Naujas Libijos ministras pirmininkas Mustafa Abu Shaquras BBC sakė, kad tyrimas stumiasi į priekį.
Ataka įvyko antradienį per protestus prieš filmą, pagamintą JAV, jame tyčiojamasi iš pranašo Mohameto.
Pastarosiomis dienomis panašūs protestai išplito visuose Vidurio Rytuose ir Šiaurės Afrikoje, neramumų tikimasi ir penktadienį.
Susirėmimai tarp policijos ir protestuotojų ir naktį toliau vyko Egipto sostinėje Kaire, kur islamistų grupuotės ir kiti ragino penktadienį taikiam „milijonų maršui“.
JAV prezidentas Barackas Obama pažadėjo padaryti viską, kas būtina, siekiant apsaugoti šalies piliečius užsienyje, ir primygtinai siūlė užsienio vyriausybėms užtikrinti saugumą.
B.Obama padėkojo Jemeno prezidentui Abd-Rabbu Mansour Hadi už atakos JAV ambasadoje pasmerkimą ir tyrimo pradėjimą
Tiria įvykį
Bengazio, JAV ir Libijos pareigūnai tiria versiją, jog stipriai ginkluoti kovotojai sukėlė protestą kaip pretekstą koordinuotam puolimui.
Libijos pareigūnų teigimu, suimtieji tardomi dėl įtarimų išprovokavus ataką. Per išpuolį žuvo keturi ambasados darbuotojai, tarp jų ambasadorius Chrisas Stevensas.
Protestai išplito daugelyje šalių, tarp jų ir Egipte, Maroke, Bangladeše, Irake, Tunise, Sudane, Jemene.
Libijos pareigūno Shaqur teigimu, negalima pateisinti tokio pykčio dėl filmo. „Žmonės nesupranta, kad Amerikos vyriausybė šiuo atveju neturi priemonių, kaip pasielgti“, - BBC teigė pareigūnas.
Anot jo, kažkas padarė tikrai labai įžeidžiantį filmą, įdėjo į „Youtube, tačiau pateisinti laukinių veiksmų prieš amerikiečius negalima. „Galima išreikšti savo nuomonę taikiai“, - įsitikinęs jis.
Libijos pareigūnai kelis įtariamuosius suėmė ketvirtadienį, daugiau išsamesnės informacijos nepateikė. Dar anksti teigti, ar suimtieji priklausė konkrečiai organizacijai.
Tuo tarpu penktadienį ir vėl laukiama protestų. „Milijonų maršui“ žmones kviečia Musulmonų brolijos, nereliginės organizacijos ir net „Ultra“ futbolo klubo gerbėjai.