Ministras atkreipė dėmesį, kad „tai yra pirmas kartas, kai NATO karinės pajėgos numuša Rusijos karinį lėktuvą“.
„Tai labai rimtas incidentas (...), bet teigti, kad tai visiškai netikėta, būtų irgi neteisybė – žinome, kad jau kuris laikas, ne pirmas mėnuo, Rusijos kariniai lėktuvai intensyviai vykdo karinius veiksmus Sirijos teritorijoje prie pat Turkijos sienos, ir kiek buvo pranešimų iš Turkijos pusės – ne kartą yra ją pažeidę. Maža to, yra ir numuštų lėktuvų, yra ne taip seniai numuštas ir nepilotuojamas lėktuvas. Turkija yra pareiškusi, kad gins savo oro erdvę ir jei tokių atvejų bus ateity – ji būtent numuš tuos lėktuvus“, – BNS antradienį sakė L.Linkevičius.
Ministras ragino palaukti daugiau detalių dėl incidento tiek iš Rusijos, tiek iš NATO pusės po antradienį šaukiamos Šiaurės Atlanto Tarybos. Ministras pažymėjo, jog konsultacijos šaukiamos Turkijos prašymu, siekiant informuoti apie įvykį, bet Šiaurės Atlanto sutarties ketvirtas straipsnis, kuris naudojamas kilus grėsmei teritoriniam vientisumui, nėra aktyvuojamas. Šis straipsnis skelbia, kad „Šalys tarpusavyje konsultuosis, jeigu bet kurios iš jų nuomone, kiltų grėsmė bet kurios šalies teritoriniam vientisumui, politinei nepriklausomybei ar saugumui“.
Kaltinti ką nors iš anksto būtų pernelyg neatsakinga, bet čia eskaluoja situaciją būtent Rusija.
„Kaltinti ką nors iš anksto būtų pernelyg neatsakinga, bet čia eskaluoja situaciją būtent Rusija, vykdydama oro antskrydžius oro erdvėje prie pat sąjungininkų sienų“, – BNS sakė L.Linkevičius.
Antradienį Turkija numušė Rusijos šturmo naikintuvą „Su-24“, kuris, Ankaros teigimu, skrido Turkijos oro erdvėje. Rusija patvirtina faktą apie numuštą savo šalies karinį orlaivį, tačiau neigia, jog šis skrido Turkijos oro erdve.
Spalio 16 dieną Turkijos kariai numušė Rusijos bepilotį orlaivį, kuris taip pat skrido šios valstybės oro erdvėje.