– Rusija skelbia, kad atitraukia pajėgas nuo pasienio, grąžina jas į bazes. Koks jūsų vertinimas? Ukrainiečiai su skepsiu priima tokią žinią.
– Aš sakyčiau, kad ne tiek su skepsiu, kiek su atsargumu ir patirtimi, kuri byloja, kad visa tai, kas yra deklaruojama, reikia patikrinti, kas vyksta realybėje. Ne kartą yra buvę visiškai priešingi dalykai.
Akivaizdu, kad įtampa bus palaikoma, bet tam tikras atokvėpis buvo jaučiamas jau vakar po to ilgojo stalo diplomatijos. Susitiko su gynybos ministru, užsienio reikalų ministru, buvo tokia viltis palikta, kad štai diplomatai... dar yra galimybės įsiklausyti. Šitą galima buvo pajusti.
Bet kartu nereikia būti naiviems ir manyti, kad štai jau tuo viskas ir pasibaigs. Nes Rusija įvairių taktikų gali laikytis ir, be jokios abejonės, aukštai užkėlus reikalavimų kartelę be nieko tikrai nesutiks išeiti ir tą mes pamatysime artimiausioje ateityje – didžiulį spaudimą. Bet duok dieve, kad nebūtų karinių veiksmų, bent jau tų, kuriais grasinama visą tą laiką. Bent jau kol kas.
– Praėjusią savaitę šioje studijoje buvo Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas. Klausiau, ką daryti, kaip žvelgti į Rusijos keliamą įtampą ir kada suprasti, kad ta įtampa mažėja. Jis pabrėžė, kad būtent technikos atitraukimas mažintų įtampą.
– Na taip, pasitraukimas ir pati ta retorika. Nes iki šiol mes nematėme jokių požymių, kad yra bent kuo atsitraukiama.
Šiaip tai reikia pastebėti dar tai, ką Rusijos valstybės kontroliuojamos informacinės priemonės kalba, visa tai atspindi Kremliaus mąstymą. Ten irgi yra labai aiškiai dėstoma, kad Vakarai kursto karą.