naujienų portalo redaktorių Ivanas Kolpakovas teigia: „Mūsų motyvacija paprasta. Mes ten negalėjome dirbti“.

I.Kolpakovas tikina, kad nė vienas iš dabartinių „Meduza“ žurnalistų nedegė noru vykti į Rygą ir yra pasiryžę bet kada sugrįžti į Maskvą.

„Turime tik vieną sąlygą – mūsų redakcijoje privalo būti saugu“, – teigė I.Kolpakovas.

Skelbiama, kad „Meduza“ finansuoja vienas Kremliaus kritikų, buvęs „Jukos“ savininkas ir V.Putino politinis kalinys Michailas Chodorkovskis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos