Naujas kabinetas buvo sudarytas praėjus šešioms savaitėms po prezidento Michelio Aouno išrinkimo.
Tarp naujų portfelių bus kovos su korupcija ministro postas ir pirmąkart įsteigta valstybės sekretoriaus moterų reikalams pareigybė.
S.Hariri sakė, kad Falangistų partijai buvo siūlytas valstybės ministro postas, tačiau ši jo atsisakė.
Naujosios vyriausybės „prioritetų sąrašo viršuje bus siekis užtikrinti saugumą dėl mūsų regioną siaubiančių gaisrų“, žurnalistams sakė S.Hariri.
Jis pabrėžė, kad jo vyriausybė sieks „apsaugoti mūsų šalį nuo neigiamų Sirijos krizės padarinių“.
Lapkričio 3 dieną buvęs premjeras S.Hariri buvo paskirtas vadovauti naujajai Libano vyriausybei, tačiau buvo manoma, kad procesui trukdys dideli nesutarimai su įtakingu šiitų judėjimų „Hezbollah“.
46 metų S.Hariri yra nusiteikęs prieš Sirijos režimą ir yra aršus „Hezbollah“ priešininkas. Specialus Jungtinių Tautų (JT) remiamas tribunolas apkaltino kelis šio judėjimo narius dėl jo tėvo premjero nužudymo 2005 metais.
Tačiau S.Hariri buvo priverstas suteikti savo palaikymą jų kandidatui M.Aounui, kad pats užsitikrintų premjero postą.
S.Hariri vyriausybėje bus du ministrai iš „Hezbollah“.
Jo paskyrimas ir M.Aouno išrinkimas po dvejus metus trukusio politinio vakuumo suteikė vilčių, kad Libanas gali pradėti kovoti su iššūkiais, įskaitant ekonomikos sąstingį, mirštančią politinę klasę ir daugiau kaip milijono sirų pabėgėlių antplūdį.
S.Hariri taip pat paskelbė apie valstybės pabėgėlių sekretoriato įkūrimą ir paragino tarptautinę bendruomenę „prisiimti atsakomybę ir padėti mūsų šaliai pakelti šią naštą“.
Libane 2017 metų kovą vyks parlamento rinkimai – pirmieji per aštuonerius metus.
Dabartinis parlamentas, išrinktas 2009 metais, pats prasitęsė savo kadenciją dukart ir sukėlė aršių nesutarimų dėl Libano rinkimų įstatymo pakeitimo.
„Vyriausybė taip pat parengs naują rinkimų įstatymą“, – sekmadienį sakė S.Hariri.
Šis keblus klausimas skaldo šalies, kurios politika paremta krikščionių ir musulmonų lygybe.