Sausį teisių grupių koalicija kreipėsi į Aukštąjį teismą su prašymu paspartinti JK vyriausybės sprendimo toliau pardavinėti karines dalis ir ginklus Izraeliui teisminę peržiūrą.
Britanijos strateginių licencijų išdavimo kriterijuose teigiama, kad ginklai neturėtų būti eksportuojami, jei yra aiški rizika, kad jie gali būti panaudoti tarptautinės humanitarinės teisės pažeidimams.
Palestiniečių žmogaus teisių gynimo grupės „al Haq“ vadovaujami ieškovai, įskaitant Pasaulinį teisinių veiksmų tinklą (GLAN), teisme teigė, kad vyriausybė Gazos Ruožo konflikto metu nepaisė savo pačios taisyklių.
Tačiau teismas nusprendė nepritarti šiai priemonei, antradienį pareiškime naujienų agentūrai AFP pranešė advokatai ir pridūrė, kad jie apskųs šį sprendimą.
Palestiniečius palaikančios grupės iškėlė kelias bylas teismuose, siekdamos sustabdyti ginklų eksportą į Izraelį didėjant aukų skaičiui Gazos Ruože.
Vasario viduryje Hagos apeliacinis teismas nusprendė, kad Nyderlandai turi nutraukti naikintuvų F-35, Izraelio naudojamų Gazos Ruože, dalių tiekimą. Teisių grupės teigė, kad šių dalių tiekimas prisidėjo prie įtariamų Izraelio tarptautinės teisės pažeidimų kare su islamistų grupuote „Hamas“
Karą Gazos Ruože sukėlė precedento neturintis „Hamas“ išpuolis prieš Izraelį spalio 7 dieną, per kurį žydų valstybėje žuvo apie 1 160 žmonių, daugiausia civilių, rodo naujienų agentūros AFP duomenys, pagrįsti oficialiais skaičiais.
Pažadėjęs sunaikinti „Hamas“, Izraelis pradėjo didžiulį karinį puolimą, per kurį Gazos Ruože žuvo mažiausiai 29 195 žmonės, daugiausia moterys ir vaikai, skelbia „Hamas“ valdomos teritorijos Sveikatos apsaugos ministerija.
Kovotojai taip pat pagrobė apie 250 įkaitų, o Izraelis teigia, kad Gazos Ruože tebėra 130 įkaitų, įskaitant mažiausiai 30, kurie, kaip manoma, buvo nužudyti.