Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Liuksemburgo didžiojo hercogo laidotuvėse dalyvavo Europos karališkųjų šeimų nariai

Keli šimtai žmonių, įskaitant Europos karališkųjų šeimų narius, tokius kaip Didžiosios Britanijos princesė Anne ir Belgijos karalius Philippe'as šeštadienį dalyvavo Liuksemburgo didžiojo hercogo Jeano laidotuvėse. Jeanas, valdęs 36 metus, kol 2000-aisiais perleido sostą savo sūnui Henri, mirė praeitą mėnesį, būdamas 98 metų.
Liuksemburgo didžiojo hercogo Jeano laidotuvės
Liuksemburgo didžiojo hercogo Jeano laidotuvės / „Scanpix“/AP nuotr.
Temos: 1 Liuksemburgas

Šaltą lietingą dieną Liuksemburgo Švč. Dievo Motinos katedroje vykusioje ceremonijoje dalyvavo ir buvęs Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy ir Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude'as Junckeris, buvęs Liuksemburgo premjeras.

Laidotuves taip pat buvo galima stebėti per aikštėje įrengtus didelius ekranus; ceremoniją tiesiogiai transliavo televizija RTL-TVI.

43 metų Jean-Marie Cottong sakė prisimenanti velionį hercogą „dėl jo mandagumo ir malonaus būdo“, taip pat dėl vaidmens išvaduojant nykštukinę valstybę baigiantis Antrajam pasauliniam karui.

Liuksemburgo arkivyskupas Jeanas Claude'as Hollerichas sakydamas homiliją gyrė buvusį monarchą kaip „labdaringą veikėją“ ir pabrėžė, kad visuomenės gedulas dėl jo mirties rodo, kad „liuksemburgiečiai mylėjo didįjį hercogą Joną“.

1921 metų sausio 5 dieną gimęs didysis hercogas Jonas, Bourbonų-Parmos giminės narys, buvo Liuksemburgo didžiosios hercogienės Charlotte ir Parmos princo Felixo de Bourbono vyriausias sūnus.

Per Antrąjį pasaulinį karą jis pabėgo iš šalies prieš prasidedant nacių okupacijai ir 1942 metų lapkritį jis įstojo į Didžiosios Britanijos kariuomenės airių dalinį ir dalyvavo 1944 metų birželio 6-ąją surengtame Sąjungininkų išsilaipinime Normandijoje bei vėlesnėse karinėse operacijose, įskaitant Briuselio ir Liuksemburgo išvadavimą.

Pagerbiant šią praeitį, per Jeano laidotuves nuskambėjo tradicinė škotiška daina.

Jeanas sostą iš savo motinos perėmė 1964 metų lapkričio 12 dieną. 2000-ųjų spalio 7-ąją jis perleido sostą savo sūnui Henry.

Vėliausią kartą Jeanas pasirodė viešumoje kovo pabaigoje, per jo marčios didžiosios hercogienės Marios Teresos surengtą forumą, skirtą lytinio smurto prevencijai konfliktų zonose.

1953 metais jis vedė Belgijos princesę Josephine-Charlotte – buvusių Belgijos karalių Baudouino ir Alberto II seserį. Ji mirė 2005 metų sausį.

Pora susilaukė penkių vaikų: Marie-Astrid, Henri, Jeano, Margarethos ir Guillaume'o.

Velionis buvo palaidotas karališkojoje kriptoje po Liuksemburgo katedra greta savo žmonos ir tėvų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos