Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Lietuvos diplomatijos sunkiasvorių ginčas: ar reikia NATO dialogo su Rusija

Buvusio užsienio reikalų ministro Vygaudo Ušacko kartu su bendraautoriais tarptautinėje žiniasklaidoje paskelbtas straipsnis apie NATO ir Rusijos dialogo svarbą sukėlė diskusijų audrą Lietuvoje. Straipsnio autoriai teigia, kad tiek Rusija, tiek Vakarų aljansas turi imtis priemonių, kad incidentai per karines pratybas nevirstų didesniu konfliktu. Kritikai teigia, kad tokia pozicija naudinga Maskvai.
A.Januška ir V.Ušackas
A.Januška ir V.Ušackas / 15min nuotr.

Nepriklausomybės akto signataras, ilgametis diplomatas Albinas Januška sukritikavo straipsnį, nes jis „atitinka Kremliaus naratyvą“.

Diskusijas sukėlė „Project Syndicate“ leidinyje publikuotas tekstas „Karo žaidimai nėra žaidimas“ („War games are no game“), kurį V.Ušackas parašė kartu su bendraautoriais – Dmitrijumi Treninu, kuris yra Maskvos Karnegio centro direktorius ir Grahamu Stacey, išėjusiu į pensiją vyresniuojuo Karališkųjų oro pajėgų karininku, Europos lyderystės tinklo vyresniuoju konsultantu.

Jie teigė, kad „nuo 2014 m. konflikto Ukrainoje pasaulėžiūrų susidūrimai tapo giliai įsišakniję tarp NATO ir Rusijos politikos formuotojų. Dabar matome naujos rūšies konfrontaciją, kupiną karinės rizikos“.

„Artėjant kitam „rudens pratybų sezonui“ – su tokiais įvykiais kaip Rusijos „Zapad-2021“ ir NATO „Ramstein Alloy“ bei „Joint Warrior“ – skubiai reikia sušvelninti pavojų, kad pratybos netaptų konflikto įsižiebimo priežastimi“, – rašoma tekste.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų