Anot leidinio, Jungtinės Karalystės valstybės tarnautojai svarsto, kad galiomis paskelbti nepaprastąją padėtį valdžia gali pasinaudoti pagal 2004 metais patvirtintą Nenumatytų atvejų įstatymą.
Panašu, kad Londone galimybė, jog dėl „Brexit“ be susitarimo su ES gali kilti chaosas, vertinama rimtai.
Kokių veiksmų tada galėtų imtis vyriausybė? Gali būti įvesta komendanto valanda, draudimas keliauti, įmanomas nekilnojamojo turto konfiskavimas. Kilus riaušėms ar jų pavojui, gatvėse būtų galima išvysti ginkluotąsias pajėgas.
Paskelbus nepaprastąją padėtį valdžia galėtų taisyti absoliučiai visus parlamente priimtus įstatymus, išskyrus Žmogaus teisių įstatymą.
„Ruošimasis „Brexit“ be susitarimo vyksta numatant, kad kiltų pilietinių neramumų, ir bijantis žmonių aukų pristigus maisto ir vaistų“, – teigė „The Times“ šaltinis.
Šalies premjerės Theresos May ir ES derybininkų pasiektas susitarimas dėl „Brexit“ sausio viduryje buvo atmestas Bendruomenių Rūmuose. Th.May siekia naujų nuolaidų iš Bendrijos, bet ES vadovybė skelbia, kad atsisako taisyti sutartį.
Tad scenarijus, pagal kurį Jungtinė Karalystė iš ES kovo 29-ąją tiesiog iškristų be jokio susitarimo, vis realesnis.
Nemažai parlamentarų ragina vyriausybę formaliai atmesti „Brexit“ be susitarimo galimybę. Bet Th.May kabinetas nenori žengti tokio žingsnio, nes įtaria, kad tuomet jau padidėtų tikimybė, jog šalis apskritai nepaliks ES.