Lietuva apie sprendimą atidaryti Taivaniečių atstovybę prabilo beveik prieš metus – praėjusių metų liepą. Tai paralyžiavo Vilniaus ir Pekino prekybos santykius, tačiau suteikė vilties, kad dabar investicijos į Lietuvą plauks iš Taivano, kuris turi 24 milijonus gyventojų.
Tačiau pastaruoju metu pasigirdo nuogąstavimų, kad Lietuva buvo perdėtai optimistiška tiek dėl savo prekių eksporto į Taivaną, tiek dėl galimų Taipėjaus investicijų mūsų šalyje.
Dar labiau šie nuogąstavimai sustiprėjo tada, kai paaiškėjo, kad Taivano žadėtą 200 milijonų dolerių aukštųjų technologijų fondą teks dalytis su kitomis šalimis.
15min Taipėjuje kalbintas „Švyturys-Utenos alus“ alaus ambasadorius Jonas Lingys teigė, kad nors įmonė ir prarado pelną dėl Vilniaus ginčo su Pekinu, bendrovė yra nusiteikusi pozityviai ir plečia savo eksportą į Taivaną.
Elektra varomus autobusus ir baterijas gaminančios bendrovės „Tron-E“ viceprezidentas Ericas Chiu 15min teigė jau ieškantis partnerių Lietuvoje ir planuojantis čia atidaryti gamyklą.
Tačiau vienos didžiausių pasaulyje puslaidininkių, lustų gamintojų „Macronix“ vadovas Miin Wu 15min kalbėjo, kad šio daugeliui taip patraukliai skambančio verslo durys Lietuvai dar nėra plačiai atvertos, o ir padaryti tai nebūtų lengva.