„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Londone baiminamasi daugiabučių gaisrų: dar 60 pastatų pripažinti nesaugiais

Londone tvyrant nerimui dėl nepakankamos priešgaisrinės saugos po dešimtis žmonių gyvybių nusinešusio gaisro name „Grenfell Tower“, buvo atlikta daugiau pastatų patikrinimų ir dar 60 pastatų buvo pripažinti nesaugiais, sekmadienį pranešė vyriausybė.
Londono ugniagesiai ieško daugiau gaisro aukų
Gaisras Londone / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Pareigūnai, šeštadienį pradėję evakuoti gyventojus iš keturių daugiabučių, vis dar susiduria su sunkumais, nes kai kurie žmonės atsisako palikti savo namus.

Didžiulio masto gyvenamųjų pastatų patikrinimo operacija prasidėjo kilus nerimui dėl jų saugumo po birželio 14-ąją įsiplieskusio gaisro „Grenfell Tower“ daugiabutyje. Manoma, kad ši nelaimė pareikalavo iš viso 79 žmonių gyvybių.

Kilus įtarimams, kad daugiau Londono namų gali būti padengti tokio paties tipo išorinės apdailos plokštėmis kaip ir „Grenfell Tower“, buvo atlikta skubi patikra. Ekspertai nustatė, kad tokiomis plokštėmis, kurios neišlaikė priešgaisrinio saugumo bandymų, yra padengti dar 60 sostinės namų.

„Visiems savininkams ir ugniagesių ir gelbėtojų tarnyboms tose vietovėse buvo pranešti šie rezultatai; palaikome su jais visais ryšį, kad padėtume vykdyti tolesnius veiksmus ir juos stebėtume“, – sakė bendruomenių ir vietos savivaldos sekretorius Sajidas Javidas.

Šeštadienį vyriausybė pranešė, kad nesaugių daugiabučių Anglijoje yra beveik dvigubai mažiau nei paskelbta kitą dieną – 34.

Nors daugumai žmonių buvo leista likti savo namuose nepaisant gaisrų pavojaus, šeštadienį buvo evakuoti tūkstančiai gyventojų iš 650 butų, esančių keturiuose daugiabučiuose šiaurės Londone.

Keturi iš penkių municipalinės būsto valdybos „Chalcots Estate“ daugiabučių šiauriniame Londono Kamdeno rajone stovintys buvo pripažinti nesaugiais dėl degių išorinės apdailos ir izoliacijos plokščių, rasta pažeidimų, susijusių su atsarginiais išėjimais bei dujų vamzdžiais. Evakuotiems tų daugiabučių gyventojams teko patirti tikrą chaosą, nes laikinai apsistoti jiems buvo siūloma vietos laisvalaikio centre arba viešbučiuose.

Vis dėlto, nepaisydami pareigūnų būgštavimų, apie 200 gyventojų atsisakė palikti savo namus. Kai kurie iš tų žmonių serga agorafobija – bijo išeiti iš namų į jiems nesaugią, nekontroliuojamą aplinką, nurodė vietos savivaldos organo – Kamdeno tarybos – vadovė Georgia Gould.

„Pati grįžtu į tuos daugiabučius, beldžiuosi į duris ir dalyvauju tokiuose pokalbiuose“, – sakė ji televizijai BBC apie savo bandymus įkalbėti tuose namuose likusius žmones evakuotis.

G.Gould nesutiko atskleisti, ar esama kažkokio termino, kai visi gyventojai turi būti evakuoti. „Paskutinis dalykas, kurį norėčiau padaryti būtų priversti žmones palikti savo namus“, – teigė ji.

Sprendimą, ar evakuoti žmones iš pastatų, kurie neišlaikė priešgaisrinio saugumo bandymų, turi priimti kiekvienas savivaldos organas atskirai, naujienų agentūrai AFP sakė Bendruomenių ir vietos savivaldos ministerijos atstovas.

Kol toliau vyksta sostinės pastatų patikros darbai, birželio 14-osios tragediją primena vakarų Londone stūksantis išdegęs 24 aukštų pastatas.

Londono policijos detektyvė inspektorė Fiona McCormack penktadienį sakė, kad visi „vientisi palaikai“ jau pašalinti iš pastato ir kad „siaubinga tikrovė yra tokia, kad galbūt nerasime arba neidentifikuosime visų žuvusių, nes (gaisro) kaitra buvo labai didelė“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs