„Atsistatydinau, nes man nepavyko“, – aiškiai jaudindamasis sakė M.al Kouni, kuris yra kilęs iš Pietų Libijos ir Jungtinių Tautų remiamoje NSV atstovavo tuaregų mažumai.
„Mes (vyriausybėje) esame atsakingi, nes prisiėmėme šią misiją. Mes prisiimame atsakomybę už viską, kas įvyko per pastaruosius metus: dramas, smurtą, žudymą, žaginimą, invaziją, valstybės lėšų švaistymą ... Kad ir koks būtų šių nusikaltimų mastas, mes esame atsakingi“, – sakė jis.
Libijoje chaosas viešpatauja nuo ilgamečio diktatoriaus Muamaro Kadhafi nuvertimo 2011 metais.
NSV buvo suformuota pernai kovą ir turėjo pakeisti dvi konkuruojančias administracijas, veikiančias sostinėje Tripolyje ir šios Šiaurės Afrikos valstybės rytuose.
Vakarai su NSV siejo viltis dėl Libijoje kylančio džihadizmo pažabojimo ir nelegalaus žmonių plukdymo per Viduržemio jūrą, kurioje jau nuskendo tūkstančiai, sustabdymo.
„Islamo valstybės“ džihadistai po aštuonis mėnesius trukusių kruvinų kovų buvo išvaryti iš savo bastiono Sirto, esančio 450 km į rytus nuo Tripolio.
Nepaisant šios sėkmės, NSV nepavyko įtvirtinti savo valdžios visoje šalies teritorijoje.
Paskirtasis premjeras Fayezas al Sarrajas dar nesugebėjo gauti pasitikėjimo balso Libijos parlamente, kuris dirba Tobruke šalies rytuose, kur taip pat įsikūręs paralelinės valdžios pajėgų vadas maršalas Khalifa Haftaras.
„Nesugebėjimas pateisinti žmonių lūkesčius verčia mane atsistatydinti ... Žadėjau palengvinti jų kančias, bet man nepavyko“, – „Twitter“ parašė M.al Kouni.