„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Libano „Hezbollah“ judėjimas kaltina Saudo Arabiją sulaikius S.Hariri

Libano šiitų judėjimo „Hizbollah“ vadovas Hassanas Nasrallah penktadienį apkaltino Saudo Arabiją Libano ministro pirmininko Saado Hariri sulaikymu ir siekiui įžiebti šio judėjimo konfliktą su Izraeliu.
Saadas Hariri
Saadas Hariri / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Libano vyriausybės vadovas yra sulaikytas Saudo Arabijoje. Jam iki šiol neleidžiama grįžti į Libaną“, – pareiškė H.Nasrallah savo pirmame televizijos transliuotame pareiškime nuo praėjusios savaitės, kai būdamas Rijade S.Hariri paskelbė apie atsistatydinimą iš premjero posto.

S.Hariri padėtis nėra visiškai aiški. Pasigirsta vis daugiau politikų – net premjero politinių varžovų – raginimų Saudo Arabijai užtikrinti ministro pirmininko judėjimo laisvę.

Lapkričio 4 dieną iš Saudo Arabijos transliuotas 47 metų S.Hariri netikėtas pareiškimas per televiziją, kad jis traukiasi iš posto, sutapo su Saudo Arabijos pradėtu susidorojimu su karalystės elitu, neva kaltinamu valstybės lėšų pasisavinimu.

Ar ketina sugrįžti į Libaną, Saudo Arabijoje gimęs S.Hariri nenurodė. Šalies prezidentas Michelis Aounas turi oficialiai patenkinti jo atsistatydinimą.

Penktadienį, po susitikimo su Saudo Arabijos pasiuntiniu Libane, M.Aounas pabrėžė, kad S.Hariri turėtų sugrįžti į Libaną, tačiau daugiau informacijos apie premjero dabartinę padėtį Rijade nepateikė.

„Prezidentas M.Aounas susitiko su Saudo Arabijos reikalų patikėtiniu Walidu Bukhari ir jį informavo, kad pono S.Hariri atsistatydinimo aplinkybės yra nepriimtinos“, – sakoma prezidentūros pareiškime ir priduriant, kad prezidentas „ragina vyriausybės vadovą sugrįžti į Libaną“.

M.Aounas, kurio politinis sąjungininkas „Hezbollah“ yra aršus Saudo Arabijos kritikas, taip pat „išreiškė susirūpinimą dėl to, kas kalbama“ apie dabartinį S.Harriri statusą Saudo Arabijoje, ir pareikalavo „paaiškinimo“.

Tuo tarpu Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas, kurio šalis palaiko glaudžius ryšius su Libanu ir Saudo Arabija, trečiadienį apsilankė Rijade.

Prancūzijos užsienio reikalų ministras penktadienį interviu prancūzų radijui sakė manąs, kad S.Hariri judėjimo laisvė nėra ribojama, nors daugelis Libano politikų leidžia suprasti, kad iš tiesų jis yra namų arešte.

„Jis išvyko į Abu Dabį dieną prieš prezidento Macrono vizitą (trečiadienį), todėl manome, kad jis gali laisvai judėti“, – sakė Jeanas Yves Le Drianas.

H.Nasrallah, kurio partija yra vienintelė po 1975–1990 metų pilietinio karo nenusiginklavusi organizacija, savo ginklų arsenalu jau lenkianti Libano ginkluotąsias pajėgas, kaltina Saudo Arabiją siekiu įžiebti konfliktą.

„Hezbollah“ vadovas, kurį S.Hariri ne kartą ragino sudėti ginklus, taip pat perspėjo, kad 2006 metais su Izraeliu kariavęs jo judėjimas dabar yra stipresnis nei kada nors anksčiau.

„Šiandien mes esame stipresni, dar kartą perspėjame juos nesivadovauti jokiais klaidingais paskaičiavimais, jokiomis skubotomis iniciatyvomis“, – pareiškė jis ir pridūrė, kad jo partijos nuomone, bet kokia Izraelio ataka šiuo metu yra mažai tikėtina.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs