Britai birželio 23 dieną balsuos referendume, kuriame bus pateiktas klausimas, ar jų šalis turi palikti 28 valstybių bloką, ar jame pasilikti. Šis klausimas supriešino D.Camerono Konservatorių partija: dauguma jo kabineto narių palaiko premjero pageidavimą, kad Britanija liktų ES nare, bet keli laikosi priešingos pozicijos.
„Patyręs didelį širdies skausmą ... patarsiu balsuoti už pasitraukimą“, – sakė B.Johnsonas, kuris yra populiarus B.Camerono Konservatorių partijos politikas, laikomas potencialiu pretendentu perimti premjero postą.
Šie jo komentarai laikomi Britanijos pasitraukimo iš Bendrijos, vadinamojo „Brexit“, šalininkų svaria pergale, nors iš B.Johnsono pasisakymo buvo galima suprasti, kad jis netaps šio judėjimo vėliavnešiu ir toje kampanijoje aktyviai nesireikš.
51 metų meras sakė, kad D.Cameronui „fantastiškai gerai“ sekėsi derėtis dėl Bendrijos reformų per praeitą savaitę vykusį ES viršūnių susitikimą, bet pridūrė: „Nemanau, kad kas nors gali realistiškai teigti, kad tai yra ES arba Britanijos ryšio su ES fundamentali reforma.“
„Europos stebuklai, atostogos Europoje, nuostabus maistas ir draugystės jokiu būdu neturėtų būti painiojami ... su politiniu projektu, kuris iš esmės veikia jau dešimtmečius“, – pabrėžė B.Johnsonas.
Meras pareiškė, kad Europos Teisingumo Teismo galia „tampa nebekontroliuojama“, taip pat ragino užmegzti „naujus ryšius“ su ES, pagrįstus prekyba ir bendradarbiavimu.
B.Johnsonas kalbėjo prie savo namų Londono šiauriniame Izlingtono rajone po to, kai D.Cameronas anksčiau sekmadienį duotame interviu paragino savo partiją palaikyti stovyklą, palaikančią tolesnę Jungtinės Karalystės narystę Europos Sąjungoje.