Policijos specialiųjų pajėgų dalinio BRI pirmasis būrys, praėjus 35 minutėms nuo pirmojo pranešimo apie incidentą, atvyko į didžiausių skerdynių vietą per koordinuotas ginkluotų užpuolikų ir mirtininkų sprogdintojų trijų grupių atakas prie nacionalinio stadiono, koncertų rūmuose, kavinėse ir restoranuose, sakė pareigūnas.
„21 val. 40 min. priėmėme pirmuosius skambučius, kai buvo pranešta apie sprogimus prie (nacionalinio stadiono) „Stade de France“ ir šaudynes Paryžiaus centre“, – nurodė pareigūnas, nepanoręs viešinti savo vardo.
22 val. pirmoji BRI grupė išvyko iš savo būstinės prie Senos upės Paryžiaus centre, turėdamos „mažai įrangos“, o maždaug po 15 minučių pareigūnai įžengė į „Bataclan“, esančio rytinėje sostinės dalyje, vestibiulį.
Prie įėjimo tysojo vieno džihadisto lavonas. Tą užpuoliką nušovė kriminalinės policijos inspektorius, atvykęs su savo vairuotoju, bet pastate viskas atrodė ramu.
„Kai atvykom, nebuvo nė vieno šūvio garso, – pasakojo BRI pareigūnas. – Pagalvojom, kad teroristai galbūt paspruko per užpakalines duris.“
„Pamatėme negyvų žmonių koridoriuje, taip pat fojė. Kai įžengėme į pagrindinę salę, ten šimtai žmonių buvo suvirtę vieni ant kitų, šaukdamiesi pagalbos; negyvėliai buvo susimaišę su sužeistaisiais“, – naujienų agentūrai AFP sakė BRI gydytojas Denisas Safranas.
„Dar niekada nebuvau matęs nieko panašaus, – pridūrė jis. – Kūnų jūra, Dantės pragaras, visur kraujas. Nebuvo kitos išeities, tik žengti per lavonus, slydinėjant kraujo klanuose.“
„Už kiekvienų durų buvo įkaitų, bet turėjom kiekvieną kartą patikrinti, ar jie iš tikrųjų“ nėra užpuolikai, sakė D.Safranas.
Gydytojas pridūrė, kad būrys paskubomis patikrino pirmąjį aukštą, ieškodamas sprogmenų ir užpuolikų, bet nieko nerado.
Tada viena policijos pareigūnų grupė užlipo laiptais į balkoną, o antroji turėjo juos pridengti. Prancūzijos elitinio specialiųjų pajėgų dalinio RAID nariai užėmė pozicijas gatvėje ir aplink pagrindinę salę.
„Kiekviename žingsnyje rasdavom įkaitų, pasislėpusių už pakabinamų lubų, po sofomis. Kaskart turėdavome patikrinti, ar jie neginkluoti, ar neturi sprogmenų“, – aiškino pareigūnas.
23 val. 15 min. „priėjome prie vienų durų ir išgirdom už jų šaukiantį teroristą. Ten jie buvo dviese – jie turėjo mirtininko diržą ir grasino jį detonuoti. Jie norėjo, kad atsitrauktume, sakydami, kad nupjaus įkaitams galvas, ir kalbėjo apie Siriją“, pridūrė D.Safronas.
Vienas policijos derybininkas bergždžiai mėgino kalbėtis su šiais vyrais telefonu. Vėliau, šeštadienį, 0 val. 18 min., policija gavo įsakymą pradėti šturmą.
„Atidarėm duris ir atsidūrėm 15 metrų ilgio koridoriuje, kur grupė įkaitų buvo įstrigusi tarp policijos ir užpuolikų, pradėjusių šaudyti iš kito galo“, – sakė D.Safronas.
„Nežinau, kaip jiems tai pavyko, bet įkaitai parkrito ant grindų ir susigūžė. Mes judėjom į priekį, apšaudomi teroristų, bet neatsišaudydami dėl įkaitų. Buvom prisidengę skydu, – pridūrė gydytojas. – Sudarėme grandinę, perstumdami įkaitus už mūsų, o skydas sulaikė ugnį iš Kalašnikovo automatų, kol tarp mūsų ir jų nebeliko įkaitų. Tada surengėm antrąjį puolimą.“
„Skydas nukrito – pasimatė šešėlis. Mes iššovėm, pamatėm, kaip šešėlis susmunka – tada driokstelėjo sprogimas. Nežinau kaip, bet rezultatas buvo toks, kad abu džihadistai susprogo“, – tęsė D.Safronas.
Vienas policininkas buvo sužeistas rikošetu atšokusios kulkos. Policijai prireikė dar valandos įsitikinti, kad tame pastate nebeliko jokių kitų užpuolikų.
„Jie susisprogdino priešais duris, už kurių radome apie 15 įkaitų, kurie netikėjo, kad esam policininkai. Jie paskambino pagalbos numeriu 17, kad įsitikintų“, – nurodė gydytojas.
Kalifornijos roko grupės „Eagles of Death Metal“, kuri koncertavo „Bataclan“ pastate, kai prasidėjo tos atakos, nariai trečiadienį pasakojo tebesantys „pašiurpę“ dėl tų įvykių.