OPCW generalinis direktorius Ahmetas Uzumcu informavo skubiai sušaukto susitikimo dalyvius apie organizacijos ekspertų dislokavimą, tačiau „Rusija ir Sirija neleidžia patekti į Dumą.
Nevaržomas patekimas yra labai svarbus“, paskelbė britų delegacija socialinio tinklo „Twitter“ paskyroje.
Britų ambasadorius Peteris Wilsonas taip pat paragino „imtis veiksmų, kad galima būtų patraukti kaltininkus atsakomybėn“. Pasak jo, to nepadarius „tik padidėtų naujų barbariško cheminių ginklų panaudojimo“ atvejų rizika Sirijoje ir už jos ribų.
Tuo metu vienas aukšto rango Rusijos diplomatas pareiškė, kad OPCW misija negali patekti į įtariamos cheminės atakos vietą netoli Damasko, neturėdama tinkamo JT leidimo.
Rusijos užsienio reikalų viceministro Sergejaus Riabkovo pirmadienį buvo paprašyta atsakyti į klausimą, ar OPCW ekspertų komandai tikrai neleidžiama patekti į Dumą, kurioje, kaip įtariama, buvo panaudotas cheminis ginklas.
Pasak S.Riabkovo, ekspertų misija negalėjo ten patekti, nes ji neužsitikrino JT Saugos ir saugumo departamento pritarimo.
„Laikome tokius kaltinimus Rusijai nepagrįstais“, – dar vėliau pareiškė Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovas Dmitrijus Peskovas. Jis tvirtino, kad Maskva palaiko „nešališką tyrimą“.
D.Peskovas taip pat nesutiko su Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono tvirtinimais, kad savaitgalio aviacijos smūgiai prieš Sirijos režimą įkalė pleištą Turkijos ir Rusijos santykiuose.
Nors ir pripažino, kad Turkija ir Rusija nesutaria „keliais klausimais“, D.Peskovas pabrėžė, jog šie nesutarimai netrukdo abiem šalims bendradarbiauti įgyvendinant stambius ekonominius ir kitokius projektus.
Kaip spėjama, kariniai smūgiai Sirijoje sukėlė Maskvoje pasipiktinimą, tačiau V.Putinas nepaskelbė apie jokias atsakomąsias priemones.